Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Klasiskās mākslas galerija ”Antonija” rīko izstādi ”Mēness zirgs”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Klasiskās mākslas galerija ”Anton...

2011. gada 11. februāris

Tuvojoties pavasarim no 17. februāra klasiskās mākslas galerija Antonija dāvās mākslas cienītājiem vērienīgu vecmeistaru un mūsdienu glezniecības izstādi „Mēness zirgs”. Mēness zirgs ir tas, kas mūs aizved sapņu pasaulē, dodot iespēju paraudzīties atpakaļ, senākos laikos un paverot sapņus nākotnei. Izstādes ir par laiku un tā ritējumu - mainoties gadalaikiem , lietām , cilvēkiem, jo katrs mākslinieks savā ziņā ir sapņotājs, kas realizē savus sapņus savos darbos...

Ekspozīcijā būs apskatāmi muzeja cienīgi vecmeistaru darbi. Galerija lepojas, ka varēs parādīt tādus reti sastopamus vecmeistaru darbus kā Ā. Alksņa, R. Pērles, A. Baumaņa, J. Apiņa, V. Andersona, J. Valtera, K. Brencēna, F. Fībiga, P. Kalves, A. Annusa, J. Cielava, K. Miesnieka, kā arī J. Zemīša diplomdarbu. Šie vārdi ir liecība paši par sevi labai un izkoptai glezniecībai.

Sapņos par ziemu un medībām mūs aizved ievērojamais krievu gleznotājs A. Šeloumovs gleznā „Vilku uzbrukums”, ne mazāk pārsteidzošs ir J. Fatejeva darbs „The Moon horse”, kas tapa par iedvesmu izstādes nosaukumam. Kur nu vēl pasaules slavenā mākslinieka M. Šemjakina darbs „Maskas”, kas ieved iluzorā pasaulē, kur maskas kļūst jau par filozofisku jēdzienu.

Izstādē pārliecinošu vietu ieņem arī 20. gadsimta vidējās un jaunākās paaudzes vecmeistaru darbi. Starp darbu autoriem jāmin V. Kalnroze, L. Liberts, E. Kalniņš, O. Pladers, J. Rikmanis, J. Viļumainis, J. Matisons, N. Kūlainis, A. Artums, A. Skride, A. Bromults, A. Zviedris, B. Celmiņš, B. Bērziņš, H. Veldre.

Būs apskatāmi tikpat aizraujošu un savdabīgu mākslinieku darbi, kā K. Fridrihsona, J. Pīgožņa, M. Tabakas, Dž. Skulmes, J. Jurjāna spēja iejusties savos darbos un caur tiem ieraudzīt pasauli ar tādu iekšējo redzējumu, kas raksturīgs tikai šo mākslinieku darbiem.

No grafikas būs skatāmi tādu ievērojamu mākslinieku darbi, kā O. Skulmes, S. Vidberga, O. Ābelītes, N. Strunkes, K. Cīruļa, G. Kroļļa, I. Helmuta un A. Vilipsona izsmalcinātie darbi.

Protams, sava vieta izstādē atvēlēta ari jaunākas paaudzes māksliniekiem un viņu sapņiem O. Dzjubenko, A. Naumova, I. Poikāna, N. Brasliņam, K. Zariņa, A. Ameļkovičam, L. Baklānes, I. Avotiņas un K. Avotiņas darbos.

Izstādē būs eksponēti 233 mākslas darbi, to skaitā arī porcelāns un antikvāras lietas. Ceram, ka šī izstāde dos patiesu mākslas baudījumu visiem tās apmeklētājiem. Ļausimies sapņiem...

Izstāde galerijā "Antonija", Brīvības ielā 157, apskatāma līdz 5. martam, darba dienās no plkst. 10:00-18:00, sestdienās no 11:00-17:00.

Papildus informācija skatāma galerijas mājas lapā www.antonia.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 23.marts, 2018, 16:24
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv