Afiša (19. apr - 25. apr)

Latvijas Neredzīgo bibliotēka rīko pasākumu cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem

Sākums Kultūra Jaunumi Latvijas Neredzīgo bibliotēka rīk...

2013. gada 13. maijs

Trešdien, 15. maijā plkst. 15.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkas āra teritorijā (Juglas ielā 14, Rīgā), notiks Ģimenes dienai veltīts pasākums cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem „Mana sajūtu ģimene”. Tā ietvaros darbosies radošās darbnīcas, kurās varēs izveidot „Ģimenes Aizsardzības zīmi”, rokassprādzes vai dāvanas māmiņām. Būs arī sporta spēles un zīmējumu konkurss ar balvām, kā arī koncerts ar neredzīgu mūziķu piedalīšanos.

Ģimene ir svarīga ikvienam, bet īpaši nozīmīga tā ir grūtos brīžos, kad kādam ģimenes loceklim ir funkcionāli traucējumi. Svarīgi ir parādīt, ka šādām ģimenēm ir iespēja saņemt palīdzību gan kultūras, gan izglītības, gan sociālās integrācijas jomā. Lielai daļai mūsu lasītāju pasaules uztvere saistīta ar sajūtām, ko nodrošina pieskārieni, skaņas un smaržas. Īpaši svarīgi šie svētki būs ģimenēm, kuras vēl tikai mācās sadzīvot ar redzes traucējumiem ģimenē. Apzinoties, ka neesi savā sāpē viens, kļūst vieglāk. Turklāt redzot uz skatuves muzikālos jauniešus-redzes invalīdus dziedam, var apzināties, ka redzes traucējums nevar būt šķērslis mērķa sasniegšanai un pilnvērtīgas dzīves dzīvošanai. Viss ir cilvēka un viņa ģimenes rokās. Un pats galvenais — bērns, lai cik vecs viņš arī būtu, jūt, kad vecāki ir satraukti, nobijušies, dusmīgi vai mīlestības pilni. Balss intonācija, apskāviens vai pieskāriens dažādos emocionālos brīžos ir savādāks, nemaz nerunājot par atšķirīgiem cilvēkiem. Ģimenes pasākums dos atelpu vecākiem ikdienas rūpēs un iespēju lieku reizi pasmaidīt, redzot, kā neredzīgais bērniņš darbojas radošajās darbnīcās, priecājas un līksmo līdzi pārējiem bērniem sporta aktivitātēs vai klausoties koncertu. Tā būs iespēja vecākiem iepazīties ar bibliotēkas piedāvātajiem kultūras pasākumiem un grāmatu pieejamību, kas ļaus apzināties, ka ikvienam bērnam var būt pilnvērtīga dzīve, neatkarīgi no veselības stāvokļa, jo apkārt ir profesionālas organizācijas, kas par to parūpēsies.

Visu pasākuma laiku būs atvērts Informācijas centrs, kurā varēs saņemt informāciju par bibliotēku, tās pakalpojumiem un kultūras piedāvājumiem; redzes invalīdu organizācijām: biedrību, skolu, rehabilitācijas centru; servisa suņu biedrību „Teodors”; atbalsta un krīzes centriem u.c. informāciju par profesionālo palīdzību.

Svētkus atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Informāciju sagatavoja Gunta Bite, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas projekta „Mana sajūtu ģimene” vadītāja, tālr. 67522131, 29137112 e-pasts: gunta.bite@neredzigobiblioteka.lv .

Pēdējo reizi atjaunota 19.aprīlī, 2018, 16:22