Afiša (30. apr - 6. maijs)

Svinēsim latviešu valodas bagātību!

2017. gada 26. aprīlis

2017. gada 13. maijā, Jura Alunāna 185. dzimšanas dienā, aicinām ikvienu svinēt Valsts valodas dienu! Rakstniecības un mūzikas muzejs Valsts valodas dienu aicina svinēt jau sesto gadu.

Ģimenes diena Dabas muzejā

2017. gada 26. aprīlis

Šī mēneša pēdējā sestdienā, 29. aprīlī, laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 aicinām apmeklēt ģimenes dienu Dabas muzejā un uzzināt vairāk par pirmajiem pavasara vēstnešiem un norisēm dabā.

Mūsdienās 81% bērnu lieto internetu un viedierīces katru dienu, secināts mobilo sakaru operatora Amigo un SKDS veiktajā pētījumā Amigo laimes indekss, bet ne vienmēr laiks pie viedierīces tiek pavadīts lietderīgi. Taču daudziem vecākiem ikdienā pietrūkst padoma, kā labāk un drošāk iepazīstināt bērnus ar digitālo pasauli, kādas lapas vai aplikācijas un spēles viņiem piedāvāt, kā regulēt bērna pie viedierīcēm pavadīto laiku un kādus noteikumus ieviest un ievērot ģimenē, lai bērniem nerastos atkarības riski.

2017. gada 10. maijā plkst. 17.00 Baltijas Psiholoģiskās konsultēšanas asociācija kopā ar Starptautisko Praktiskās psiholoģijas augstskolu (Bruņinieku ielā 65, Rīgā) rīko bezmaksas iepazīšanās semināru „Ievads pozitīvajā psihoterapijā”.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvalde informē, ka šā gada 26.aprīlī  plkst.10.00 Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā notiks konference ,,Bilingvālā izglītība Rīgas skolās: rezultāti un perspektīvas”.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentsizsludina konkursu uz Bērnu un jaunatnes sporta skolas „Rīdzene” (Bauskas ielā 88) direktora/es amatu. Pretendenti dokumentus aicināti iesniegt līdz 2. maijam.

Līdz 2. maijam pretendenti var iesniegt dookumentus Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta konkursam Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas (Kronvalda bulv.8) direktora/es amatam.

SIA „Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” ir sagatavojis projektu jauna Vides izglītības centra (VIC) izveidei, piesaistot Kohēzijas fonda līdzekļus. Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja ceturtdien, 20. aprīlī, atbalstīja šī projekta īstenošanu.

20. maijā Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē norisināsies Latvijas 2. atklātās datorikas olimpiādes fināls, kuru organizē Tehniskās jaunrades nams “Annas 2”. Līdz aprīļa beigām skolotāji no visas Latvijas vēl var pieteikt olimpiādei 3. līdz 9. klašu skolēnus.

Salīdzinot Valsts izglītības satura centrs (VSIC) statistiku par 2015./2016. mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātiem Rīgas skolās ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pasūtītā pētījuma datiem, jāsecina, ka lielākā daļa Rīgas skolu eksāmenos ir uzrādījusi labākus rezultātus.

Ceturtdien, 20. aprīlī, Latvijas Dabas muzejā notiks koncertsarunu cikla „Dabas akadēmija” sezonas noslēguma pasākums „Gliemežu klusums”. Par gliemežu un gliemeņu daudzveidību Latvijā un pasaulē sarunāsies malakologi Edgars Dreijers un Iveta Jakubāne, bet ar muzikālu priekšnesumu, pirmo reizi Dabas muzejā, uzstāsies Mntha.

Pirmajās Lieldienās - svētdien, 16. aprīlī,  no plkst. 10.00 līdz 19.00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā notiks Lieldienu tirdziņš,  kura laikā varēs iegādāties plašu vietējo ražotāju preču klāstu un, piedaloties dažādās tematiskās aktivitātēs, nosvinēt Lieldienas.

Piektdien, 28. aprīlī, Rīgas domes (Rātslaukums 1) Sēžu zālē plkst. 9.00 sāksies starptautiska konference “Jaunas pieejas speciālās mūzikas izglītībā”, kas notiek Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas ietvaros.

Biedrība „Ģimenes attīstības un kultūras centrs „Alise”” 24. aprīlī plkst.14.00 aicina uz bezmaksas semināru „Izglītības iestādes un ģimeņu sadarbība nelabvēlīgo faktoru un risku mazināšanā nepilnajās ģimenēs”.

Martā Kr. Barona muzejs (Memoriālo muzeju apvienība) sadarbībā ar SIA “Web Multishop Company” un ar Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu atklāja Barona dzimtas digitālo ekspozīciju un piedāvā Rīgas skolām un visiem interesentiem jaunu muzejpedagoģisko programmu “Dzimta toreiz un tagad”.

Rīgas Valda Avotiņa pamatskolā – attīstības centrā gandrīz 50% izglītojamo nāk no sociālā riska ģimenēm.  Lielai daļai izglītojamo ir vērojamas saskarsmes  un uzvedības grūtības, kas izpaužas regulārās verbālās un fiziskās konfliktsituācijās gan ar citiem bērniem, gan pieaugušajiem.

Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācija (OECD) 2017.gada martā publicējusi ziņojumu “Skolotāju tiesības un iespējas veicināt vienlīdzību un sekmes visiem” (Empowering and Enabling Teachers to Improve Equity and Outcomes for All).

Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”, ap 800 izglītības darbiniekiem pulcējās jau tradicionālajā “E-klase” rīkotajā konferencē. Šogad vērienīgākais izglītības nozares pasākums tika organizēts jau septīto reizi.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina konkursu uz Bērnu un jaunatnes sporta skolas „Rīdzene” (Bauskas ielā 88) direktora/es amatu.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina konkursu uz Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas (Kronvalda bulv.8) direktora/es amatu.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri