Popgrupa „Podziņas” ar koncertu atzīmē 20 gadu jubileju

Sākums Kultūra Jaunumi Popgrupa „Podziņas” ar koncertu a...

2013. gada 24. aprīlis

27. aprīlī plkst. 16.00 Maskavas namā ar koncertu „Laimīgā poga" savas radošās darbības 20 gadu jubileju atzīmēs popgrupa „Podziņas”.Koncertā skatītājus priecēs un laimīgo pogu meklēs bērnu popgrupa "Podziņas" un komponists Valdis Zilveris. Dziesminieka un Pogu fejas tēlos iejutīsies Dina Kristīne Bitēna un Atvars Sirmais, bet atmiņu albumā kopā ar dalībniekiem ielūkosies bijusī popgrupas dalībniece Žanete Skarule.

Koncerta programmu veidos „Podziņu” dziedātāju visiemīļotākās dziesmas, kuras kādreiz ir skanējušas koncertos.

Ieeja uz koncertu ar ielūgumiem, kurus ir iespējams saņemt Mazajā Ģildē pie dežuranta. Ielūgumu skaits ierobežots.

Koncerta norisi atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, AS "Lido", Rīgas Uzņēmēju Biedrība, "Sweetday cafe" un Parfumexpress.lv.

Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” bērnu popgrupa „Podziņas” ir izveidota 1993. gadā. Visu šo laiku popgrupu vada skolotājas Skaidrīte Daugule un Anita Reinfelde. Kolektīvā darbojas dalībnieki no 4 līdz 16 gadu vecumam.

20 darba gados „Podziņas” ir aktīvi piedalījušās Latvijas mūzikas dzīvē, sadarbojoties ar atpazīstamiem māksliniekiem - V. Zilveri, J. Lūsēnu, A.Virgu, A. Sirmo, G. Raču, veidojot koncertprogrammas vienaudžu auditorijai. Bērni savu skatuves pieredzi apgūst muzicējot kopā ar profesionāliem izpildītājiem – G. Veitu, N. Rutuli, A. Krauzi. Kolektīvs ir piedalījies vairākos muzikālos uzvedumos: Ziemassvētku koncertā Nacionālajā teātrī, kopā ar R. Plēpi tika iestudēts emocionāli pamācošs uzvedums ”Kaķīša dzirnavas”, kopā ar Z. Jančevsku ir izdziedāta I. Ziedoņa „Pasaka par pogu”, radoša sadarbība bijusi arī ar I. Stoninu, A. Eņģeli, A. Krūzkopu un L. Kirmušku.

Ar labiem panākumiem bērni ir piedalījušies dažādos konkursos un festivālos Latvijā - mūzikas un mākslas festivālā ” Bildes”, „Nāc sadziedāt”, „Gaujas atbalss”, „Balss pavēlnieks”, TV bērnu raidījumā „Es-te-kas-te”. Latvijas vārdu „Podziņas” ir pārstāvējušas arī ārpus valsts – Viļņā (Lietuva), Tallinā (Igaunija), Maskavā (Krievija), Rostokā (Vācija), Fivizano (Itālija), Parīzē (Francija).

2003. gadā kolektīvs nosvinēja 10 gadu jubileju. Koncerts tika rīkots Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē. Kā kolektīva radošās darbības atskaites punkts jubilejas reizē tika ierakstīts un izdots kompaktdisks „Podziņas” ar J. Lūsēna dziesmām, kurš bija bērnu auditorijā pieprasīts un izvirzīts Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvai 2003.

Podzinas.JPG

Pēdējo reizi atjaunota 20.aprīlī, 2018, 16:33