Ceļojošo balvu „Lielais Toms” šogad iegūst četri Rīgas amatierteātru iestudējumi

Sākums Kultūra Jaunumi Ceļojošo balvu „Lielais Toms” šog...

2013. gada 17. aprīlis

Ar ceļojošās balvas „Lielais Toms” pasniegšanu noslēdzās Rīgas amatierteātru festivāls „Rīga spēlē teātri”, kur par atzinību cīnījās 26 amatierteātru iestudējumi. Festivāla finālā iekļuva septiņi iestudējumi, bet četrus no tiem starptautiska žūrija atzina par Gada izrādēm un piešķīra ceļojošo balvu „Lielais Toms”.

„Rīgas amatierteātru festivālu raksturo augsts profesionālais un organizatoriskais līmenis. Festivālā savus darbus izrāda patiesi talantīgi režisori, tāpēc nākotnē mēs labprāt tajā gribētu piedalīties un uz Rīgu atvest amatierteātrus no Igaunijas un Lietuvas,” tā festivāla „Rīga spēlē teātri” noslēgumā teica žūrijas priekšsēdētāja Irena Maciulevičiene, Lietuvas Kultūras un tautas mākslas centra Teātra nodaļas vadītāja.

Raina_Aivara_Slisana_Foto (2).JPG

Foto: Aivars Slišāns, izrāde "Ja paveiksies"

Šogad starptautiskā žūrija par Gada izrādēm atzina un ceļojošo balvu „Lielais Toms” piešķīra Rīgas Raiņa 8. vakara vidusskolas integratīvajai grupai „ALIAS” un režisorei, scenārija autorei Marikai Antonovai par izrādi „Ja paveiksies”, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” Vecpilsētas teātrim un režisorei Edītei Neimanei par Mārtiņa Zīverta lugas „Cilvēks grib dzīvot” iestudējumu, Rīgas Skolēnu pils teātrim „Zīļuks” un režisorei Laurai Paeglei par Erlenna Lū darba „Kurts šmorē” iestudējumu, kā arī VEF Kultūras pils ansamblim „Rīgas pantomīma” un režisoram Robertam Ligeram par izrādi „Vērtības paliek”.

Festivāla prioritāte šajā gadā bija latviešu oriģināldramaturģija. Festivālā piedalījās Rīgas kultūras centru amatieru teātri, bērnu un jauniešu studijas, kā arī studentu teātri un kopskaitā tajā savu māksliniecisko meistarību demonstrēja vairāk nekā 300 aktieru.

Festivālu atbalsta Rīgas pašvaldība, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Foto: Silvija Danelsone, VEF Kultūras pils ansamblis „Rīgas pantomīma”

Pēdējo reizi atjaunota 20.aprīlī, 2018, 16:33