Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Ar meistarklasēm un koncertu JVLMA viesosies viens no Eiropas izcilākajiem kontrabasistiem Petru Iuga

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Ar meistarklasēm un koncertu JVLM...

2011. gada 28. marts

Ar meistarklasēm un koncertu trešdien, 30. martā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai /JVLMA/ ir gods uzņemt ciemos vienu no Eiropas izcilākajiem kontrabasistiem – Petru Iugu. Koncerts, kurā viņš uzstāsies kopā ar pianisti Agnesi Egliņu, būs viens no šīs sezonas interesantākajiem koncertiem Rīgā. 

Koncerts notiks trešdien, 30. martā JVLMA Lielajā zālē plkst. 18:00, kurā Petru Iuga kopā ar Lielās Mūzikas balvas laureāti pianisti Agnesi Egliņu atskaņos Jozefa Haidna Koncertu čellam Re mažorā, Mečislava Vainberga Sonāti kontrabasam solo op. 108, Pētera Čaikovska Variācijas par rokoko tēmu op. 33 un Tepo Hauta Aho Kadenci kontrabasam solo. Ieeja koncertā par ziedojumiem. Atbalsta Erasmus.

Rumānijā dzimušais kontrabasists Petru Iuga (1974) mācījies Bukarestē, Starptautiskajā Menuhina Akadēmijā Gštadē (Šveice), Bernē un Parīzes konservatorijā. Ieguvis 1. vietu Starptautiskajā Marknoikirhenas konkursā Vācijā un Kapbretonas konkursā Francijā.  Spēlējis Ensemble Orchestral de Paris, bijis koncertmeistars Minhenes Kamerorķestrī un vieskoncertmeistars Londonas Simfoniskajā orķestrī.  Kā solists uzstājies kopā ar Bernes, Bukarestes, Gštādes, Odesas orķestriem. Ierakstījis divus solo albumus, uzstājies Francijas un Rumānijas TV un radio. Kā pedagogs strādājis Bernes un Parīzes konservatorijās, Grācas un Trosingenas Mūzikas augstskolās, šobrīd – Manheimas Mūzikas un teātra augstskolā.

Jāmin, ka kontrabasa spēles doktorantūrā pie Petru Iuga šobrīd studē Latvijas kontrabasists, prestižāko starptautisko konkursu laureāts Gunārs Upatnieks.

Sīkāka informācija par Petru Iugu atrodama http://bit.ly/g0lxZ7.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Vita Stiģe-Škuškovnika
JVLMA Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr. 67227228, 29513150
E-pasts: vita.stige@jvlma.lv
www.jvlma.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 20.marts, 2018, 17:05
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv