Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Latvijas Radio koris un Liepājas simfoniskais orķestris koncertā ”Mocarta Lincas simfonija un Šūmaņa nakts dziesma”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Latvijas Radio koris un Liepājas ...

2011. gada 7. aprīlis

VSIA "Latvijas Koncertu" rīkotā cikla „Lieldienu koncerti“ ietvaros Latvijas Radio koris ar Liepājas simfonisko orķestri un diriģentu Kasparu Putniņu sniegs koncertus "Mocarta Lincas simfonija un Šūmaņa nakts dziesma"  15. aprīlī Liepājas Latviešu biedrības namā plkst. 19.00 un 16. aprīlī Rīgā, Lielajā ģildē plkst. 19.30.

Kora un orķestra sniegumā programmā dzirdēsim Johannesa Brāmsa gandrīz pārpasaulīgi caurspīdīgo "Likteņdziesmu" ar Helderlina motīviem, Franča Šūberta ērģeliski svinīgo "Garu dziedājumu pār ūdeņiem" un divas izcili skaistas Roberta Šūmaņa partitūras – "Rekviēmu Minjonai" un "Naktsdziesmu". Visi šie opusi sen nav bijuši Latvijas mūzikas apritē, tāpēc vienlīdz intriģējoša ir gan Kaspara Putniņa iedziļināšanās romantisma viļņos, gan iespēja pavadīt vakaru harmoniskas un mazdzirdētas mūzikas gaisotnē.

Liepājas Simfoniskā orķestra sniegumā klausīsimies arī Volfganga Amadeja Mocarta "Lincas simfoniju" Do mažorā KV 425, kas tapusi Austrijas pilsētā Lincā Mocarta laulības pirmajā gadā, kad gan mīlas, gan mūzikas, gan naudas lietas bija viļņa virsotnē. Vietējais grāfs padzirdējis, ka pilsētā caurbraucot viesosies populārais komponists, un pasūtinājis viņam simfoniju, kas tūlīt pat atskaņota.

Kaspars Putniņš par šo programmu saka: „Kaut arī koncertprogramma tiešā veidā nesasaucas ar ciešanu laika mūziku, tomēr visi tajā esošie skaņdarbi uzdod „lielos jautājumus“, neviens no tiem nav sadzīvisks un vienkārša priecāšanās par skaņu un kopspēli, drīzāk filozofisks vispārinājums par dzīvi un tās dabu. Romantisma laikmeta vokāli simfoniskie darbi parasti asociējas ar lieliem sastāviem, monumentālu skaņu; šoreiz mēģināsim atklāt tās mocartisko – trauslo, smalko slāni. Mūzika patiešām brīnišķīga un mēs darīsim visu, lai tā elpotu, dzīvotu un skanētu adekvāti tam, cik ģeniāli tā ir uzrakstīta“ .

Biļetes "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.

Vairāk informācijas: www.radiokoris.lv un  www.latvijaskoncerti.lv

Papildu informācija:
Elīna Karaseva
Latvijas Radio kora
sabiedrisko attiecību speciāliste
elina.karaseva@radiokoris.lv
+ 371 26 51 77 27
http://twitter.com/radiokoris

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 23.aprīlī, 2018, 14:07
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv