Afiša (19. apr - 25. apr)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

”Muzeja priekšmets ar stāstu”- zibizstāde Krišjāņa Barona Muzejā

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi ”Muzeja priekšmets ar stāstu”- zi...

2011. gada 28. aprīlis

Krišjāņa Barona muzejā sākusies gatavošanās MUZEJU NAKTIJ 2011. Šogad svētku devīze ir „Kaimiņi”.

Vienas no pirmajām muzeju apciemoja tuvākās kaimiņienes – Alises Rozes Mākslas centra dalībnieces savas pasniedzējas mākslinieces Līgas Juškas vadībā. Vienā vakarā tapa zibizstāde „Muzeja priekšmets ar stāstu…”

Faktiski izstādi inspirēja muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa un viņas stāsti par muzeja eksponātu aizraujošajiem likteņiem – kafijas kanniņu, ko rokās turējusi Krišjāņa Barona sieva Dārta, rakstāmpulti, pie kuras strādājusi viena no trim Krišjāņa Barona dzīvē būtiskām sievietēm, šūpuļkrēslu, kurā sēžot, Barontēvs saņēmis savas dzīves pēdējo dāvanu – „Latvju dainu” otro izdevumu –  un sacījis: „Jā, drusku jau strādāts ir!”

Izstāde, kas tapusi ar Rīgas domes un Alises Rozes Mākslas centra atbalstu, šobrīd jau skatāma Krišjāņa Barona muzejā, K. Barona ielā 3–5. Tā ievada gadskārtējos, nu jau par tradīciju kļuvušos svētkus, kuri atgādina: „Muzejs ir tautas kultūras sirdsapziņas glabātājs.”

Tuvāka informācija pa tālruni 67284265, e-pastu: barons@memorialiemuzeji.lv, kā arī mājas lapā http://www.baronamuzejs.lv un http://www.memorialiemuzeji.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 19.aprīlī, 2018, 16:35
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv