Afiša (27. jūn - 3. jūl)

No 30. jūnija līdz 9. jūlijam Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā norisināsies Pastniektauriņu dienas, kurās Tropu tauriņu mājā varēs baudīt īpaši lielu skaitu eksotisko pastniektauriņu Heliconius melpomene, kā arī nosūtīt īpaši šim notikumam sagatavotu pastkarti uz jebkuru vietu Latvijas teritorijā.

2017. gada 14. un 15. jūnijā ar plašu programmu  forumā noslēdzās Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra (RIIMC) organizētais skolu un pedagogu izglītības attīstības projekts „Izglītība izaugsmei 2017”, kurš šogad notika Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā.

LU Akadēmiskajā apgādā ir publicēts LU profesora mākslas zinātņu doktora Valda Muktupāvela pētījums „Tautas mūzikas instrumenti Latvijā”. Monogrāfijā apkopotas visdažādāko avotu ziņas, iekļaujot tās starptautiski aprobētā sistemātikā, izdevums papildināts ar 157 attēliem, nošu pielikumu un dažādiem rādītājiem.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 15. jūnijā, akceptēja Rīgas domes lēmumprojektu par Jūlijas Strodes iecelšanu Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas direktores amatā.

Pedagogi mācās un dalās pieredzē

2017. gada 14. jūnijs

Jau divdesmito gadu Rīgas Valda Avotiņa pamatskola – attīstības centrs organizēja profesionālās kvalifikācijas pilnveides kursus pedagogiem, kuri strādā ar bērniem, kam ir mācīšanās traucējumi. Kursi norisinājās no 5. līdz 9. jūnijam (36 stundas).

Ceturtdien, 15. jūnijā, plkst. 10.00 pie Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes (AF), Ķīpsalas ielā 6, tiks atklāts Arhitektu dārzs. Pēc tam notiks seminārs par urbānās dārzkopības iniciatīvu izmantošanu pilsētvides revitalizācijas projektos Latvijā.

Bolderājas Mūzikas un mākslas skola (Stūrmaņu ielā 31, Kurzemes rajonā, Rīgā) izsludina konkursu uz vakantajiem projektu vadītāja un direktora vietnieka mācību darbā (mūzikas nodaļā) amatiem.

Latvijas Dabas muzejā no 2017. gada 14. līdz 18. jūnijam norisināsies izstāde „Peonijas”, kas organizēta sadarbībā ar Rīgas dārzkopības un biškopības biedrību un, spītējot aukstajam pavasarim, priecēs ne vienu vien piemājas dārza īpašnieku.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina konkursu „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē”, lai apzinātu, novērtētu un popularizētu oriģinālus un efektīvus valodu mācīšanas veidus.

Līdz 12. jūnijam mākslas izglītības pedagogi, mākslinieki un citi interesenti var pieteikties kursos „Papīra izgatavošana no abakas un lampas izgatavošana”. 15. un 16. jūnijā no plkst.10.00 līdz 15.00 (divu dienu kursi)

Atgādinājums, ka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina konkursu vakantajiem Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu vadītāju amatiem:

Vasaras ziedu izstāžu sezonu Latvijas Dabas muzejā atklās ar izstādi „Īrisi – dārzu rota”, kas notiks no 2017. gada 7. līdz 11. jūnijam sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību.

Sākusies reģistrācija forumam „Izglītība izaugsmei 2017”, kurš notiks š.g. 14. un 15. jūnijā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā, Krišjāņa Valdemāra ielā 1, Rīgā. Reģistrēties var elektroniski no 25. maija līdz 8. jūnijam: http://riimc.lv/forums-izglitiba-izaugsmei-2017.

No 12. līdz 14. jūnijam Aglonā, Aglonas vidusskolā, Daugavpils ielā 6, lai sekmētu humānās pedagoģijas principu izpratni un praktisko pielietojumu mācību un audzināšanas darbā, tiek organizēta Humānās pedagoģijas vasaras skola

Drosme, atbildība, līdzcietība un solidaritāte, līdzās citām svarīgām vērtībām, ir izceltas kā tās, kurām nākotnē Latvijas skolās obligātā mācību satura ietvaros jaunajā kompetenču modelī būs jāpievērš īpaša uzmanība.

Beidzoties 2016./2017. mācību gadam, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina galvaspilsētas skolas pieteikt pretendentus Rīgas pašvaldības balvām „Zelta pildspalva” un „Zelta stipendija”.

Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centrs (SIIC) aicina bioloģijas, fizikas, ķīmijas, ģeogrāfijas, dabaszinību un matemātikas skolotājus pieteikties dalībai ikgadējā metodiski praktiskajā konferencē „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši”, lai prezentētu veiksmīgu metodisku ideju.

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC) tradicionāli arī šajā mācību gadā izsludināja pedagogu radošās darbības konkursu „Radi. Rādi. Redzi”. Tika izstrādāts nolikums, izveidota komisija, un no 2016. gada oktobra pedagogi varēja pieteikties konkursam. Šogad konkurss tika organizēts sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domes Izglītības pārvaldi un Pierīgas Izglītības pārvaldi

Katrs pats sava amata kalējs!

2017. gada 18. maijs

No š.g. 19. maija aicinām apmeklēt Atvērto durvju dienas, lai uzzinātu par studiju iespējām Latvijas Universitātes Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas studiju programmās Rīgā un 8 filiālēs visā Latvijā.

Piloteksāmens ķīmijā RVT(1)

2017. gada 17. maijs

Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi veiksmīgi piedalījušies VISC organizētajā otrajā ķīmijas piloteksāmenā, parādot ļoti labus rezultātus. Šāds eksāmens tiek organizēts jau otro gadu ar mērķi noskaidrot, kāds ir skolēnu zināšanu līmenis dabaszinātnēs – ķīmijā un fizikā.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri