"Dirty Deal" kino klubā godalgotās režisores Karolīnes Linkas filmas un lektore Zane Balčus

Sākums Kultūra Jaunumi ”Dirty Deal” kino klubā godalgotā...

2011. gada 18. aprīlis

Otrdien, 19. aprīlī Dirty Deal kino klubā vācu kinorežisores Karolīnes Linkas filmu vakars. Režisore, kas ieguvusi ne tikai „Oskara” kinobalvu par labāko ārzemju filmu, bet guvusi arī plašu starptautisku atzinību neskaitāmos citos filmu forumos un festivālos. Vakara programmas sākumā skatīsimies „VIŅPUS KLUSUMAM”, pēc kuras sekos 2001. gada izcilais darbs „NEKUR ĀFRIKĀ”. Starp filmām ar lekciju uzstāsies kino lektore Zane Balčus. Filmu programma ir tapusi sadarbībā ar Goethe-Institut Riga.

VIŅPUS KLUSUMAM / JENSEITS DER STILLE
Rež. Karolīne Linka / Caroline Link
Lomās: Silvija Testuda, Tatjana Trība
Vācija, 1996, 109 min.

Laras vecāki ir kurlmēmi. Jau agrā bērnībā viņai ir jāuzņemas atbildība un jābūt par vidutāju ar ārpasauli. Pēc skolas pabeigšanas Lara vēlas pamest Bavārijas mazpilsētu, lai gatavoties uzņemšanas eksāmeniem konservatorijā un studētu mūziku Berlīnē. Taču meitene baidās, ka patiesībā vēlas slepus aizlavīties no smagās atbildības nastas.
Nominācija kinobalvai „Oskars” par labāko ārzemju filmu, kā arī godalgas Bavārijas, Čikāgas, Tokijas, Vankūveras un citos filmu festivālos.

NEKUR ĀFRIKĀ / NIRGENDWO IN AFRIKA
Rež. Karolīne Linka / Caroline Link
Lomās: Juliāne Kēlere, Merabs Ninidze
Vācija, 1999, 136 min.

Ebreju ģimene 1938. gadā emigrē uz Keniju, kur advokāts Valters Redlihs strādā kādā fermā. Kamēr viņa sieva Jetele tikai ar grūtībām pierod pie jaunās dzīves, viņu reiz biklā meita Regīna taisni vai uzzied. Kad karš beidzas, Valteram tiek piedāvāta tiesneša vieta Frankfurtē. Bet pēc vairākiem gadiem Kenijā Jetele un Regīna vairs nevēlas doties atpakaļ.

Kinobalva „Oskars” par labāko ārzemju filmu. Nominācija „Zelta Globusam”, kā arī apbalvojumi daudzos citos starptautiskos filmu festivālos.

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā.

Vairāk par DD kino klubu:

Dirty Deal kino klubs, sākot ar 2009. gada novembri, saviem apmeklētājiem piedāvā daudzpusīgas ikmēneša programmas, kuras caurvij tematiska un vienmēr mainīga saistviela. Daudzi ievērojami un šķietami pārāk atklāti kinematogrāfijas darbi lielākoties pat nenonāk līdz mūsu žilbinošajiem ekrāniem. Tāpēc DD kino klubs ir atvērts jebkura garuma mākslas un dokumentālajām filmām, kā arī eksperimentālajām īsfilmām un video, kuri nav raduši ceļu līdz sabiedriskai demonstrēšanai. Taču kino klubs piedāvā ne tikai kolektīvu kino skatīšanos, bet arī vieslekcijas, sarunas ar kino pietuvinātiem cilvēkiem un vidi ideju un viedokļu apmaiņai.

Ieejas maksa Ls 2.00

Adrese: Maskavas iela 12/2, Rīga.

Vairāk: www.dirtydeal.lv

Pēdējo reizi atjaunota 21.aprīlī, 2018, 17:56