Deju ansamblis „Kalužskij Suveņir” (Калужский Cувенир)

Sākums Kultūra Jaunumi Deju ansamblis „Kalužskij Suveņir...

2011. gada 15. aprīlis

Deju ansamblis „Kalužskij Suveņir” ir no Kalugas pilsētas Krievijā. Ansamblis dibināta 1983. gadā un tās vadītāja ir talantīgā pedagoģe un izcilā baletmeistare Jeļena Soboļeva, kura par ieguldīto darbu dejas nozarē saņēmusi vairākkārtējus valsts apbalvojumus.

Deju ansamblis „Kalužskij Suveņir” ir viens no labākajiem un radošākajiem Kalugas reģionā un to atpazīst visā Krievijā. “Kalužskij Suveņir” paspārnē ir izveidota bērnu horeogrāfijas skola, kurā savas deju gaitas uzsāk 3-6 gadus veci bērni, un pēc 8 šeit nodejotiem gadiem labākie no tiem tiek uzņemti deju ansamblī “Kalužskij Suveņir”.

Deju ansamblis „Kalužskij Suveņir” uzstājas ar tautas, laikmetīgās un estrādes deju programmām, tas ir sniedzis vairāk kā 1600 koncertu dažādās Krievijas un ārvalstu pilsētās. Ansamblis līdz šim ir guvis augstu atzinību un uzvaras daudzos konkursos. Par izcilu meistarību saņēmis Anglijas horeogrāfu asociācijas balvu, Grand Prix balvas konkursos Tihvinā un tautas mūzikas un deju konkursā Kanādā, uzvarējis konkursā “Sveika, pasaule” Maskavā, ieguvis 1.pakāpes laureāta godu starptautiskajos konkursos “Artekā iemirdzas zvaigznes”, “Sniedz smaidu pasaulei” Maltā, “Saules stari ikvienam” Maskavā, reģionālajos konkursos “Laikmetīgā deja” un “Tautas deja”, ir laureāts starptautiskajos deju konkursos Prāgā un “Krakovyk-2007” Krakovā, horeogrāfijas jaunrades konkursos “Uzvaras svinības” un “Krievu brīnums” Kalugā, konkursos “Tulitsa” Tulā, “Mūsu nākotne” Volgogradā, “Krievijas ērgļi” un “Jaunie talanti Krievijā” Maskavā, “TV-debut” Tulā, estrādes deju konkursā Novomoskovskā, Break-dance festivālā Kalugā.

Ideja par jaunu starptautisku projektu „Deja bez robežām” ansambļa vadītājai Jeļenai Soboļevai radās 2010. gada jūlijā, kad viņa, būdama Kalugas apgabala Estrādes un laikmetīgās dejas asociācijas vadītāja, ieradās Rīgā, lai piedalītos Starptautiskās Dejas Padomes (UNESCO Council International Dance) rīkotajā 26. Pasaules dejas izglītības kongresā. Redzot kongresa ietvaros piedāvāto mākslinieciski kvalitatīvo sniegumu un interesantās programmas, pirmie projekta dalībnieki tika izvēlēti tieši no Latvijas. 2011.gada martā Latvijas Universitātes TDA „Dancis” viesojās vairākās Kalugas apgabala pilsētās un izbaudīja kalugiešu patieso sirsnību un viesmīlību. Savukārt tagad, atzīmējot Starptautisko dejas dienu, sagaidīsim deju ansambli „Kalužskij Suveņir” ar koncertiem Latvijā - Rīgā un Jelgavā.

Atnāc uz koncertiem, iepazīsti un izbaudi ansambļa „Kalužskij Suveņir” dzirkstošo temperamentu un deju programmas daudzveidību!

Pēdējo reizi atjaunota 23.aprīlī, 2018, 14:07