Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

”Spice Home” tiks atklāta Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas 65 gadu jubilejas izstāde ”Sajūtu nospiedumi”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi ”Spice Home” tiks atklāta Jaņa Ro...

2011. gada 28. marts

Piektdien, 1.aprīlī, plkst. 17.00 t/c Spice Home 1.stāvā, notiks Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas (JRRMV) 65 gadu jubilejas litogrāfiju un fotogrāfiju izstādes SAJŪTU NOSPIEDUMI atklāšana. Izstāde būs apskatāma līdz šī gada 29. aprīlim.

Jubilejas izstāžu cikla TILTS izstāde SAJŪTU NOSPIEDUMI akcentēs divas būtiskas JRRMV apgūstamās specialitātes – grafiku un foto. Izstādes ekspozīciju veidos audzēkņu radītā litogrāfiju un fotogrāfiju kolekcija, kas tapusi vairāku gadu garumā.

„Ar lepnumu izstādē t/c Spice Home varam parādīt labākos audzēkņu darbus, kas tapuši ar īpašu rūpību un augstvērtīgu tehniku palīdzību. Litogrāfija ir viena no sarežģītākajām grafikas tehnikām, savukārt melnbalto fotogrāfiju vienmēr esam uzskatījuši par klasisku vērtību, kurai piemīt īpaša mākslinieciskā kvalitāte, valdzinājums un šarms. Tāpēc tā bieži parādās audzēkņu diplomdarbos, kurus redzēsiet arī izstādē,” stāsta JRRMV direktors Jānis Ziņģītis.

„T/c Spice Home sadarbība ar JRRMV veiksmīgi izvērtusies jau vairāku gadu garumā – mūsu telpās apmeklētāji vairākkārt iepazinuši gan audzēkņu diplomdarbus, gan topošo absolventu mākslas darbus. Novērtējot auglīgo sadarbību, sveicam JRRMV 65 gadu jubilejā – plašajās un gaišajās telpās ar audzēkņu veikumu varēs iepazīties liels apmeklētāju pulks!” apgalvo t/k Spice direktore Iveta Lāce.

JRRMV aicina - 9. un 10. aprīlī plkst. 12. 00–16. 00 katrs t/c Spice Home apmeklētājs grafikas radošajās darbnīcās pie izstādes varēs sevī ieraudzīt mākslinieku! Prasmīgu pasniedzēju un audzēkņu vadībā apmeklētājiem bez maksas būs iespēja meistarklasēs iepazīt un apgūt monotipijas un frotāžas tehnikas. Monotipijas tehnikai raksturīgi, ka tiek radīts viens, unikāls nospiedums – īpašs mākslas darbs. Strādājot frotāžas tehnikā, tiek veidoti interesanti faktūru nospiedumi.

Izstādē redzamie litogrāfijas darbi radīti tehnikā, kas ir viena no sarežģītākajām grafikas tehnikām – tai piemīt plašas izpausmes iespējas. Tās pamatā ir sarežģīts ķīmisks process, ar kura palīdzību apstrādā tā saucamo litogrāfisko akmeni - īpašu, smalku kaļķakmeni. Krāsainās litogrāfijas izgatavošanai katrai krāsai tiek gatavots speciāls akmens. Pēc tam zīmējumu kodina, un tikai tad to novelk uz papīra.

 

Papildu informācija:

Rasa Lāce
JRRMV izglītības metodiķe
Tālr.: 29153515
E-pasts: rasa@jrrmv.lv
www.jrrmv.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 16.marts, 2018, 16:46
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv