Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Ingūnas Baueres grāmatas „Marta, mana Andromeda” prezentācija

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Ingūnas Baueres grāmatas „Marta, ...

2013. gada 7. jūnijs

14. jūnijā plkst. 14.00 apgāds „Jumava” un Rīgas Centrālā bibliotēka ielūdz uz rakstnieces Ingūnas Baueres grāmatas „Marta, mana Andromeda” prezentāciju. Grāmatas atvēršanas pasākums notiks Rīgas Centrālās bibliotēkas Mākslas un mūzikas nodaļā, Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā.

Ingūnas Baueres grāmata “Marta, mana Andromeda” ir apgāda „Jumava” un Latvijas Pašvaldību savienības izsludinātā manuskriptu konkursa „Kultūrvēstures mantojuma saglabāšana Latvijas novados” laureāte. Grāmata iznāk sadarbībā ar Vecpiebalgas novada pašvaldību. Šī ir jau septiņpadsmitā rakstnieces grāmata.

Grāmatā atklāts latviešu dzimtas liktenis uz vēstures notikumu un cilvēcisko kaislību fona. Īpašu klātbūtnes sajūtu piešķir vēstījums dienasgrāmatas formā, kā arī vispārcilvēciskajām vērtībām veltītās filozofiskās atkāpes. Darbība risinās aizpagājušā un pagājušajā gadsimtā skaistākajās Latvijas vietās – Vecpiebalgā, Rīgā, kā arī ārpus mūsu dzimtenes robežām.

Ne zvaigznēm kaisīts, tomēr Visaugstākā svētīts ir izrādījies Martas Celmiņas piecdesmit septiņus gadus garais šīszemes ceļš, piedzīvojot lielu mīlestību un strādājot darbu, kura lielākā alga nebija laicīga bagātība, bet gan simtu un tūkstošu cilvēku neizmērojamā pateicība par izglābto veselību un dzīvību. Marta Celmiņa – medmāsa, varonīgo latviešu strēlnieku „baltais eņģelis”, Latvijas žēlsirdīgo māsu kustības dibinātāja.

Grāmatas mākslinieciskajā noformējumā izmantoti Kriša Rakes, Jāņa Rieksta, Viļa Rīdzenieka un Matīsa Tomašūna fotoattēli. Grāmatas vāku veidojusi Nataļja Kugajevska.

 

Informācija: apgāda “Jumava” reklāmas nodaļa,tālr.67288104

 

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 20.aprīlī, 2018, 16:33
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv