Rātsnamā iekārtota Rīgas 4. speciālās internātpamatskolas bērnu radošo darbu izstāde

Sākums Kultūra Jaunumi Rātsnamā iekārtota Rīgas 4. speci...

2011. gada 14. aprīlis

Rīgas domes otrā stāva foajē no 14. līdz 20. aprīlim aplūkojama izstāde, kuru veidojuši Rīgas 4. speciālās internātpamatskolas skolēni, kas darbojas Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas COMENIUS projektā "Īpašie Eiropas mākslinieki".

Projektā, kuru ir atbalstījusi arī Rīgas dome, piešķirot 20% nepieciešamo priekšfinansējumu, ir iesaistītas skolas no astoņām Eiropas valstīm (Spānijas, Francijas, Grieķijas, Anglijas, Polijas, Turcijas, Somijas un Latvijas), un šajā projektā darbojas skolēni ar speciālajām vajadzībām (garīgās attīstības traucējumiem).

Projekta mērķis ir ļaut skolēniem ar speciālajām vajadzībām paust savas emocijas, jūtas un uztveri, izmantojot mākslas pasauli. Krāsas ļauj ne tikai šiem īpašajiem bērniem komunicēt ar mums, ļaut ielūkoties mums viņu pasaulē, bet arī palīdz tikt galā ar stresu, emocijām, trauksmi, pildot arī terapijas un rehabilitācijas funkcijas.

Projekts ir ļāvis skolēniem ceļot, iepazīties ar citu tautu tradīcijām, valodu, veicinājis komunikācijas prasmju attīstību un izpratni par svešvalodu apgūšanas nepieciešamību, stiprinājis nacionālās piederības sajūtu. Skolotājiem ir bijusi iespēja papildināt savu pieredzi un zināšanas, viesojoties partnerskolās un diskutējot par izglītības sistēmām dažādās Eiropas valstīs, apspriežot izglītības tendences, kas attiecas uz bērniem ar speciālajām vajadzībām, pārrunājot iekļaujošās izglītības aktualitātes.

Līdzdarbošanās ES Mūžizglītības programmas „COMENIUS” projektā ir veicinājusi iekļaušanos sabiedrībā, stereotipu laušanu un negatīvo emociju mazināšanu.

Papildinformācija: Inese Ābele, tālr.: 26522330.

Pēdējo reizi atjaunota 19.janvārī, 2018, 14:25