Koris „Sōla” izcīna Grand Prix koru konkursā Tallinā

Sākums Kultūra Jaunumi Koris „Sōla” izcīna Grand Prix ko...

2011. gada 19. aprīlis

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sōla” no 12. Starptautiskā koru konkursa Tallinn 2011 mājup ir pārvedis konkursa galveno balvu – Grand Prix. „Sōla” ir pirmais Latvijas koris šī festivāla pastāvēšanas vēsturē (39 gadu laikā), kas izcīnījis Grand Prix! Tas iegūts, mērojoties spēkiem ar 35 koriem no Eiropas un ASV. Līdztekus konkursa galvenajai balvai koris ieguva 1. vietu jaukto koru un 3. vietu baroka un renesanses mūzikas kategorijā.

Koris pavisam piedalījās trijās no astoņām konkursa kategorijām un izpildīja gan latviešu, gan ārvalstu skaņražu darbus. Kori konkursam sagatavoja tā mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons, diriģenti Kaspars Vēvers un Rūdolfs Bacāns, kā arī vokālā pedagoģe Ilze Bērziņa. Kaspars Ādamsons: „Neraugoties uz to, ka konkurss notika tepat kaimiņos – Igaunijā, kora pastāvēšanas 12 gadu vēsturē tas ir bijis viens no lielākajiem muzikālajiem izaicinājumiem, kas tomēr ir godpilni attaisnojis sevi.”

Konkursā no Latvijas veiksmīgi piedalījās arī Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris, kas uzvarēja bērnu koru kategorijā, otro vietu šajā kategorijā ieguva meiteņu koris „Vivace”. Jaukto koru un mūsdienu mūzikas kategorijās startēja „Swedbank koris”, kurš šajās kategorijās izcīnīja otro vietu. Visi rezultāti meklējami šeit:

Starptautiskais Tallinas koru konkurss norisinās ik pēc diviem gadiem. Šogad tajā piedalījās 35 kori un 7 vokālie ansambļi no Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Latvijas, Īslandes, Norvēģijas, Slovēnijas, Čehijas, Ukrainas, Somijas, Vācijas un Amerikas Savienotajām Valstīm. Koris „Sōla” šajā konkursā Valda Butāna vadībā piedalījās arī 2003. gadā, kad izcīnīja pirmo vietu jaukto koru kategorijā.

Labākie ne tikai Tallinā

Korim „Sōla” šī pirmslieldienu nedēļa ir sava veida padarīto darbu novērtējuma laiks ne tikai Tallinā, bet arī Rīgā. Koris ir uzzinājis arī Rīgas koru skates rezultātus, kuros „Sōla” atrodama godpilnajā pirmajā vietā Rīgas jaukto koru grupā.

Turpmākie plāni

Pēc godam nopelnītā Lieldienu atvaļinājuma koris sāks gatavoties diriģentu eksāmenu koncertam (tajā koris uzstāsies kopā ar progresīvā roka grupu „Holy Lamb”), studentu dziesmu svētkiem „Gaudeamus”Viļņā, kur svētku atklāšanas koncertā koris pārstāvēs Latviju, kā arī augustā paredzētajiem Rīgas svētkiem, kuros kopā ar citiem labākajiem Rīgas un Latvijas koriem „Sōla” sveiks mūsu galvaspilsētu 810. dzimšanas dienā.

Vairāk informācijas tīmekļa vietnē www.sola.lv

Pēdējo reizi atjaunota 19.janvārī, 2018, 14:25