Afiša (25. feb - 3. mar)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

22. februārī norisinājās “Ekselences balvas" fināls, ko organizēja Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar LU Fondu un Valsts izglītības satura centru un kurā tikās 24 izcili bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas skolotāji.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentsizsludina konkursu Rīgas pašvaldības izglītības iestādes vadītāja amatam:

 

Aicinām Rīgas pedagogus pieteikties profesionālās kompetences pilnveides  programmā Izglītības  attīstības centra (IAC)  īstenotajā projektā „Atbalsts skolu kopienām iecietības veicināšanā un starpkultūru dialoga sekmēšanā multikulturālos kolektīvos”.

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC) projektā „Izglītība izaugsmei 2017” ir uzsācis vienu no aktivitātēm projektu konkursā „Atbalsts skolas stratēģisko mērķu sasniegšanai”. Projekta mērķis ir sniegt atbalstu skolas stratēģisko mērķu sasniegšanai un veicināt pedagogu kolektīva profesionālo pilnveidi.

 

22. februārī norisināsies „Ekselences balvas” fināls, kurā no kopumā balvai izvirzītajiem 142 skolotājiem tiksies 25 finālisti – progresīvi piecu jomu - bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas - skolotāji, kuri vada mūsdienīgas  un aizraujošas mācību stundas, ieinteresē skolēnus un palīdz viņiem sasniegt labus rezultātus.

 

Līdz 24. februārim Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina pretendentus iesniegt dokumenmtus  vakantajiem Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu vadītāju amatiem:

 

Kad daba saplūst ar zinātni!

2017. gada 17. februāris

Kas var būt kopīgs Ziemeļamerikas mežu salamandrām, Jaunzēlandes spīdvabolēm un Taizemes un strupastes kalmāriem? Tie spēj ražot unikālās līmvielas, lai pie kaut kā piestiprinātos, notvertu mēdījumu, maskētos vai sevi aizstāvētu.

 

3. marts  ir Starptautiskās Humānas pedagoģijas apvienības Labestības stundu diena, un kopš 2011. gada, tajā piedalās arī Latvijas Humānas pedagoģijas asociācija, tās biedri un atbalstītāji. Tuvojas Latvijas simtgade, un mēs katrs apzināmies šīs jubilejas nozīmīgumu, domājam par dāvanām  savai Tēvzemei.

 

Ņemot vērā tēmas aktualitāti, interesi par iepriekš organizētajām mācībām Rīgas pedagogiem par migrācijas un attīstības jautājumiem, kā arī dalībnieku izteiktos priekšlikumus un vērtējumus, Izglītības, kultūras un sporta departaments (turpmāk – IKSD) sadarbībā ar biedrību „Latvijas cilvēktiesību centrs” aicina Rīgas izglītības iestāžu pedagogus piedalīties trīs dienu mācību seminārā „Migrācija, attīstība un cilvēktiesības” ar pilnveidotu mācību programmu.

 

Pedagogi tiekas pieredzes apmaiņā(1)

2017. gada 7. februāris

“Kā tie lielie, tā tie mazie!” Šis latviešu tautas sakāmvārds 2017. gada 1. februārī kopīgā diskusijā apvienoja Rīgas 234. pirmsskolas izglītības iestādes un Rīgas Ostvalda vidusskolas pedagogus.

 

Pēdējā pusgadsimta laikā Latvijas ainava ir ievērojami mainījusies. Caurskatāmas birzis, līkumainas upes un lauku ceļi, viensētas, pļavu ieloki meža malās, puķēm bagātas dabiskās pļavas ir tas, ko uzskatām par Latvijas tradicionālo ainavu. Taču dabā to redzam arvien mazāk. Mūsdienu Latvijas ainava vienkāršojas, skati kļūst cits citam līdzīgi, ainavā zūd dabas daudzveidība un kultūrvēsturiskā mantojuma liecības.  

 

Kursi piedāvā mūsdienu aktuālajām tendencēm izglītībā atbilstošu metodiku un plānošanas rīkus, lai dabaszinātņu mācību procesā tiktu sekmēta skolēnu mācīšanās motivācija.

 

Apstiprināti jauni iestāžu vadītāji

2017. gada 27. janvāris

Pamatojoties uz Rīgas domes 24.01.2017. lēmumiem ir notikušas izmaiņas departamenta padotībā esošo iestāžu vadītāju sastāvā un no 2017. gada 1. februāra sekojošas iestādes turpinās vadīt līdzšinējie direktora un vadītāja pienākumu izpildītāji, tikai jau direktora un iestādes vadītāja statusā:

 

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskajā bibliotēkā durvis vērusi Retumu lasītava, kurā var iepazīties ar inženierzinātņu iespieddarbiem, kas tapuši pirms vairākiem gadsimtiem. Vecākā bibliotēkas krājumā esošā grāmata izdota 1724. gadā, bet patlaban lasītājiem skatāmajā ekspozīcijā var iepazīties ar grāmatām, kas izdotas no 19. gadsimta sākuma līdz 20. gadsimta 30. gadiem.  

 

Japānas valdība un Japānas vēstniecība Latvijā piedāvā Latvijas vispārizglītojošo skolu pedagogiem stipendiju, kas sniedz iespēju, sākot no 2017. gada oktobra, kādā no Japānas augstskolām veikt pusotru gadu ilgu ar vispārizglītojošo skolu pedagoģiju saistītu pētījumu. Pieteikumi konkursam uz Japānas valdības (Izglītības, kultūras, sporta, zinātnes un tehnoloģijas ministrijas)  Stipendiju vispārizglītojošo skolu pedagogiem 2017. gadam jāiesniedz līdz 17. februārim

 

Gandrīz ikviens zina izcilu pedagogu, ar kuru var lepoties un kura mācību stundas tiek apmeklētas ar aizrautības pilnām acīm un prieku. Latvijas Universitāte (LU) aicina izvirzīt progresīvus un lieliskus bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas skolotājus „Ekselences balvai”, līdz 19. janvārim aizpildot īsu elektronisko pieteikumu: ej.uz/ekselencesbalvaVI. Laureāti saņems LU mecenātu sarūpētu naudas balvu 1400 eiro apjomā. 

 

Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes (PPMF) Izglītības pētniecības institūts (IPI) 30. janvārī pl. 10.00 LU Mazajā aulā, Raiņa bulv. 19, aicina piedalīties LU 75. konferences Izglītības vadības sekcijas sēdē, kas veltīta PPMF Izglītības pētniecības institūta 20. gadadienai. Tajā tiks aplūkota starptautisko salīdzinošo izglītības kvalitātes pētījumu (IEA TIMSS, PIRLS, ICCS, OECD PISA, TALIS u.c.) attīstība Latvijā kopš 1992. gada.

 

Informējam, ka šovasar, no 14. līdz 20. jūlijam, Dzērbenes pilī kā vasaras prakse - meistarkursi dziedātājiem un vokālajiem pedagogiem notiks vokālās mākslas laboratorija "Dziedi ar audzēkni!''. Tajā var pieteikties skolu, vidusskolu, koledžu un augstskolu pedagogi, kuri ir gatavi nodarbību un meistarklašu ietvaros strādāt ar vienu audzēkni.

 

Iepazīstot Jelgavas novada Valgundes pagasta kultūrvēsturisko un dabas mantojumu, uzsākts pārgājienu cikls aktīva dzīvesveida piekritējiem “Pārgājienu cikls - iepazīsti, izzini un sajūti Latviju 2017”, kura laikā, sākot ar 2017. gada janvāri, plānots organizēt neskaitāmu posmu pārgājienu ciklu, dodoties iepazīt katru no Latvijas pagastiem, apmeklējot to interesantākās vietas un cilvēkus.

 

Jau trešo gadu Imanta Ziedoņa muzejs un apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureāti zinātnē aicina 9. - 12. klašu skolēnus un skolotājus piedalīties konkursā “Ideju pavasaris”, izaicinot jauniešus jaunrades procesam un iesaistot skolotājus radošajās lekcijās.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 24.februārī, 2017, 15:54
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv