TDA „Liesma” svin kolektīva 65 gadu jubileju

Sākums Kultūra Jaunumi TDA „Liesma” svin kolektīva 65 ga...

2011. gada 15. aprīlis

Šogad Tautas Deju ansamblis „Liesma” svin savu 65 gadu jubileju, kura tiks atzīmēta ar koncertu VEF Kultūras pilī š.g. 23.aprīlī plkst. 17.00. Šis koncerts ir veltījums TDA „Liesma” nu jau mūžībā aizgājušajam ilggadējam vadītājam Imantam Magonem, kuram 18.aprīlī apritētu 75 gadi.

TDA „Liesma” jubilejas koncertā piedalīsies vairāku paaudžu TDA „Liesma” dejotāji, kā arī Tautas deju un mūzikas kluba „Liesma” bērnu Tautas deju ansamblis “Dzirkstelīte”, bērnu deju ansamblis „Dzīpariņš” un vidējās paaudzes deju kolektīvs „Oglīte”. Koncerta programmā iekļautas populāras latviešu tautas dejas, TDA „Liesma" iemīļotākās dažādu žanru un cittautu dejas, kā arī pavisam jaunas TDA "Liesma" mākslinieciskā vadītāja Jāņa Marcinkeviča horeogrāfijas.

„Šis jubilejas koncerts ir TDA „Liesma” visu paaudžu dejotāju un pedagogu veltījums Imantam Magonem viņa 75 gadu dzimšanas dienā, veltījums pateicībā un dziļā cieņā,” saka Jānis Marcinkevičs, TDA „Liesma” mākslinieciskais vadītājs, Imanta Magones skolnieks, kolēģis un tuvs draugs.

Horeogrāfs Imants Magone (1936 – 2008), Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris un Deju svētku Goda virsvadītājs, bija TDA „Liesma” vadītājs kopš 1961. gada. Ar savu stingro raksturu, prasīgumu un profesionalitāti Imants izaudzināja TDA „Liesma” par stipru un tradīcijām bagātu kolektīvu. Viņš ir autors tādām populārām dejām kā „Skani, mana tēvu zeme”, „Alsungas polka”, „Sanāciet, sadziediet, sadancojiet” un „Spēlē, spēlmani”, kā arī daudzām citām.

TDA „Liesma” ir viens no vadošajiem Tautas deju ansambļiem Latvijā, kas citu kolektīvu vidū allaž izcēlies ar savu interesanto un daudzveidīgo repertuāru, kurā ietilpst latviešu, cittautu, klasiskās un mūsdienu dejas iestudējumi. Kopš 2011.gada janvāra TDA „Liesma” mākslinieciskais vadītājs ir Jānis Marcinkēvičs.

Ieejas kartes pieejamas Tautas deju un mūzikas klubā “Liesma” Rīgā, Brīvības ielā 70. Ieejas kartes iespējams arī iepriekš rezervēt pa tālruni 67313145.

Tautas deju ansambli „Liesma” atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Radio 101, „CIDO” grupa un viesnīca „Domina Inn Riga”.

Papildu informācija
Jānis Marcinkevičs