Afiša (27. apr - 3. maijs)

Eiropas jaunatnes nedēļa

2015. gada 27. aprīlis

Septīto reizi visā Eiropā divas nedēļas, no 2015. gada 27. aprīļa līdz 10. maijam, tiks atzīmēta Eiropas Jaunatnes nedēļa (EJN2015). 33 valstīs, kas piedalās Eiropas Savienības Erasmus+ programmā, EJN2015 ietvaros notiks visdažādākie pasākumi un aktivitātes, kuras koordinēs un organizēs jaunatnes valsts aģentūras, kas īsteno Erasmus+ programmu.

Rīgas jauniešu centrā „Kaņieris”, Kaņiera ielā 15, 28. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 15.00 norisināsies ceturtā konference par inovācijām darbā ar jauniešiem. Šī gada tēma ir „Kvalitāte un pēctecība darbā ar jauniešiem”. Veiksmīgas pieredzes stāstus kopīgi izzināsim ar Dmitriju Zverevu, Paulu Ābolu - Āboliņu, Rutu Beinari, Eduardu Gaušis, Lāsmu Stanku un Robertu Egli.

Sestdien, 25. aprīlī, Rīgā notiks tradicionālais Tvīda brauciens, kuru pelnīti mēdz dēvēt par gaumīgāko no veloparādēm. Tvīda brauciens(no angļu valodas Tweed Run) ir kļuvis par tradīciju visā pasaulē. Arī Rīgā tas jau sesto gadu pulcē simtiem velobraucēju.

Šogad 3. maijā Nacionālais Kino centrs trešo reizi rīko Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) Jauniešu filmu dienu, kurā jauniešu žūrija kinoteātrī “K.Suns” noskatīsies trīs lieliskas Eiropas filmas un labākajai no tām piešķirs īpašo Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu balvu.

Uzsākot iniciatīvas projektu „Sapņo! Plāno! Dari!”, jauniešu un mazo un jauno uzņēmēju biedrība „Es varu visu!” veica aptauju, lai mudinātu jauniešus domāt plašāk, gribēt vairāk un sapņot drosmīgāk, kā arī mudinātu padomāt par lietām un vērtībām, par kurām ikdienas gaitās nemaz neiedomājamies un kuras nenovērtējam.

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola (RTU IZV) no 1. līdz 17. aprīlim aicina 9. klases skolēnus pieteikties iestājpārbaudījumam, kurā pretendentiem, kuri vēlas mācīties IZV, būs jāapliecina zināšanas matemātikā, fizikā un ķīmijā. Savukārt 11. aprīlī skolā notiks Atvērto durvju diena.

Jauniešu organizācija Avantis sadarbībā ar Narvesen konkursu “Diena kā piedzīvojums” visā Latvijā atbalsta dažādas idejas, kā radīt arvien jaunas iespējas jauniešiem savu brīvo laiku pavadīt aktīvi. Tāpēc vēlamies noskaidrot, cik sportiski jaunieši ir ikdienā un kādas aktīvas atpūtas iespējas ir pieejamas viņu dzīvesvietu tuvumā.

Rīt, 28. martā Kaņiera ielā 15 plkst. 11.00 Rīgas Skolēnu dome atklās nevalstisko organizāciju satikšanos „Iespēju taka”. Pasākums ir veidots ar mērķi, lai Rīgas skolu jauniešiem būtu iespēja iepazīt dažādas organizācijas un iespējas tajās darboties. Tās ir aktīvākās organizācijas, kas vienosies spēkā, lai ieinteresētu jauniešus būt aktīviem un veidot savu nākotni jau tagad.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina konkursu brīvā laika aktivitāšu organizēšanai 2015. gada vasarā. Konkursa mērķis ir finansiāli atbalstīt projektus, kas nodrošina bērniem un jauniešiem bezmaksas brīvā laika pavadīšanas iespējas izglītojamo vasaras brīvlaikā, sekmējot viņu fiziskās aktivitātes un aktīvu līdzdalību.

Jau 8. gadu pēc kārtas lielākais karjeras un izglītības portāls Latvijā Prakse.lv rīko projektu “Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa”. Tā laikā studentiem būs iespēja doties ekskursijās uz uzņēmumiem, lai iepazītu jauniešiem draudzīgākos darba devējus un pieteiktos praksei vai darbam, savukārt skolēni varēs noskaidrot piemērotāko nozari un profesiju karjeras veidošanai. Ekskursijās jaunieši varēs doties no 13. līdz 17. aprīlim.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri