Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" kopā ar Nīderlandes Radio kori "Concertgebouw" zālē atskaņos Braunfelsa "Te Deun"

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Valsts Akadēmiskais koris ”Latvij...

2011. gada 19. aprīlis

Valsts Akadēmiskais koris Latvija jau trešo reizi šajā sezonā ir devies uz Amsterdamu, lai kopā ar savu sadarbības partneri Nīderlandes Radio kori 23. aprīlī uzstātos Amsterdamas Concertgebouw koncertzālē.

Šoreiz Nīderlandes Radio 4 rīkotajā ciklā Sestdienas matinē ir izvēlēts Latvijā mazpazīstama vācu komponista Valtera Braunfelsa (Walter Braunfels) opuss Te Deum. Braunfelss dzīvojis un strādājis 20. gadsimta pirmajā pusē, un ir bijis atzīts komponists un pianists laikā starp Pirmo un Otro pasaules karu, taču pēc savas nāves 1954. gadā ticis aizmirsts. Pēdējo gadu laikā atdzimusi interese par Braunfelsa mūziku. Īpašu ievērību izpelnījusies viņa opera Putni, kas veidota pēc tāda paša nosaukuma Aristofana darba motīviem.

Te Deum atskaņojumā piedalīsies arī Nīderlandes Filharmoniskais orķestris. Solisti būs Megana Millere (soprāns)  un Rojs Korneliuss (tenors). Diriģents Markus Stencs.

Sestdienas matinē koncerta programmā iekļauta arī Mālera 10. simfonija, kas zināma kā dižā komponista pēdējais darbs. Līdz savam nāves brīdim Mālers bija paguvis izstrādāt galvenās muzikālās līnijas šim darbam, taču nepaspēja pabeigt orķestrāciju.

Interesanti, ka 17. aprīlī notikušajā Eiroradio Pūpolsvētdienas koncertmaratonā Palm Sunday Latvijas Radio programma Klasika tiešraidē no Amsterdamas Concertgebouw atskaņoja J.S. Baha Sv. Jāņa pasiju Nīderlandes Radio kora, solistu , Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra un diriģenta Jana Vilema de Frīnda izpildījumā, bet pēc tam uzreiz pārraidīja Valsts Akadēmiskā kora Latvija piedāvāto svētku koncertu ar F. Martēna Mesu dubultkorim un Ē. Ešenvalda oratoriju Kristus ciešanas un augšāmcelšanās.

Sestdien koris Latvija un Nīderlandes Radio koris atkal koncertēs kopā Amsterdamā.

Koncertu būs iespējams klausīties tiešraidē sestdien, 23. aprīlī plkst. 15.15 pēc Latvijas laika šeit: http://old.radio4.nl/page/concertagenda_concertseries/detail/355

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.aprīlī, 2018, 17:56
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv