Afiša (19. apr - 25. apr)

Dānijas Bērnu filmu dienas K.Sunī

Sākums Kultūra Jaunumi Dānijas Bērnu filmu dienas K.Sunī

2011. gada 5. maijs

No šā gada  8. līdz 10. maijam kinoteātrī  K.Suns, Elizabetes ielā 83/85, Rīgā norisināsies Dānijas Ģimenes filmu festivāls, piedāvājot skatītājiem baudīt trīs brīnišķīgas dāņu ģimenes filmas.

Tā būs vienreizēja iespēja Mātes dienas noskaņās ģimenēm ar bērniem un skolu jauniešiem vecumā no 6 līdz 14 gadiem pavadīt neaizmirstamu laiku iepazīstoties ar Dānijā tapušām bērnu un jauniešu filmām.

Mazajiem skatītājiem, viņu vecākiem un audzinātājiem tiks piedāvātas trīs sirsnīgas un aizraujošas filmiņas par pirmo mīlestību, attiecību sarežģījumiem, par drosmi un, protams, draudzību.

Par Dānijas Bērnu filmu dienu pērli viennozīmīgi var uzzskatīt režisores Šarlotes Saksas Bostrupas jauniešu drāmu ”Karla un Katrīne”, kas kļuva par laureāti  Arsenāla rīkotajā 9. Rīgas Starptautiskā Bērnu filmu festivāla „BERIMORS”.

Tas ir dziļi sirsnīgs, nedaudz sentimentāls, bet emocijām bagāts stāsts par divu meiteņu centieniem iepazīt vienai otru un tajā pašā laikā atklāt katrai sevi, kopīgi glābjot puisi Jonasu un atmaskojot vietējo zagļu bandu. Te būs gan pirmā mīlestība, gan attiecību sarežģījumi, gan spriedz, gan uzticība un nodevība, gan patiesa draudzība – viss kā dzīvē.

Pašus jaunākos skatītājus, vecumā no 6-8 gadiem, priecēs sirsīga un mīļa režisora Andersa Morgentālera veidota animācijas filmiņa par Ābolu TORBENU,kura vienīgais viscēlākais mērķis ir nokļūt lielveikala augļu nodaļas plauktos kā visideālākajam un skaistākajam ābolam pasaulē, taču viņa dzīve tiek apgriezta kājām gaisā, kad Torbenā iemetas tārps!

Savukārt, režisora Kristiana E. Kristiansena Filmiņa „Lūriķi” liksies interesanta 8-10 gadus jauniem skatītājiem, jo tajā varēs atrasts gan detektīvu cienīgas spiegošanas ainas un svešu noslēpumu atklāšanu, gan arī sirsnīgu stāstu par abu galveno varoņu draudzību un uzticību. Īsta filma puikām!

Visas filmas tiks demonstrētas dāņu valodā ar subtitriem angļu valodā, kā arī tiks nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Dānijas Bērnu filmu dienas organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar kinoteātri K.Suns, Dānijas Filmu institūtu, Dānijas vēstniecību Latvijā un Europa Cinemas. Pasākumu sponsorē CIDO Pārtikas Grupa.

Detalizētāka informācija par filmām un seansiem Dānijas Kultūras institūta mājas lapā www.dki.lv vai K.Suns mājas lapā www.kinogalerija.lv

Uz visiem seansiem IEEJA BRĪVA

REPERTUĀRS (24.50 KB)