Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas Porcelāna muzejā atklās Viktora Kosenko personālizstādi

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Rīgas Porcelāna muzejā atklās Vik...

2013. gada 7. jūnijs

Rīgas Porcelāna muzejs ielūdz uz Viktora Kosenko personālizstādes atklāšanu rīt, 8. jūnijā plkst 16.00. Tēlnieks nopietni apguvis porcelāna tehnoloģiskās īpašības un radījis no porcelāna gan mazo formu tēlniecību, gan oriģinālas formas vāzes, tējkannas un servīžu komplektus.

Tēlnieks Viktors Kosenko realizējis savas plastiskās idejas ne tikai profesijai raksturīgos materiālos - metālā un akmenī, bet arī ļoti pamatīgi apguvis un iepazinis arī porcelānu. Porcelānā veidoti daudzi tēlnieka mākslas darbi. Porcelāns mākslinieku interesē materiāls skulptūrai, tāpēc Kosenko svarīgi iepazīt tehnoloģiju, apgūstot porcelāna tapšanas procesu un plastiskās iespējas.

Viktors Kosenko ir perfekcionists un mīl kārtību. Tas atspoguļojas arī pārdomātajās un precīzajās, perfekti izpildītajās kompozīcijās. Vienmēr rūpīgi strādāts, lai formas plastika gan atsevišķam priekšmetam, gan grupai izskatās maksimāli estētiski. Māksliniekam iemīļots ir portretiskais un dzīvnieku motīvs. Tapuši vairāki portreti un bistes, medaļas, vāžu sērija „Torsi”, pelnu trauki „Vardes”, kanna „Pelikāns”, tējkannas „Zilonīši”, „Mezgli” un „Kuģi”, kamīnplaukta skulptūra „Motocikliste” u.c..

Izstādē eksponēti 20.gs 80-tajos un 90-tajos gados tapuši darbi, pārskats par mākslinieka aktīvāko porcelāna darbu tapšanas laiku.

Izstāde skatāma līdz 7. jūlijam.

 

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 20.aprīlī, 2018, 16:33
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv