Mūzikas vidusskolu skolotāji iepazīsies ar aktualitātēm un Somijas pieredzi kokles spēlē

Sākums Kultūra Jaunumi Mūzikas vidusskolu skolotāji iepa...

2011. gada 3. maijs

No 5. līdz 13.maijam Eiropas Sociālā fonda atbalstītā un Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra īstenotā projekta Profesionālās kultūrizglītības pedagogu tālākizglītība ietvaros notiks kokles spēles kursi Pāvula Jurjāna mūzikas skolā, kurā pulcēsies Latvijas mūzikas vidusskolu un mūzikas skolu kokles spēles skolotāji. Kā kursu lektori ir aicināti Latvijā atzīti nozares profesionāļi, bet kā īpašais viesis − pazīstamais somu kantelists Timo Vēnenens (Timo Väänänen).

Kursā Daudzveidīgas mācību metodes profesionālā vidējā izglītības programmā Stīgu instrumentu spēle Kokles spēle skolotāji apgūs jaunas metodes kokles spēles izglītībā un diskutēs par senā daudzstīgu mūzikas instrumenta spēlētāja iespējām šodienas piesātinātajā mūzikas darba tirgū. Kursos tiks apspriesti kokles spēles tehnikas, stilistikas, mūsdienīgas interpretācijas un repertuāra jautājumi, kameransambļu muzicēšanas nozīme, notiks praktiskas nodarbības. Atsevišķa meistarklase būs veltīta elektriskās kokles spēles pamatprincipiem− iespējām, problēmām un risinājumiem. Tiks runāts par daudzstīgu tautas mūzikas instrumentu akadēmiskās izglītības iespējām pasaulē un Latvijas mūzikas vidusskolu sagatavoto speciālistu atbilstību darba tirgus prasībām.

Kursu lektori ir Latvijā atzīti nozares profesionāļi − Teiksma Jansone, Ieva Mežgaile, Dita Neilande, Kristīne Ojala, Anda Eglīte, Māra Vanaga, Andrejs Bilalovs, Jekaterina Suvorova, Valdis Zilvers. Savā profesionālajā pieredzē dalīsies izcilais somu kantelists Timo Vēnenens (Timo Väänänen), kurš spēlē gan tradicionālo, gan arī mūsdienīgu mūziku ar dažādiem kokles instrumentiem.  (Kokle jeb kantele ir sens somu nacionālais mūzikas instruments). Mūziķis, kurš ir papildinājis zināšanās mūzikā arī Latvijā, piedalās mūzikas festivālos un sniedz koncertus visā pasaulē. T.Vēnenenam ir iznākuši vairāki mūzikas albumi, un pēdējos no tiem viņš spēlē elektrisko kokli. Mūziķis ir ieguvis mūzikas doktora grādu Sibeliusa Akadēmijā, Tautas mūzikas nodaļā.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar Rīgas Doma kora skolas atbalsta biedrību 9.maijā plkst. 18.00 J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē rīko koncertu, kurā uzstāsies kantelists Timo Vēnenens un Kristīna Ilmonena (Kristiina Ilmonen, tradicionālās flautas, Somija). Programmā − somu tradicionālā mūzika.

ESF finansētā projekta kursu mērķis ir parādīt pedagogiem jaunus, neierastus ceļus sadarbībā ar audzēkņiem, inovatīvas metodes mūzikas un mākslas priekšmetu pasniegšanā un akcentēt informācijas tehnoloģiju pielietojumu mācību nodarbībās. Projekts dod iespēju līdz 2012.gada 31.oktobrim vairāk nekā 2000 mūzikas un mākslas skolu skolotājiem bez maksas apmeklēt gandrīz 300 kursus visā Latvijā.

Tālākizglītības kursi tiek organizēti projekta Profesionālās kultūrizglītības pedagogu tālākizglītība ietvaros (1.2.1.1.2. apakšaktivitāte Profesionālajā izglītība iesaistīto pedagogu kompetences paaugstināšana). Projekta aktivitātes organizē Baltijas Datoru akadēmija, Latvijas Mākslas akadēmija un Rīgas Doma kora skolas atbalsta biedrība.

Vairāk informācijas par tālākizglītības kursiem:
Vineta Kreigere, tel: 67338687, 27809799
E-pasts: rdksab@gmail.com