Afiša (19. apr - 25. apr)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Mākslas galerijā – tējnīcā ”Latviešu sapnis” muzicēs grupa ”Lidojošais paklājs”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Mākslas galerijā – tējnīcā ”Latvi...

2011. gada 7. aprīlis

2011. gada 29. aprīlī, plkst. 18.30 Latviešu sapņa pārstāvniecībā norisināsies grupas "Lidojošais paklājs" koncerts. Šis koncerts aizsāks kultūras pasākumu programmu "Latviešu sapņa" mājvietā.

Grupai „Lidojošais paklājs” aprīlis jeb sulu mēnesis ir ļoti nozīmīgs. Šajā mēnesī jubilejas svin visas grupas dalībnieces. Grupā apvienojušās Ieva Akuratere, Ilze Grunte un Zane Šmite. Grupas vienīgais vīrietis ir mūziķis, perkusionists un Ievas Akurateres dēls Matīss.

Grupas „Lidojošais paklājs” mūzikā apvienojas tautas mūzikas inspirācijas ar jaunradi un iekļaujas world music virknē. I. Akurateres akadēmiskās, roka, popa un akustiskās muzicēšanas pieredze un talants savienībā ar Zanes Šmites dziļo izpratni un ilggadējo darbību etnomūzikas jomā rada jaunu elpu latviešu folkloras maģiski inspirējoša telpā, kas pārsteidz ar abu dziedātāju balsu te saskaņu, te pretstatu, bet Ilzes Gruntes aranžējums un smalkās ģitāras spēles talants bagātīgi izdaiļo „Lidojošā paklāja” skanējumu. Īpašu nokrāsu grupas mūzikas skanējumam piešķir arī Ievas dēla Matīsa Akuratera spēlētais indiešu sitaminstruments tabla un brazīļu perkusijas, kas līdz šim reti izmantotas latviešu tautas mūzikas atskaņošanā.

Bez latviešu tautas mūzikas mūsdienīgajām apdarēm grupa savā repertuārā izpilda arī Ilzes Gruntes un Ievas Akurateres orģināldziesmas.

Grupas „Lidojošais paklājs” koncerts ir viens no pirmajiem kultūras pasākumiem Latviešu sapņa pārstāvniecībā. Koncerts notiks 2011. gada 29. aprīlī plkst. 18.30. Pasākuma ieejas biļetes var iegādāties biļešu tirdzniecības vietā internetā www.bezrindas.lv un Latviešu sapņa pārstāvniecībā. Biļetes cena ir LVL 5.00.

Latviešu sapņa pārstāvniecība ir alternatīva pasākumu norises vieta, tāpēc pasākums būs brīvā stilā ar sēdēšanu uz spilveniem. Pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja iegādāties arī tasi tējas vai kafijas un glāzi vīna vai sulas. Pasākuma laikā arī varēs uzdot jautājumus māksliniekiem.

Latviešu sapņa pārstāvniecība izveidota 2011. gada 21. februārī un atrodas Baznīcas ielā 20/22, Rīgā. Vairāk informācijas: www.latviandream.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 19.aprīlī, 2018, 16:22
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv