Latvijas Mākslas akadēmijā norisinās Dizaina diplomandu dienas „KAM”

Sākums Kultūra Jaunumi Latvijas Mākslas akadēmijā norisi...

2013. gada 6. jūnijs

No 2013. gada 5. jūnija līdz 20. jūlijam Latvijas Mākslas akadēmijā norisinās Dizaina diplomandu dienas „KAM”, kuru ietvaros ir skatāma jauno dizaineru izstāde, kā arī notiks seminārs un dizaina diplomandu prezentācijas. Dizaina diplomandu dienās piedalās Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina, Vides mākslas, Metāla dizaina un Modes mākslas apakšnozaru diplomandi.

Vai Tev ir vajadzīgs dizains? Un sirmgalvim kaimiņos? Un vai piecgadīgam bērnam nav par agru piedāvāt dizainu? Tad, kad viss rit raiti, lietas notiek pašas no sevis, mēs bez grūtībām sasniedzam mērķi, spējam darboties ar iekārtu, ko pirmoreiz redzam, bikses der kā uzlietas un dīvānā ir patiešām ērti. Tie visi ir piemēri, kad dizains atvieglo dzīvi un sagādā prieku. Dizains ir klātesošs katrā lietā, ko izmantojam, katrā procesā, kurā esam iesaistīti. Jaunie dizaineri pieliek visas pūles, lai dzīve būtu labāka. Ja darbs ir izdevies, to pat nepamanām, bet vienkārši lietojam.

Strādājot mūsdienu mainīgajā vidē, kļūst skaidrs, ka tā diktē savus noteikumus arī dizainā. Patērētājs un lietotājs ir kļuvis gudrāks, izvēlīgāks, analītiskāks un pieprasa savām vēlmēm atbilstošus produktus un pakalpojumus. Uzņēmumiem jābūt elastīgiem un jāspēj pielāgoties tirgus izmaiņām, lai varētu nodrošināt produktu dažādību un individualizāciju. Latvijas uzņēmēji var izmantot dizaina procesu, lai radītu pievienoto vērtību kā precēm un pakalpojumiem, tā arī savam uzņēmumam. Labs dizains spēj celt konkurētspēju mūsdienu fragmentārajos tirgos, kad standartizēta masu ražošana vairs nespēj pieņemamā cenu līmenī apmierināt strauji mainīgās patērētāju prasības.

Šogad Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu absolvē 36 jauni dizaineri, kuri ir gatavi dalīties ar saviem diplomdarbiem, lai plašākam nozares speciālistu un interesentu lokam stāstītu un atbildētu uz jautājumu „Dizains kam?” un piedāvātu dizaina risinājumus, kas trāpa mērķī – uzlabo vidi, kurā dzīvojam, un sniedz savu artavu Latvijas konkurētspējas celšanā.

Dizaina diplomandu dienu programma:
05.06. – 20.07. Dizaina diplomandu dienu izstāde. LMA Radošā telpa.

06.06. plkst. 10.00 Bakalaura diplomdarbu aizstāvēšana. LMA Radošā telpa.
12.06. plkst. 10.00 Maģistra diplomdarbu aizstāvēšana. LMA Radošā telpa.
13.06. plkst. 11.00 Dizaina diplomdarbu prezentāciju diena. Prezentācijas, tikšanās ar uzņēmējiem, citu augstskolu studentiem un docētājiem. LMA Radošā telpa.
13.06. plkst. 19.00 PechaKucha. LMA Korpuss 2.
21.06. plkst. 17.00 Bakalauru programmas izlaidums. LMA aulā.
28.06. plkst. 17.00 Maģistru programmas izlaidums. LMA aulā.

Izstādes darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00

Ceturtdien: 11.00 – 19.00

Pārtraukums: 14.30 – 15.00

Pirmdien, svētdien un 25. jūnijā: slēgts

Ieeja bez maksas.

Izstādes norises vieta:

Latvijas Mākslas akadēmijas Radošā telpa (1. stāva zāle)

Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Kontaktinformācija:

Jānis Gailītis

Latvijas Mākslas akadēmijas