Vēl līdz 13. janvārim Rīgā risināsies vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš 2012”

Sākums Kultūra Jaunumi Vēl līdz 13. janvārim Rīgā risinā...

2013. gada 8. janvāris

Vēl līdz 13. janvārim rīdziniekiem un pilsētas viesiem ir apskatāmi 49 festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš 2012” vides objekti - tradicionāli rotātas un inovatīvi veidotas Ziemassvētku egles. Šāds festivāls notiek tikai Rīgā un ikviens aicināts iepazīt festivāla dalībnieku radītos darbus.

Šogad festivāla ekspozīcijā sākotnēji bija skatāmi 50 „Egļu stāsti”, tajā skaitā izcilākie iepriekšējo gadu, kā arī daudzi jauni vides objekti. Tos radījuši profesionāli mākslinieki un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un mācībspēki.  Vides objekti ikvienu pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un realizēšanā pielietoto materiālu daudzveidību, sākot no gaismas instalācijām, līdz pat koka, stikla un ķieģeļu izmantošanai.

Festivāls jau no sava pirmsākuma ir iemantojis gan rīdzinieku, gan pilsētas viesu interesi, jo ikvienam ļauj iepazīt un apskatīt gaismas un video objektu instalācijas, kā arī neparastos materiālos un formās veidotas Ziemassvētku egles. 2010. gada projekta laikā pilsētvidē tika eksponēti 25 vides objekti, 2011. gadā – 42, bet šajā festivālā jau 50 vides objekti. Diemžēl, viens no vides objektiem ir priekšlaicīgi demontēts, jo mākslinieka Eināra Timmas veidotā „VIP egle” cietusi no vandāļu ļaunprātības.

Visus  festivāla objektus būs iespējams apskatīt, izmantojot īpaši sagatavotu Festivāla ceļvedi un interaktīvo karti, kas būs pieejama Festivāla mājas lapā www.eglufestivals.lv un „uzziņu dienesta 1188” interneta vietnē www.1188.lv,  kā arī drukātā formātā tūrisma informācijas centros.

Festivālu  atbalsta Rīgas dome, to rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar radošo sabiedrību, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, mācībspēkiem un profesionāliem māksliniekiem.

Pēdējo reizi atjaunota 19.janvārī, 2018, 14:25