Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Atklās gleznotājas Dinas Zakmanes personālizstādi

Teksta izmērs: A A A

 
Sākums Kultūra Jaunumi Atklās gleznotājas Dinas Zakmanes...

2013. gada 16. janvāris

Klasiskās mākslas galerija „Antonija”, Brīvības ielā 157, Rīgā rīko gleznotājas Dinas Zakmanes (1974) personālizstādi „Babooshki”. Izstādes atklāšana 22. janvārī plkst.17.30. Mākslinieces jaunākie darbi būs aplūkojami līdz 5. februārim. Izstādes nosaukums saistīts ar mākslinieces mīļāko darbu personāžu – stilizētu lelli „matrošku”, kuras simbolu atpazīst visā pasaulē.

Gleznu varoņi dzīvo savu dzīvi - ceļo pa dažādām planētas vietām un reizēm redz dīvainus sapņus. Siltais skatiens mīlīgajā sejiņā, sižeta dabiskā vienkāršība, naivitāte aiz kuras var nolasīt klasisko glezniecības skolu, neskatoties uz pašas mākslinieces mērķtiecīgu glezniecības izteiksmes līdzekļu kanonu neievērošanu - ir tas kas atšķir mākslinieci no citiem. Taču nesteidzieties uzreiz viņas darbiem ierādīt vietu  bērnudārzos, šais darbos ir jāieskatās... 

Neo-popa stils, pie kura varētu pieskaitīt Dinas darbus, ir starptautiskā postmodernisma māksla, kas radās 20. gs. 80-tajos gados, kā pretreakcija konceptuālismam un minimālismam, un nav principiāli jauns mākslas virziens. Tas aizsākās ar Pop-Artu, ar tā interesi par masu patēriņu priekšmetiem un pasaules pop kultūras slavenībām, tikai šoreiz interešu centrā ir jauna laika ikonas un simboli. Jaunā Neo-pop manifesta zīme sastāv no globalizācijas un dažādu kultūru maisījuma.

Plašāka informācija pieejama: www.antonia.lv

 
 

Komentāru pievienošana

Vārds

E-pasts

Komentārs

Ievadiet attēlā redzamo kombināciju

 
Pēdējo reizi atjaunota 23.marts, 2018, 16:24
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv