Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Latvijas māksla starptautiskā Maskavas mākslas salona izstādē "CDH-2011. Mākslinieks un pilsēta"

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Latvijas māksla starptautiskā Mas...

2011. gada 4. marts

No 2011. gada 11. līdz 20. martam „Starptautiskā Mākslinieku savienību konfederācijas” rīkotajā ikgadējā Starptautiskajā Maskavas mākslas salona izstādē „CDH-2011. Mākslinieks un Pilsēta” tiks pārstāvēta Latvijas mākslinieku jaunrade. Izstādē, kura norisinās Centrālajā Mākslinieku namā Maskavā, tiek prezentēta Baltijas valstu, Neatkarīgo Valstu Savienības un Krievijas autoru māksla.

Izstādes „CDH – 2011. Mākslinieks un Pilsēta” pamatidejair parādīt divas individualitātes: mākslinieku un pilsētu. Tajā pilsēta atklājas kā plaša, daudzslāņaina laika tecējuma portrets ar priekšstatu par garīgo un materiālo. Savukārt autors ir iedvesmas avots, rosinošs mākslinieciskajai daiļradei, iekšējās būtības apziņai, viņa un sociālās vides savstarpējam saattiecinājumam. Pilsētas un mākslinieka attiecības iecerēts parādīt kā plašu un daudzpusīgu izpausmju lauku. Latvijas Mākslinieku savienības ekspozīciju veidos Alekseja Naumova, Ilzes Avotiņas, Andra Vītoliņa, Ivara Heinrihsona un Patricijas Brektes kompozīcijas. Atšķirīgu māksliniecisko rokrakstu sniegumā katrs no autoriem atklāj individuālajai izjūtai atbilstošu pilsētas tēmas interpretāciju. Par iedvesmas avotu var kļūt realitātē tverts pilsētas tēls, par idejas galveno izteicēju var kalpot pilsētai piederīgs motīvs, nereti mākslinieka daiļradē kļūstot par ilgnoturīgu izziņas elementu. Dažkārt saturiskā pamata atklāsmei ir pietiekoši ar mākslinieciskajā tēlojumā iemiesotu pilsētas un cilvēciskā ideju. Ikviens no Latvijas ekspozīcijas darbiem nes atšķirīgu domas piesātinājumu.

Izstādes ietvaros paralēli tiek veidotas atsevišķu autoru personālizstādes. Uzaicinājumu veidot personālo ekspozīciju šogad saņēma māksliniece Aija Zariņa. Starptautiskajā Maskavas mākslas salonā „CDH – 2011. Mākslinieks un Pilsēta” autore realizēs ideju „Nākotnes pilsēta”, kura izrādīs būtiskus procesus cilvēka tālākajā attīstībā.

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 23.marts, 2018, 16:24
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv