Afiša (27. maijs - 2. jūn)

Katru gadu 31. maijā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Pasaules diena bez tabakas. Sagaidot šo dienu un rūpējoties par rīdzinieku veselību, arī Rīgas domes Labklājības departaments iedzīvotājus aicina atteikties no smēķēšanas, kā arī vērš uzmanību pasīvo smēķētāju tiesībām uz brīvu, ar tabakas dūmiem nepiesārņotu dzīves telpu un vidi.

No 4. līdz 8. jūnijam Jūrmalas pilsētā notiks 4. starptautiskais mākslas forums Eurojurmala, kurā galvenā zvaigzne un iedvesmotājs ir Latvijas estrādes slavenā rokzvaigzne Rodrigo Fomins.

Jau šo sestdien, 16. maijā Transporta un sakaru institūtā (TSI) kārtējo reizi notiks grandioza pilsētas spēle skolēniem un studentiem „Cik labi tu pazīsti Rīgu?!”.

12. maijā vērtēšanas komisija izskatīja 29 brīvā laika aktivitāšu projektus, kurus Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes organizētajam konkursam bija iesniegušas biedrības un nodibinājumi.

Šodien savu darbību uzsāk Latvijas Studentu apvienības ikgadējās Reflektantu informatīvās kampaņas "Augstskolu anatomija" konsultatīvā tālruņa līnija, kas būs pieejama līdz vasaras beigām. Latvijas Studentu apvienības aktīvisti atbildēs uz reflektantu jautājumiem (sociālajos tīklos, e–pastā, zvanot) par studiju un augstākās izglītības aktualitātēm Latvijā.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina pieteikšanos uz vakantajām 5 vietām Rīgas jaunatnes organizāciju konsultatīvajā padomē.

“Mammu...”

2015. gada 8. maijs

Režisors Asatuurs Keim ar jaunajiem talantīgajiem kino studentiem un Mārtiņu Vilsonu uzņēma projektu, kas ir veltīts mums visiem svarīgam cilvēkam ikviena dzīvēs - Mammai.

No 23. marta līdz 22. maijam visā Latvijā jau astoto reizi norisinās akcija "Atpakaļ uz skolu”. Tās laikā ES institūciju darbinieki, valsts amatpersonas, NVO pārstāvji un citi Eiropas Savienības (ES) jautājumu eksperti dodas uz skolām, lai ar jauniešiem dalītos savās zināšanās un darba pieredzē par ES.

Jau šo svētdien, 10. maijā no plkst. 13.00 līdz plkst. 17:00, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā notiks vērienīgs bezmaksas pasākums jauniešiem, kura laikā ikviens interesents būs aicināts līdzdarboties radošajās darbnīcās un prāta spēlēs, iepazīt Eiropas Brīvprātīgā darba un citu “Erasmus+: Jaunatne darbībā” īstenoto projektu pieredzi, izzināt savas iespējas Eiropā, kā arī baudīt jauniešu mūzikas un deju grupu, koru un grupas “Dzelzs Vilks” koncertu.

Nākamnedēļ, 15.maijā, Rīgas domes sēžu zālē notiks starptautiska konference par darbu ar pusaudžiem un jauniešiem “Es esmu – vai Tu mani dzirdi?”.

Šogad 3. maijā Nacionālais Kino centrs trešo reizi rīkoja Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) Jauniešu filmu dienu. Jauniešu žūrija kinoteātrī “K.Suns” noskatījās trīs Eiropas filmas un labākajai no tām piešķirs īpašo Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu balvu. Jauniešu filmu dienu atklāja Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma, žūrijas darbu vadīja Artūrs Grugulis un Daniēls Portnajs no Improvizācijas teātra TeaTree Impro

Sestdien, 9. maijā, plkst. 10.45 Kaņiera ielā 15 psiholoģijas maģistrs Kaspars Bikše vadīs semināru „Es kā komandas cilvēks”.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (IKSD) izsludina konkursu Rīgas pilsētas pašvaldības iestādēm un kapitālsabiedrībām līdzfinansējuma saņemšanai dalībai Nodarbinātības valsts aģentūras programmā „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” 2014./2015. mācību gada vasaras brīvlaikā.

Eiropas jaunatnes nedēļa

2015. gada 27. aprīlis

Septīto reizi visā Eiropā divas nedēļas, no 2015. gada 27. aprīļa līdz 10. maijam, tiks atzīmēta Eiropas Jaunatnes nedēļa (EJN2015). 33 valstīs, kas piedalās Eiropas Savienības Erasmus+ programmā, EJN2015 ietvaros notiks visdažādākie pasākumi un aktivitātes, kuras koordinēs un organizēs jaunatnes valsts aģentūras, kas īsteno Erasmus+ programmu.

Rīgas jauniešu centrā „Kaņieris”, Kaņiera ielā 15, 28. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 15.00 norisināsies ceturtā konference par inovācijām darbā ar jauniešiem. Šī gada tēma ir „Kvalitāte un pēctecība darbā ar jauniešiem”. Veiksmīgas pieredzes stāstus kopīgi izzināsim ar Dmitriju Zverevu, Paulu Ābolu - Āboliņu, Rutu Beinari, Eduardu Gaušis, Lāsmu Stanku un Robertu Egli.

Sestdien, 25. aprīlī, Rīgā notiks tradicionālais Tvīda brauciens, kuru pelnīti mēdz dēvēt par gaumīgāko no veloparādēm. Tvīda brauciens(no angļu valodas Tweed Run) ir kļuvis par tradīciju visā pasaulē. Arī Rīgā tas jau sesto gadu pulcē simtiem velobraucēju.

Šogad 3. maijā Nacionālais Kino centrs trešo reizi rīko Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) Jauniešu filmu dienu, kurā jauniešu žūrija kinoteātrī “K.Suns” noskatīsies trīs lieliskas Eiropas filmas un labākajai no tām piešķirs īpašo Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu balvu.

Uzsākot iniciatīvas projektu „Sapņo! Plāno! Dari!”, jauniešu un mazo un jauno uzņēmēju biedrība „Es varu visu!” veica aptauju, lai mudinātu jauniešus domāt plašāk, gribēt vairāk un sapņot drosmīgāk, kā arī mudinātu padomāt par lietām un vērtībām, par kurām ikdienas gaitās nemaz neiedomājamies un kuras nenovērtējam.

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola (RTU IZV) no 1. līdz 17. aprīlim aicina 9. klases skolēnus pieteikties iestājpārbaudījumam, kurā pretendentiem, kuri vēlas mācīties IZV, būs jāapliecina zināšanas matemātikā, fizikā un ķīmijā. Savukārt 11. aprīlī skolā notiks Atvērto durvju diena.

Jauniešu organizācija Avantis sadarbībā ar Narvesen konkursu “Diena kā piedzīvojums” visā Latvijā atbalsta dažādas idejas, kā radīt arvien jaunas iespējas jauniešiem savu brīvo laiku pavadīt aktīvi. Tāpēc vēlamies noskaidrot, cik sportiski jaunieši ir ikdienā un kādas aktīvas atpūtas iespējas ir pieejamas viņu dzīvesvietu tuvumā.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri