Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Martā Rīga spēlēs teātri

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Martā Rīga spēlēs teātri

2011. gada 23. februāris

Martā Rīgā notiks ikgadējais Rīgas pilsētas amatieru teātru festivāls „Rīga spēlē teātri”, kuru rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Šogad tā devīze: „Kā uguns liesma aizdegos un mīlestību šodien izlūdzos!” Festivāla izrādes būs iespējams apmeklēt bez maksas.

Rīgas amatieru teātru izrādes martā būs skatāmas Rīgas kultūras centros, Rīgas Skolēnu pilī, kā arī Rīgas augstskolās. Divdesmit četri Rīgas amatierteātri skatītāju vērtējumam nodos divdesmit septiņus dažādas formas un satura iestudējumus. Kā katru gadu, festivālā līdzdarboties aicināti arī teātri no Latvijas novadiem, šogad tie ir Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris un Rēzeknes Tautas teātris, kā arī dejas teātris „Tango &” no Lietuvas. Festivālā pirmoreiz piedalīsies arī Rīgas skolu teātri, neatkarīgie teātri un jaunie režisori. Izrāžu formas un satura daudzveidība dos iespēju skatītājiem atrast sev piemērotu repertuāru, jo tajā ir iekļautas izrādes bērniem, jauniešiem, studentu auditorijai, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, dzejas, kustību un dejas teātra un pantomīmas mākslas cienītājiem, kā arī izrādes krievu valodā.

„Teātra festivāls ir lieliska iespēja teātri mīlošiem cilvēkiem noskatīties daudzas izrādes, iepazīties ar interesantiem dažādu paaudžu amatierteātru aktieriem, gūt jaunus iespaidus. Festivāls ir apliecinājums tam, ka Rīgas pilsēta ir tā vieta, kur teātri mīl, novērtē un atbalsta. Teātris ir mākslas veids, kas stāsta par cilvēkiem pašiem, bagātina gan tos, kuri spēlē, gan tos, kuri skatās. Teātris tā ir radīšana un tā ir dzīve,” par festivālu stāsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta amatierteātru koordinatore, festivāla projekta vadītāja Edīte Neimane.

Festivāls sākas 3. martā VEF Kultūras pilī ar Rīgas Pantomīmas izrādi „Mistērija - Gals un Sākums” kas veltīta ansambļa dibinātāja un režisora Roberta Ligera 80 gadu jubilejai.

Starptautiskajā teātra dienā 27. martā VEF Kultūras pilī notiks festivāla noslēguma ceremonija, kurā, izvērtējot amatierteātru radošo veikumu, apbalvos veiksmīgākos iestudējumus un pasniegs festivāla ceļojošo balvu „Lielais Toms”.

Izmantojiet iespēju baudīt amatierteātru izrāžu sniegumu un esiet aktīvi izrāžu apmeklētāji. Uz tikšanos svētkos!

 

Programma

 

Plašāka informācija: Elīna Dambekalne, Rīgas domes IKSD Kultūras pārvaldes projektu koordinatore, tālr. 67105398, 29392620, e-pasts: elina.dambekalne@riga.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 23.marts, 2018, 16:24
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv