Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Teātra studijas "Haritas" jauniestudējums "Aivaru gaidot"

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Teātra studijas ”Haritas” jaunies...

2011. gada 22. februāris

27. februārī plkst. 18.00 E. Smiļģa teātra muzejā pirmizrāde - Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” teātra studijas „Haritas“ jauniestudējums „Aivaru gaidot“. Groteska spēle ar solo dziedājumiem un pāru dejām.

Gunāra Priedes luga teātra studijas „Haritas” jauniestudējumā ir izrāde par to plaisu, kas pastāv aug arvien lielāka starp dzīvi pilsētā un dzīvi laukos, par materiālo un garīgo vērtību balansu, par mīlestību un egoismu.

Iestudējums uzdod jautājumus: „Kādiem ideāliem ir vērts veltīt dzīvi? Kā un vai šo ideālu esamību var ietekmēt īpašas, „harizmātiskas” personības?

It kā idilliskā un harmoniskā lauku mājā ziemas vakarā nelaimes gadījuma dēļ nonāk trīs Rīgas studenti. Uz notiekošo cūku bēru fona, kas šajā mājā ir svētki, mainās jauniešu attiecības un atklājas dziļākie slāņi mājas iedzīvotāju dvēselēs. Gunāra Priedes luga „Aivaru gaidot“ nav iestudēta gandrīz 40 gadus un tiek uzskatīta par stila ziņā spilgtāko un grūtāk risināmo Gunāra Priedes darbu.

Teātra studija "Haritas" darbojas kopš 2004. gada un ir dibināta ar mērķi apgūt dažādas aktiermeistarības metodes. Tā veido eksperimentālas izrādes un sadarbojas ar profesionāliem skatuves māksliniekiem. Līdz šim teātra studija „Haritas“ ir bijusi plašāk pazīstama ar Morisa Māterlinka muzikālo mistēriju „Māsa Beatrise“, kas tika rādīta trīspadsmit reizes dažādos teātra festivālos, tika atzīta par labāko izrādi Rīgas amatieru teātru festivālā „Rīga spēlē teātri 2008“ un saņēma Latvijas amatieru teātru izrāžu parādes „Gada izrāde - 2008“ balvu par labāko muzikālo noformējumu.

Daces Liepenieces režija
Ivara Vīgnera un Valda Zilvera mūzika
Tamāras Ēķes dejas

Eduarda Smiļģa Teātra muzejs E. Smiļģa ielā 37/39
Ieeja: Ls 2.00
Plašāka informācija: studijaharitas.wordpress.com
67611893, 29126515

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 23.marts, 2018, 16:24
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv