17.augustā Rīgas domes drošības kartības un korupcijas novēršanas komitejas sēdē  Rīgas pašvaldības policija informēja par aktivitātēm saistībā ar jaunā mācību gada sākumu.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 17. augustā, akceptēja četrus Rīgas domes lēmumprojektu par skolu direktoru iecelšanu amatos.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina galvaspilsētas skolas līdz 1. septembrim pieteikt pretendentus Rīgas pašvaldības balvām „Zelta pildspalva” un „Zelta stipendija”.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta ielā 12–9, aicina doties ceļojumā cauri gadsimtiem, lai izzinātu pasaules mākslas vēsturi, sākot no tās pirmsākumiem un beidzot ar postmodernismu. Programmas mērķauditorija – studenti un pieaugušie, kas vēlas apgūt pamatzināšanas mākslas vēsturē.

Jau otro gadu kopā ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju ir tapusi lieliska tradīcija organizēt Sociālās uzņēmējdarbības tirgu Kalnciema kvartālā. Šogad tas notiks 19. augustā no plkst. 10.00 līdz 16.00, pulcējot dažādus uzņēmējus un viņu radītos sociālā biznesa produktus vai pakalpojumus. Paralēli tirgus norisei notiks brīvdabas koncerts un aktivitātes bērniem.

Biblioterapija

2017. gada 10. augusts

Aicinām pedagogus, bibliotekārus un visus interesentus publicēt bez maksas savus novērojumus, stāstus, esejas, rakstus. Starptautiskās praktiskās psiholoģijas augstskolas krājumā „Biblioterapija”. Krājumā tiek savākti materiāli par to, kā grāmata ietekmē mūsu dzīvi - uzvedību, viedokli, raksturu.

Atzīmējot Romas līgumu parakstīšanas 60. gadadienu, šogad visā Latvijā skatāma ceļojošā izstāde „Arvien ciešāka savienība. Romas līgumu mantojums mūsdienu Eiropai”. No 1. līdz 13. augustam ar izstādi var iepazīties Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības 49/53, 6. stāvā). Izstādē aplūkojami dokumenti, fotogrāfijas un citas liecības par Eiropas Savienības (ES) izveidi un attīstību no pagājušā gadsimta 50. gadiem līdz mūsdienām.

Interese pasaulē par latviešu valodu aug, par to liecina Latvijas Universitātes (LU) Latviešu valodas un kultūras vasaras skolas dalībnieku skaits - šogad tie ir 43 dalībnieki no 19 pasaules valstīm.

Piektdien, 21. jūlijā, plkst. 18.00 Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā pirmo reizi notiks tematiskā ekskursija “Indīgie augi Latvijas un pasaules florā”.

20. jūlijā biedrība “Sajūtu Pasaule” rīko vēl vienu Kopābūšanas pasākumu rūpēs nonākušajām ģimenēm ar bērniem, kad tiksimies Lielvārdes novadā, Lēdmanes pagastā, lai kopā pavadītu lielisku dienu – ar izklaidēm, burbuļiem, sejiņu apzīmēšanu, smiekliem, jautrību un kopīgām emocijām!

Biedrība “Dzīvot pēc Sirdsapziņas” sadarbībā ar Sokrata tautskolu aicina apmeklēt II. "Dzīvot pēc Sirdsapziņas" brīvdabas konferenci ‘2017, ”Mūsu dzīve starp patiesumu un meliem, godīgumu un liekulību”, kas notiks  2017.gada 5.augustā, “Sevis izzināšanas un harmonizēšanas parks”, Siguldas pagasts, Siguldas novads.

Latviešu valodas aģentūra kafejnīcā Grauzdētava (Rocket Bean Roastery), Miera ielā 29 š.g. aprīlī uzsāka ikmēneša sarunu ciklu „Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?” Katra mēneša trešajā trešdienā plkst. 18.00 notiek rakstnieku un dzejnieku sarunas par valodas un literatūras profesionālajiem jautājumiem.

Dārzkopības entuziasti un liliju apbrīnotāji aicināti apmeklēt Latvijas Dabas muzeju, kur no 12. līdz 16. jūlijam sadarbībā ar selekcionāriem un audzētājiem no Liliju audzētāju biedrības „Lilium Balticum” notiks izstāde „Liliju svētki Dabas muzejā 2017”.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties kopīgas dāvanas gatavošanā Latvijai, līdz 2017. gada 15. jūlijam piesakot ainavu dārgumu.

5. jūlijā  “Zaļās atslēgas” viesnīcā Radisson Blu Daugava Hotel Vides izglītības fonds un LUCART oficiālais pārstāvis Latvijā  NMS RIGA parakstīja vienošanos par iesaistīšanos Sadarbības memorandā. LUCART pārstāvji ir pirmie korporatīvie partneri, kas pievienojas Sadarbības memorandam par Starptautiskā Vides izglītības fonda (FEE International) programmu īstenošanu Latvijā.

No 30. jūnija līdz 9. jūlijam Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā norisināsies Pastniektauriņu dienas, kurās Tropu tauriņu mājā varēs baudīt īpaši lielu skaitu eksotisko pastniektauriņu Heliconius melpomene, kā arī nosūtīt īpaši šim notikumam sagatavotu pastkarti uz jebkuru vietu Latvijas teritorijā.

2017. gada 14. un 15. jūnijā ar plašu programmu  forumā noslēdzās Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra (RIIMC) organizētais skolu un pedagogu izglītības attīstības projekts „Izglītība izaugsmei 2017”, kurš šogad notika Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā.

LU Akadēmiskajā apgādā ir publicēts LU profesora mākslas zinātņu doktora Valda Muktupāvela pētījums „Tautas mūzikas instrumenti Latvijā”. Monogrāfijā apkopotas visdažādāko avotu ziņas, iekļaujot tās starptautiski aprobētā sistemātikā, izdevums papildināts ar 157 attēliem, nošu pielikumu un dažādiem rādītājiem.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 15. jūnijā, akceptēja Rīgas domes lēmumprojektu par Jūlijas Strodes iecelšanu Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas direktores amatā.

Pedagogi mācās un dalās pieredzē

2017. gada 14. jūnijs

Jau divdesmito gadu Rīgas Valda Avotiņa pamatskola – attīstības centrs organizēja profesionālās kvalifikācijas pilnveides kursus pedagogiem, kuri strādā ar bērniem, kam ir mācīšanās traucējumi. Kursi norisinājās no 5. līdz 9. jūnijam (36 stundas).

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri