Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Saruna par latviešu klasikas iestudēšanas iespējām mūsdienu teātrī

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Saruna par latviešu klasikas iest...

2011. gada 11. marts

Trešdien, 16. martā, plkst. 17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiks saruna Latviešu klasika uz laikmetīgās skatuves, kurā apmeklētāji ar teātra profesionāļiem varēs diskutēt par klasikas iestudēšanas nepieciešamību un dažādiem interpretācijas veidiem mūsdienu teātrī.

Sarunā piedalīsies režisore un pedagoģe Māra Ķimele, kuras radošajā biogrāfijā nozīmīga vieta ir latviešu dramaturģijas klasikas iestudējumiem; scenogrāfs Reinis Suhanovs, kurš Valmieras teātrī veidojis scenogrāfijutādām izrādēm kā Zelta Zirgs un Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās; dramaturģe un režisore Krista Burāne, kas pēc Jāņa Poruka stāsta Kauja pie Knipskas motīviem veidojusi dramaturģisko materiālu Liepājas teātra izrādei Kauja pie... un varēs pastāstīt arī, kā viesizrādēs iestudējumu uztvērusi Maskavas publika, kurai latviešu literatūras klasikas konteksts ir svešs. Latvijas Nacionālo teātri pasākumā pārstāvēs direktora vietniece repertuāra jautājumos, teātra zinātniece Ieva Struka un režisore, aktrise un pedagoģe Indra Roga, kas pagājušās sezonas noslēgumā iestudējusi Skroderdienu Silmačos jaunu versiju.

Pasākumā tiks aplūkotas tādas tēmas kā: latviešu klasikas vieta Latvijas teātru repertuāros; tās nozīme aktieru izglītības programmā; klasika kā izejviela jaunu teātra formu meklējumiem; kas ir pietāte pret autoru un vai tā ir aktuāla mūsdienu teātrī; vai klasikas darbu iestudējumi stāsta par pagātni vai šodienu; kādu papildkontekstu izrādei sniedz bagātīga lugas interpretāciju vēsture un tas, ka tā pieskaitāma latviešu dramaturģijas zelta fondam.

Sarunu vadīs Maija Treile.

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā notiek katru trešdienu plkst.17:30.
Ieejas maksa Ls 1,50, pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums).

 

Papildu informācija:
Maija Treile
Rakstniecības un mūzikas muzeja
mājas lapas redaktore
67227782,  29631741
maija.treile@rmm.lv
www.rmm.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 23.marts, 2018, 16:24
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv