Afiša (20. okt - 26. okt)

Šī gada nogalē noslēgsies viens no apjomīgākajiem Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta realizētajiem projektiem - Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekts „Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana 56 Rīgas vispārizglītojošajās skolās”. Projekts tika uzsākts 2009. gadā, kad situācija šajā jomā daudzās Rīgas skolās bija bēdīga.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta „Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana 63 Rīgas vispārizglītojošajās skolās” realizācijas laikā no 2009. līdz 2013. gadam Rīgas vispārizglītojošajās skolās veikta matemātikas, bioloģijas, ķīmijas un fizikas kabinetu labiekārtošana, izremontējot un aprīkojot tos ar mūsdienīgiem un interaktīviem mācību resursiem.

Lai iezīmētu Rīgas skolu dabas zinību kabinetu labiekārtošanas projekta noslēguma posmu, trešdien, 6. martā, Rīgas 47. vidusskolā notika „Atklātā stunda”, kuras ietvaros Rīgas domes vadība kopā ar skolēniem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem piedalījās ķīmijas stundā, veicot praktisko darbu. „Atklātā stunda” tika organizēta, lai parādītu praktisko ieguvumu no jaunā aprīkojuma, kas ieviests vairākos Rīgas skolu matemātikas, bioloģijas, ķīmijas un fizikas kabinetos, pateicoties Projekts Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektam „Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana 63 Rīgas vispārizglītojošajās skolās”.

Gandrīz visos Rīgas skolu jaunizremontētajos dabas zinātņu kabinetos jau noris intensīvs darbs, tiek izmantots jaunais kabinetu aprīkojums, kuru gan skolēni, gan pedagogi vērtē atzinīgi, jo mācību process kļuvis daudz radošāks, saistošāks un interesantāks. Videomateriālā par jauno dabas zinātņu kabinetu aprīkojumu savu viedokli pauž gan skolēni, gan skolotāji.

Rīgas vispārizglītojošajās skolās sākusies projekta „Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana 63 Rīgas vispārizglītojošajās skolās” beidzamā kārta. Projekta ietvaros Rīgas vispārizglītojošajās skolās labiekārtoti 227 matemātikas, bioloģijas, ķīmijas un fizikas kabineti, kas ļauj vairāk nekā 1000 Rīgas skolotāju mācīt skolēniem eksaktās zinātnes aizraujošā, modernā un jauniešiem saprotamā veidā.

Atsaucoties skolēnu un skolotāju lūgumam, tiek pagarināts pieteikšanās termiņš dabaszinātņu mācību līdzekļu izveides konkursam „Radi mācību līdzekļus pats”.

Lai radītu interesi eksaktās zinātnes apgūt aizraujošā un saprotamā veidā, skolēni no Rīgas skolām kopā ar skolotājiem tiek aicināti piedalīties konkursā „Radi mācību līdzekļus pats” un paši veidot jaunus mācību materiālus četros mācību priekšmetos. Konkursa mērķis ir veicināt matemātikas, fizikas, ķīmijas un bioloģijas popularitāti vispārizglītojošās skolās. Konkursa noslēgumā visi radītie mācību līdzekļi tiks apkopoti un turpmāk varēs tikt izmantoti mācību vielas apguvē visās Latvijas skolās.

Sākoties jaunajam mācību gadam, Rīgas vispārizglītojošajās skolās veikta matemātikas, bioloģijas, ķīmijas un fizikas kabinetu labiekārtošana, aprīkojot tos ar mūsdienīgiem un interaktīviem mācību resursiem. Lai skolēniem būtu iespēja eksaktās zinātnes apgūt aizraujošā un saprotamā veidā, modernizēta un pilnveidota kabinetu materiālu tehniskā bāze, iekārtu aprīkojums, tehnoloģijas, datortehnika un programmatūras. Kopumā Rīga skolās pilnībā labiekārtoti ap 200 prioritāro mācību priekšmetu kabinetu. Līdz gada beigām plānots atlikušās klases aprīkot ar atbilstošām mēbelēm.

Rīgas skolas ir saņēmušas jaunas mēbeles ERAF projekta „Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana 63 Rīgas vispārizglītojošajās skolās” ietvaros. Lai aprīkotu renovētos Rīgas vispārizglītojošo skolu matemātikas, bioloģijas, ķīmijas un fizikas kabinetus un to laboratorijas, pirmajā kārtā mēbeles izgatavoja, piegādāja un uzstādīja UAB „Ergolain Projektai”. 02.05.2012. tiks izsludināts konkurss par otrās kārtas mēbeļu piegādi Rīgas skolām.

2010.gada nogalē pirmās septiņas Rīgas skolas saņems četras interaktīvās tāfeles, 20 portatīvos datorus skolēniem un četrus portatīvos datorus skolotājiem. Interaktīvās tāfeles un datori paredzēti matemātikas, bioloģijas, ķīmijas un fizikas mācību priekšmetu labākai apgūšanai.Aprīkojums ir iegādāts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentaīstenotā ERAF projekta „Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana 63 Rīgas vispārizglītojošajās skolās” ietvaros.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments ES strukturālo fondu ietvaros noslēdzis līgumu par Rīgas vispārizglītojošo skolu dabaszinātņu un matemātikas kabinetu renovēšanu.

Aktuāli
Jaunākais fotogalerijā