Skotu dejas mākslinieces Aijonas Kevnijas meistarklases

Sākums Kultūra Jaunumi Skotu dejas mākslinieces Aijonas ...

2013. gada 20. maijs

Horeogrāfu Asociācija aicina pieteikties dejas meistarklasēm, kuras notiks sestdien, 25. maijā, no plkst.13.00 līdz 17.00 un svētdien, 26. maijā, no plkst.10.00 līdz 14.00 Latvijas Kultūras akadēmijā (Ludzas iela 24).

Meistarklašu vadītāja Aijona Kevnija (Iona Kewney) ir skotu dejas māksliniece, kura jau pagājušogad viesojās Latvijā festivāla "Laiks dejot 2012" laikā - gan ar izrādi “Skotijas karalienei Mērijai tika nocirsta galva” (“Mary Queen of Scots Got Her Head Chopped off”), gan pasniedzot savas tehnikas meistarklasi.

Šogad Aijona ir atgriezusies Latvijā, kur kopā ar mūziķi Džozefu Kvimbiju (Joseph Quimby) Siguldā ar izrādi “Elektriskais mežs” ("Electric woods") piedalīsies mūsdienu mākslas projektā "Alternatīvais flīģelis” un divu dienu meistarklasēm Rīgā – “The Beast of Physicality/States of Performance”.

Aijonas Kevnijas dejas stils ir bagāts ar iespaidīgu akrobātiskumu un izpildījuma brīvību. Meistarklases ir paredzētas kā fizisks treniņš, kas ietver sevī sporta, akrobātikas un cirka tehnikas elementus, kā arī improvizācijas daļu, kurā dejotāji strādā ar izpildījuma kvalitātes un iekšējās brīvības meklējumiem.

Izglītību Aijona ieguvusi cirka skolā Cirkuspiloterna Zviedrijā, School for New Dance Development Holandē, kā arī Duncan of Jordstone college of Art Lielbritānijā. Sadarbojusies ar tādām dejas kompānijām un autoritātēm kā Alain Platel un Les Ballets C La B, Wim Vandekeybus, Mark Bruce, Vincent Dance Theatre u.c.

„..Ir daži oriģināli jebkurā mākslas formā… dejotāja Aijona Kevnija ir tik unikāla prasmju un pieredzes kombinācija, ka viņu var uzskatīt par vienu no tādiem..”

/Gareth K. Vile/

Vietu skaits ierobežots!
Lūdzam pieteikties: Agnese Bordjukova