Afiša (14. dec - 20. dec)

Sestdien, 16. decembrī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā notiks Ziemassvētku tirdziņš, piedāvājot iegādāties kvalitatīvu Latvijā ražotu produkciju un sagatavoties svētku svinēšanai.

Ielūdzam uz Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja Ziemassvētku koncertu „Ziemīgs ceļojums zinātnē” š. g. 12. decembrī plkst. 18.30 (ierašanās no plkst. 18.00) Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē (Kr. Barona ielā 1, Rīgā).

Zini, kas ir Herbārijs?  Nospiesti, žāvēti augi? Vai tikai? Nāc uz LU Botānikas muzeja  meistarklasi  “Ar vasaras sajūtu ziemā”, un uzzini, kas tad īsti ir Herbārijs. Vai zini, kā izskatās un kā atšķiras  kaķpēdiņa un zaķpēdiņa, kas ir vanagnadziņi un cīrulīši? Uzzini, dari un radi!

Ceturtdien, 7. decembrī, Rīgā norisināsies Latvijas valsts simtgades iniciatīvas „Latvijas skolas soma” forums „Par visu, kas Latviju padara par Latviju”.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina pieteikšanos Departamenta padotībā esošajām sporta izglītības iestādēm sportiskās meistarības pilnveides aktivitāšu organizēšanai 2018. gadā.

Šodien, 29. novembrī, notika Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētā karjeras atbalsta nacionālā konference, kurā pašvaldību un izglītības pārvalžu vadītāji, kā arī skolu un profesionālās izglītības iestāžu vadītāji diskutēja par skolēnu karjeras vadības prasmju veidošanu  kompetencēs balstītā izglītībā.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina konkursu Rīgas pašvaldības izglītības iestādes vadītāja amatam: Bērnu un jaunatnes sporta skolas „Rīdzene” (Bauskas ielā 88) direktors/-e.

Pirmdien, 27. novembrī, VEF Kultūras pilī (Ropažu iela 2) no plkst. 9.45 risināsies konference “Ēdināšanas organizācija izglītības iestādēs: izaicinājumi un iespējas”, kurā runās par aktuāliem jautājumiem izglītības iestāžu audzēkņu ēdināšanas nodrošināšanā, uztura izveides ietekmējošiem faktoriem, bērnu un jauniešu uztura paradumu veidošanu un par citiem ar ēdināšanas procesu saistītiem jautājumiem.

Valsts izglītības satura centrs organizē trešo praktiskās ievirzes semināru “Beta” šajā mācību gadā, un tas tiek veltīts bioloģijas zinātnei. Seminārs tiek organizēts 10. – 12. klašu skolēniem, kuriem ir padziļināta interese par bioloģiju, kuri izstrādā zinātniskās pētniecības darbu bioloģijā vai savu nākotnes profesiju vēlas saistīt ar šo zinātni.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvalde sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru laika posmā no 2017. gada 9. novembra līdz 7. decembrim  organizē  seminārus, kuros  Rīgas  skolu pedagogi var papildināt zināšanas par darbu ar jauniebraucēju un reemigrantu bērniem.

Latvijas dzimšanas dienā - 18. novembrī - Likteņdārzā no pulksten 15 būs tradicionālā saulrieta sagaidīšanas pasākums un šogad tā laikā plkst. 16.00 iedegsies 18 ugunskuri, Latvijas simtgadi ieskandinot.

Turpinot iepriekšējos gados veiksmīgi aizsākto iniciatīvu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija kustības „Draudzīga skola” ietvaros arī šogad izsludina konkursu pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu draudzīgas un cieņpilnas vides veicināšanai klasē.

Mežciema pamatskolas pedagogu grupa no 6. līdz 10.oktobrim piedalījās Erasmus+ projekta sanāksmē  Grieķijas pilsētā Tēba (THIVA), lai uzsāktu projektu “Veselīgs dzīvesveids. Ekoloģiskas  aktivitātes, veselība un ilgspējība ar mākslas palīdzību” un vienotos par tālāko darbību. Projektā iesaistītas četras valstis – Spānija, Grieķija, Polija, Latvija.

Pasaules Ekonomikas forums paredz – mūsdienu jaunieši dzīves laikā mainīs profesijas vismaz septiņas reizes, turklāt piecas no šīm profesijām vēl nemaz neeksistē. Kā šodien, 7. novembrī, atklāja Swedbank skolu programmas "Dzīvei gatavs" izaicinājums, kurā četru profesiju pārstāvji samainījās ar darba pienākumiem, nākotnē labam darbiniekam vajadzēs būt "universālajam kareivim".

LU Botāniskais dārzs izsludina lekciju ciklam “Daba dziedē: ārstniecības augi” otro daļu, kurā iepazīstinās ar ārstniecības augiem, kas palīdzēs vairāku svarīgu ķermeņa sistēmu – kuņģa, aknu un nieru, veselības stāvokļa uzlabošanai. Lekcijas notiks 14., 25. un 28. novembrī.

Līdz 10. novembrim novadu un pilsētu izglītības pārvaldes, kā arī vispārējās un profesionālās izglītības iestādes aicinātas pieteikt savus lieliskos sporta skolotājus dalībai Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā konkursā  "Gada sporta skolotājs 2017". Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad savu kandidatūru var izvirzīt arī paši skolotāji.

Rīgas Valda Avotiņa pamatskolā – attīstības centrā oktobra mēnesī (10., 13., 24. un 25.10.2017.) četrās pedagogu profesionālās kompetences pilnveides A programmas kursu grupās piedalījās 84 pedagogi no dažādām izglītības iestādēm:

2. novembrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 5. stāva ātrijā tiks atklāta izstāde “Divreiz rakstīta grāmata”. Izstāde ir veltīta latviešu rakstnieka Andreja Upīša (1877–1970) 140. jubilejai.

Sestdien, 28.oktobrī, plkst. 12.00 LU Botāniskajā dārzā notiks trešā lekciju cikla “Daba dziedē: ārstniecības augi” lekcija “Ārstniecības augi: elpceļu saslimšanas”. Lekciju vadīs sertificēta farmaceite un ārstniecības augu speciāliste Anita Liberte.

Izglītības iestāde “Smaids” ESF projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" ietvaros aicina visas ieinteresētās personas piedalīties apmācībās IT kiberdrošības jomā, ko līdzfinansē valsts un ES fondi.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri