Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2011 piektdien, 11.martā 19.30 Spīķeru koncertzālē. Koncerts „Pone. Pastkartes. Pārmijas”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi "Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2...

2011. gada 8. marts

Gundara Pones daiļrade ir šīgada festivāla Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2011 centrālā ass. Ciklā Pastkartes no Kurzemes Pone savā muzikālajā pasaulē uz Kurzemes septiņām pilsētām aizved septiņus izcilus 20. gadsimta komponistus, arī Ravēlu, Geršvinu un Stravinski. No šī muzikālā ceļojuma klausītājs saņem septiņas muzikālas pastkartes. Koncertprogramma Pastkartes. Pārmijas klausītājiem sniedz iespēju noklausīties Pones saistošo ciklu Pastkartes no Kurzemes un Latvijas komponistu  pirmatskaņojumus, kas 11. marta koncertā, Spīķeru koncertzālē, izskan kā atbildes Gundara Pones pastkartēm. Ar pasaules pirmatskaņojumiem festivāls Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2011 prezentē vairākus komponistus- Jēkabu Nīmani, Solveigu-Selgu Timpari, Niku Gothamu, Imantu Zemzari, Imantu Mežaraupu, Valdi Muktupāvelu un Annu Veismani. Koncertā izskanēs Pētera Vaska Vasaras vakara mūzika. Pasaules pirmatskaņojumu koncerta programmā piedzīvos arī Paula Dambja elektroakustiskais skaņdarbs Miraculum de Curlandia astoņām balsīm un elektronikai. Pauls Dambis ir viens no redzamākajiem mūsdienu latviešu skaņražiem. Komponists dzimis 1936. gadā, beidzis Latvijas Valsts konservatorijas Kompozīcijas klasi, strādājis par skaņu režisoru televīzijā, Mūzikas daļas vadītāju Nacionālajā teātrī. Paula Dambja kompozīcijām raksturīgs plašs žanriskais diapazons, viņš nopietni pievēršas latviešu tautas melodiju  un mūzikas rakstura intonācijas variācijām. Izteikta ir viņa interese par Renesanses mākslu. Pauls Dambis instrumentālajā kamermūzikā attīsta tēlainu un intelektuāli rosinošu spēles dramaturģiju, kas satur izvērstus stilistiski muzikālos kontrastus.

Koncertu bagātinās mākslinieces Kristīnes Jurjānes veidotais vizuālais noformējums un režisores Zanes Kreicbergas poētiskās vīzijas.

Koncerta intriga - klātesošs būs arī pats Pone!

Koncertprogrammā piedalās: Pianists Rihards Plešanovs un komponisti: Jēkabs Nīmanis (klarnete), Niks Gothams (saksofons), Solveiga Selga-Timpere (klavieres), Imants Zemzaris (klavieres), Anna Veismane (melodions), Valdis Muktupāvels (etnogrāfiskā kokle), Imants Mežaraups (klavieres), vokālā grupa “Putni”)

 

Materiālu sagatavoja Ilona Brūvere

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 20.marts, 2018, 13:50
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv