Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Kompaktopera jautrai sabiedrībai ”Kāgela Āboli”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Kompaktopera jautrai sabiedrībai ...

2011. gada 16. marts

Šī gada 1. un 2. aprīlī Spīķeru koncertzālē Zanes Kreicbergas un Uģa Brikmaņa režijā darbosies kolorīti personāži – neparastos tērpos ģērbušies Latvijas Radio kora dziedātāji, kas atskaņos muzikālo zobgaļu Maurisio Kagela un Jura Ābola mūziku. Iestudējumā „Kāgela Āboli” debitēs Latvijas Radio kora simfoniskais orķestris. Koncerta muzikālais vadītājs – Sigvards Kļava.

Maurisio Kagelu un Juri Ābolu interesējusi mūzikas izpildījuma teatrālā puse, kā arī netradicionālu mūzikas pasniegšanas veidu meklējumi. Dzirdēsim Latvijas Radio kora simfonisko orķestri – īpaši šim koncertam tapušo muzikālo vienību, kurā muzicē Latvijas Radio kora dziedātāji. Skanēs vijoles, flautas, saksofoni, klarnetes, akordeoni, trompetes, tuba un bungas. Klausītāji varēs dzirdēt arī neparastākus instrumentus – „burbuļus” Jura Ābola opusa „Lanke, lanke trl gl” pasaules pirmatskaņojumā.

Uz skatuves kopā ar kori muzicēs pianisti Dace Kļava un Aldis Liepiņš, savukārt nepieciešamo C vitamīna līmeni atmosfērā nodrošinās solisti, mīmi un „klaburčūska no Bukarestes”.

No Maurisio Kagela mūzikas apcirkņiem koncertā skanēs klavierdarbs „Hipokrāta zvērests”, kura atskaņošanai nepieciešamas trīs rokas, un vairāki klavieru skaņdarbi ar nosaukumu „Rrrrrrrrrr”, tostarp opuss korim „Rrrrrrrrrr”, kura teksta poēzija sastāv tikai no šī viena burta.

Dzirdēsim arī citus Jura Ābola darbus: pasaulē vienīgo kompaktoperu „Mūsu cilvēks Beidzinā”, „Karavānu” korim, opusu „Krusta kara mūzika” divām klavierēm un kumulatīvo kantāti „Jautra sabiedrība”.

Koncerta rīkotājs „Latvijas Koncerti”.

Biļetes „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un Spīķeru koncertzālē stundu pirms koncerta.

Vairāk informācijas: www.radiokoris.lv un www.latvijaskoncerti.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 23.marts, 2018, 16:24
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv