Integratīvās mākslas festivāla „Nāc līdzās!” lielkoncerts

Sākums Kultūra Jaunumi Integratīvās mākslas festivāla „N...

2013. gada 30. aprīlis

Jau 8.maijā Rīgas Stradiņa universitātes aulu pieskandinās bērnu un jauniešu čalas, jo tur notiks 2013.gada integratīvais mākslas festivāls „Nāc līdzās!”, kurā piedalīsies vairāki simti bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām no Latvijas speciālajām internātskolām, bērnu namiem, dienas aprūpes centriem, kā arī tie, kuri jau iekļāvušies vispārizglītojošajās skolās kopā ar saviem vienaudžiem bez īpašām vajadzībām.

Festivāla lielkoncertā būs arī ārvalstu dalībnieki no Igaunijas un Francijas. Visus priekšnesumus kā allaž vērtēs kompetenta žūrijas komisija, kurā būs profesionāļi - dažādu skatuves mākslas žanru pārstāvji – LNO soliste Evita Zālīte, režisors Valdis Pavlovskis, Liepājas simfoniskā orķestra diriģents Atvars Lakstīgala un citi. Viņu uzdevums būs izvērtēt 12 labākos priekšnesumus, kuri tad iegūs laureāta titulus un iespēju piedalīties krāšņajā Ziemassvētku koncertā “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”, kurš šogad notiks Lielajā Ģildē un būs īpaši muzikāli bagāts, jo pirmoreiz bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām uzstāsies kopā ar lielo simfonisko orķestri no Liepājas.

Fonds „Nāc līdzās!” visiem koncerta dalībniekiem sarūpējis skaistu muzikālu dāvanu– festivāla noslēgumā ar nelielu koncertu visus iepriecinās jauniešu iemīļotie dziedātāji Marta Ritova un Nikolajs Puzikovs.

Lai uzstājoties jaunie mākslinieki būtu vienmēr skaisti un gaumīgi, šogad dalībniekiem būs īpaša iespēja konsultēties radošajā darbnīcā “Stila meistarstiķis skatuvei", kurādalībniekiem pirms uzstāšanās būs iespēja sevi sapucēt.  Profesionāli imidža dizaineri sniegs padomus kā veiksmīgākizvēlēties tērpu, grimmu un matu sakārtojumu atbilstoši skatuves vai televīzijas formātam un prasībām. Palīdzēssaprast, kas jāizceļ, un no kā vajadzētu izvairīties uzstājoties.

Koncerta sākums plkst. 12.00, taču beigas būs tikai ap 16.30, jo tas taču ir LIELKONCERTS!

Festivālu organizē Fonds „Nāc līdzās!”, to atbalsta Rīgas dome.

Laipni aicināts ikviens, kas ar savu klātbūtni vēlas atbalstīt šos nedaudz atšķirīgos, bet ne mazāk talantīgos bērnus un jauniešus!

Nāciet līdzās un būsim kopāJ

Sarma Freiberga

Festivāla „Nāc līdzās!” radošā direktore, tālr. 29238333, www.naclidzas.lv