Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas Latviešu biedrībā gaidāms jauns sarīkojumu cikls „Zināmais nezināmajā”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Rīgas Latviešu biedrībā gaidāms j...

2013. gada 18. marts

Rīgas Latviešu biedrība šomēnes uzsāk jaunu sarīkojumu ciklu „Zināmais nezināmajā”. Cikls tiek veidots sadarbībā ar Latvijas Radio un ar radio klausītājiem iemīļotā raidījuma „Zināmais nezināmajā” veidotāju Sandru Kropu.  Pirmais sarīkojums ciklā “Zināmais nezināmajā” notiks jau šonedēļ – 21. martā plkst.18.00 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē.

Tā mērķis ir regulāri Rīgas Latviešu biedrībā rīkot plašas, izzinošas zinātniskas diskusijas, priekšlasījumus un tikšanās, katru reizi pieaicinot zinātniekus, speciālistus un ekspertus. Jaunā cikla sarīkojumi apmeklētājiem piedāvās interesantas tēmas un izsmeļošus viedokļus par mūsdienu zinātnes jaunumiem, sasniegumiem, problēmam, pārsteidzošiem vēstures faktiem un liecībām, kā arī kosmosa un zemes izpētes jautājumiem. Turklāt sarīkojumos interesenti klātienē varēs tikties ar radio raidījuma vadītāju un dažādu nozaru pārstāvjiem.  

Pirmais sarīkojums ciklā “Zināmais nezināmajā” notiks jau šonedēļ – 21. martā. Diskusijai dots nosaukums “Galvenā aktualitāte astronomijā šī gada martā jeb Eiropa tuvāk zvaigznēm”. Tajā uzmanība tiks fokusēta uz kosmosa noslēpumiem, planētām, kas līdzīgas Zemei, pasaules vecāko Zvaigzni un to, ko „redz” pasaules teleskopi.  

Diskusijas ievadā uzrunu teiks sarīkojumu cikla idejas autors  - Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis. Diskusijā piedalīsies Mārtiņš Gills - Latvijas Astronomijas biedrības projektu vadītājs, Ilgonis Vilks - Latvijas Astronomijas institūta pētnieks, žurnāla “Terra 2.0” galvenais redaktors, Irēna Pundure - Latvijas Astronomijas biedrības pārstāve, Kārlis Bērziņš - Latvijas Astronomijas biedrības astronoms un Jānis Kudiņš -  J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents. Diskusijas gaitā tiks rastas atbildes uz jautājumiem: Ar kādiem izaicinājumiem datu apstrādē saskaras mūsdienu astronomijas novērojumi?, Kā cilvēce cenšas ieskatīties vistālāk Visumā, kur ir robeža?, Ko un cik tālu var redzēt ar Baldones Šmidta teleskopu?, Radioteleskopu darbības principi un interferometrija?, Kā kosmosa sajūtas ir iedzīvinājuši komponisti savos darbos?

Diskusiju vadīs un par pieredzēto un sajusto Čīlē, Atakamas tuksnesī, klātesot pasaulē lielākā  teleskopu kompleksa (ALMA) atklāšanā šī gada 13. martā stāstīs radio žurnāliste Sandra Kropa.

 Nākamie cikla “Zināmais nezināmajā” sarīkojumi notiks reizi mēnesī - ceturtdienās, atspoguļojot mūsu pasaules zināmos un nezināmos faktus un norises.

Afiša

Informāciju sagatavoja:
RLB reklāmas un informācijas koordinatore
Zinta Gugane
E-pasts: zinta.gugane@rlb.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 23.marts, 2018, 16:24
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv