Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

10. februārī plkst. 18.00 Laikmetīgās mākslas centrā notiks diskusija "Kinētiskā māksla Latvijā 70. gados un šodien"

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi 10. februārī plkst. 18.00 Laikmet...

2011. gada 8. februāris

Diskusijā piedalīsies mākslinieki Valdis Celms, Gints Gabrāns, Voldemārs Johansons, Jānis Krievs, Artūrs Riņķis. To vadīs mākslas zinātniece Ieva Astahovska.

Turpinot izzināt padomju perioda nehrestomatizētās mākslas parādības, kas bija skatāmas izstādē „Un citi. Virzieni, meklējumi, mākslinieki Latvijā”, Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz diskusiju par kinētisko mākslu vēsturiskā un šodienas perspektīvā.

70. gados kinētiskā māksla Latvijā bija spilgta un neordināra virzība ceļā uz jauna veida estētiku – tās ietvaros mākslinieki pārkāpa žanru un disciplīnu robežas, veidoja pirmās instalācijas, radīja „gaismas glezniecību”, kurā vēl pirms video ēras sākumiem bija ieraugāmas analoģijas ar eksperimentālo video mākslu. Šodienas mākslā saistošākie robežpētniecības darbi arī balstās uz gaismas kinētiku – tajos pārsteidzoša, brīžiem pat hipnotiska vizualitāte panākta, sintezējot zināšanas no mākslas, tehnoloģiju, dabas un eksakto zinātņu nozarēm.

Diskusija starp dažādu paaudžu māksliniekiem ļaus uzzināt par līdzīgo un atšķirīgo pamatu novatoriskajās mākslas parādībās, kuras šķir gandrīz četrdesmit gadi, un pievērsīsies tādām tēmām kā mākslu sintēze, mākslas un pētniecības, vizualitātes un tehnoloģisko risinājumu sakarības, lokālo un globālo mākslas norišu sakarības.

 

Plašāka informācija:

Ieva Astahovska

Laikmetīgās mākslas centrs

Tālr. 29823736

Ieva_ast@inbox.lv

www.lcca.lv

 
 
 
Pēdējo reizi atjaunota 16.marts, 2018, 16:46
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv