Afiša (23. mar - 29. mar)

Šī mēneša pēdējā sestdienā, 25. martā, laikā no 11.00 līdz 16.00 aicinām apmeklēt ģimenes dienu Dabas muzejā un uzzināt ko medījuši un zvejojuši senie Latvijas iedzīvotāji. Tāpat pasākuma laikā būs iespēja aplūkot tādus krājuma priekšmetus, kas ikdienā nav apskatāmi muzeja ekspozīcijās un uzdot sev interesējošus jautājumus muzeja speciālistiem.

No 24. marta līdz 27. maijam Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Brīvības ielā 38–4 būs skatāma izstāde “Oto Skulme. Andrejs Upīts. “1905””. 2017. gadā, sagaidot Andreja Upīša 140. jubileju, rakstnieka muzejs turpina izstāžu ciklu “Muzeja mākslas kolekcijas pērles”.

Kā jau ziņots, Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju un Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departamentu aprīlī un maijā rīko bezmaksas apmācības “Vecāku kompetenču stiprināšana bērnu un pusaudžu audzināšanai”.

Rīgas Valda Avotiņa pamatskola – attīstības centrs 2017. gada 14. martā rīkoja triju Baltijas valstu konferenci ,,Ar pacietību un lēnām jeb kvalitatīva izglītība katram pēc viņa spējām un vajadzībām”.

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju un Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departamentu mammas un tētus aicina pieteikties bezmaksas apmācībām “Vecāku kompetenču stiprināšana bērnu un pusaudžu audzināšanai”.

Rīgas skolu izglītības psihologi un sociālie pedagogi 2. martā bija pulcējušies uz Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības atbalsta nodaļas organizēto semināru, lai runātu par bērnu drošību sociālajos tīklos. Pirms vairākiem gadiem aktualitāte bija atkarība no alkohola, smēķēšanas, spaisa, bet patlaban daudzus nomāc procesu atkarības internetā, tādēļ bērnu drošībai internetā īpaša uzmanība ir jāpievērš gan vecākiem, gan skolotājiem.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) tīmekļa vietnē www.e-skola.lv jau ceturto gadu pašvaldības vispārizglītojošām skolām ir pieejama mācību e-vide “mācību mākonis”.

Izglītības attīstības centrs (IAC) no 2017. gada februāra ir uzsācis īstenot projektu „Atbalsts skolu kopienām iecietības veicināšanā un starpkultūru dialoga sekmēšanā multikulturālos kolektīvos”.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Latvijas Cilvēktiesību centru uzsāk Rīgas izglītības iestāžu pedagogu trīs dienu mācības „Migrācija, attīstība un cilvēktiesības”. Pirmie divi mācību cikli notika 2016. gada aprīlī un oktobrī. Trešais cikls ir pilnveidots, ņemot vērā iepriekšējo mācību dalībnieku izteiktos priekšlikumus un vērtējumus.

Sākot no 14. marta, nepilno ģimeņu vecākiem biedrība „Ģimenes attīstības un kultūras centrs „Alise” bez maksas piedāvā apmeklēt piecu sarunu un domu apmaiņu vakarus,lai smeltos spēkus ikdienai un rastu domu biedrus. Tikšanās notiks martā un aprīlī, otrdienās, plkst 17.00, Vecrīgā, Klostera ielā 5.

Aicinām pieteikt jūsu pašvaldības bērnus Krīzes programmā sērojošu bērnu atbalstam. Programma paredzēta bērniem, kuri zaudējuši sev tuvu cilvēku - mammu, tēti, māsu, brāli vai arī citu pieaugušo, kas bijis bērna galvenais aprūpētājs.

Otrdien, 7. martā, Mazās Ģildes telpas pildīja kultūras un izglītības sarunu tēmas. Tur notiekošajā preses konferencē par godu Kaziņika dienām, kuras no 7. – 16. martam norisinās Rīgā, tikās starptautiski zināmi mūziķi, mākslinieki, kultūras darbinieki un mācībspēki, lai diskutētu par mūzikas un mākslas nozīmi mūslaiku izglītības sistēmā.

Aicinām  Rīgas pedagogus pieteikties profesionālās kompetences pilnveides  programmā IAC  īstenotajā projektā „Atbalsts skolu kopienām iecietības veicināšanā un starpkultūru dialoga sekmēšanā multikulturālos kolektīvos” (Nr.DIKS-17-491-lī). Projekts tiek līdzfinansēts  Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros  no 2017. gada 20. februāra līdz 13. novembrim.

Šī gada 1. martā NVO namā Rīgā notika Valsts izglītības satura centra realizētā projekta "Kompetenču pieeja mācību saturā" un biedrības PULSE HUB kopīgi rīkotais ievadseminārs 100 pilotskolu vadītājiem, kuru iestādes piedalās projekta ietvaros izstrādātās mācību satura un mācīšanas pieejas aprobācijā, kā arī attiecīgo pilsētu un novadu pašvaldību pārstāvji.

22. februārī norisinājās “Ekselences balvas" fināls, ko organizēja Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar LU Fondu un Valsts izglītības satura centru un kurā tikās 24 izcili bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas skolotāji.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentsizsludina konkursu Rīgas pašvaldības izglītības iestādes vadītāja amatam:

Aicinām Rīgas pedagogus pieteikties profesionālās kompetences pilnveides  programmā Izglītības  attīstības centra (IAC)  īstenotajā projektā „Atbalsts skolu kopienām iecietības veicināšanā un starpkultūru dialoga sekmēšanā multikulturālos kolektīvos”.

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC) projektā „Izglītība izaugsmei 2017” ir uzsācis vienu no aktivitātēm projektu konkursā „Atbalsts skolas stratēģisko mērķu sasniegšanai”. Projekta mērķis ir sniegt atbalstu skolas stratēģisko mērķu sasniegšanai un veicināt pedagogu kolektīva profesionālo pilnveidi.

22. februārī norisināsies „Ekselences balvas” fināls, kurā no kopumā balvai izvirzītajiem 142 skolotājiem tiksies 25 finālisti – progresīvi piecu jomu - bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas - skolotāji, kuri vada mūsdienīgas  un aizraujošas mācību stundas, ieinteresē skolēnus un palīdz viņiem sasniegt labus rezultātus.

Līdz 24. februārim Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina pretendentus iesniegt dokumenmtus  vakantajiem Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu vadītāju amatiem:

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri