Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Sarīkojums par leģendāro karavīru ansambli „Zvaigznīte”

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Sarīkojums par leģendāro karavīru...

2013. gada 24. janvāris

Trešdien, 30. janvārī, plkst.17.30 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks sarīkojums „Zvaigznītes zvaigznājs”, kas veltīts slavenā karavīru ansambļa „Zvaigznīte” vēsturei. „Zvaigznītes” piecdesmitās jubilejas gada ieskaņā pasākumā varēs uzzināt par daudzu ievērojamu Latvijas mūziķu dienesta laiku padomju armijā, kompromisa meklējumiem starp oficiāli pieprasīto repertuāru un pašu vēlmēm, kā arī brīvdomības centieniem armijas apstākļos.

Ansambļa pirmā sastāva dalībnieki Ojārs Grinbergs, Jānis Zirnis, Māris Namnieks, Valdis Eglītis un Dmitrijs Bite stāstīs par ansambļa dibināšanu un darbības sākumposmu, dalību un uzvarām festivālos „Liepājas dzintars” un Tallinas džeza festivālā.

Sarīkojumā piedalīsies arī nākamo ansambļa sastāvu mūziķi Gunārs Freidenfelds, Vladislavs Juhņēvičs, Imants Zemzaris, Ēriks Naļivaiko, Andris Alviķis un Aigars Grauba. Sarunā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem par „Zvaigznītes” ietekmi uz mūziķu turpmāko dzīvi  un karjeru, kā arī ansambļa nozīmi Latvijas mūzikas dzīves kopainā. Kā norisinājās mūziķu „iekārtošana” celtnieku bataljona ansamblī „Zvaigznīte”? Kādas bija attiecības ar padomju armijas komandieriem, kuru attieksme disciplīnas pārkāpumu gadījumā varēja mūziķiem ietekmēt pat visu turpmāko dzīvi? Kā muzikantiem dažādās situācijās izdevās uzspēlēt arī cenzūras aizliegtas dziesmas?

Pasākumu vadīs Ligita Ašme, RMM.

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst.17.30. Sarīkojuma laikā (no plkst.17.30 līdz 19.00) bērniem būs iespēja piedalīties izglītojošā muzeja nodarbībā.

Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1.

Ansamblis „Zvaigznīte” 1966. gadā. Foto: Jurijs Smirnovs, no Dmitrija Bites personīgā arhīva

 

Papildu informācija:

Maija Treile
Rakstniecības un mūzikas muzeja mājas lapas redaktore
maija.treile@rmm.lv
www.rmm.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 20.marts, 2018, 13:50
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv