Afiša (10. feb - 16. feb)

Mūsdienu mainīgajā pasaulē apkārtējā vide piedāvā jauniešiem plašas izklaides un izpausmes iespējas. Taču informācijas gūzmas pārbagātības laikmetā jaunietis nereti apmaldās, apjūk un dažkārt pat pazaudē savu viedokli. Liela daļa jauniešu ir ļoti aktīvi un darboties griboši. Tad, lūk – Rīgas Valsts tehnikums sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Valsts izglītības attīstības aģentūru organizē konferenci jauniešiem „Mana personīgā izaugsme izglītības iestādē un praksē”.

Tev ir iespēja izmantot projekta piedāvājumu un pieteikties bezmaksas apmācību cikla nodarbībām, kas notiks 11., 18. un 25. februārī Lāčplēša ielā 47 – 1.

Izsludina jauniešu iniciatīvu konkursu

2016. gada 4. februāris

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (IKSD) izsludina jauniešu iniciatīvu konkursu, kurā var piedalīties Rīgas jaunieši vecumā no 13 līdz 20 gadiem vai jauniešu grupas. Konkursa mērķis ir finansiāli atbalstīt jauniešu iniciatīvas, kuras veicina Rīgas jauniešu iekļaušanos pilsētas kultūras, sporta un izglītības procesos, sekmējot viņu fiziskās aktivitātes, vērtīborientāciju un aktīvu līdzdalību.

Apmācību mērķis veicināt Rīgā dzīvojošo jauniešu zināšanu, iemaņu paaugstināšanos un izpratnes veidošanu, kas palīdzēs jauniešiem uzņemties atbildību un informēt savus vienaudžus par drošības un veselības jautājumiem. Apmācības notiks 2016. gada 27. februārī, 28. februārī un 19. martā no 10.00-17.00. Norises vieta: Rīga, Šarlotes iela 1B.

Līdz februāra vidum turpinās uzņemšana gadu ilgajās Jauniešu garantijas profesionālās izglītības programmās. 18 profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem piedāvā bez maksas apgūt 20 darba tirgū pieprasītas profesijas.

Biedrības "Latvijas Jaunatnes padome” (LJP) aicina ikvienu jaunieti vecumā no 16 līdz 30 gadiem pieņemt izaicinājumu un pieteikties dalībai Eiropas Jaunatnes nedēļā 2016 LJP delegācijas sastāvā!

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (IKSD) izsludina konkursu bērnu un jauniešu nometņu organizēšanai 2015./2016. mācību gada pavasara brīvlaikā.

Biedrības "Latvijas Nedzirdīgo Savienības" Jauniešu centrs savu darbību atsāka 2015.gadā un ikvienu interesentu gaida ciemos Rīgā, Elīvas ielā 19. www.lns.lv.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentaJaunatnes organizāciju kapacitātes stiprināšanas konkursā ir apspirināts biedrības „Dažādas Iespējas Jūsu Attīstībai - DIJA” projekts „Atvērts iespējām un prasmēm”. Projekta darbības laikā jaunieši varēs apmeklēt bezmaksas apmācību ciklu par dažādām tēmām.

Jau šajā nedēļas nogalē notiks pirmā Strukturētā Dialoga V cikla aktivitāte Latvijā - Strukturētā dialoga vēstnieku-jauniešu apmācības.

Pagājušā gada nogalē, īsi pirms Brīvprātīgā darba likuma stāšanās spēkā, Eiropas Savienības mājā notika  īsfilmas „Brīvprātības platforma” prezentācijas preses konference, pirmizrāde un neformālas diskusijas par brīvprātīgā darba lomu pilsoniskajā sabiedrībā, līdzdalības nozīmību, par brīvprātīgā darba veicēju tīklošanos un brīvprātīgā darba popularizēšanu sabiedrībā.

Lai atvieglotu jaunatnes organizācijām sadarbību ar pašvaldību, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (IKSD) ir sagatavojis Jaunatnes līdzdalības iespēju kalendāru 2016. gadam.

No 8. līdz 10. janvārim, Ložmetējkalnā norisināsies ziemas nometne “Baltais Vilks”, pulcējot vairāk kā 150 skautus, gaidas un jaunsargus. Šī ir lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs.

Rīdzinieki un pilsētas viesi laipni gaidīti Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā 11. novembra krastmalā, kas risināsies no 31. decembra plkst. 21.00 līdz 1. janvāra plkst. 3.00. Pasākuma apmeklētāji varēs baudīt īpaši sagatavotu kultūras programmu ar mūziķu, populāru grupu un dīdžeju priekšnesumiem, vērot svētku uguņošanu, apmeklēt krastmalā izvietotās tirdzniecības vietas un kopā ar saviem draugiem un ģimeni svinēt svētkus.

Biedrība Radošā apvienība jauniešiem „TREPES” projekta "Brīvprātības platforma" ietvaros,  sadarbībā ar projekta partneri , biedrību "Cita Rīga", ir izveidojuši īsfilmu par dažādu sociālo grupu iesaistīšanos pilsoniskās sabiedrības aktivitātēs, paužot brīvprātību un iesaistoties brīvprātīgā darbā, tīklojoties un popularizējot brīvprātīgā darbu laika posmā no 2011. gada līdz 2015. gadam.

Sestdien, 5. decembrī, Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā brīvprātīgo godināšanas pasākumā balvas saņēma arī Eiropas Brīvprātīgā darba organizācijas, kuras aktīvi iesniedz projektus Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrā (JSPA), lai varētu uzņemt un nosūtīt jauniešus Eiropas Brīvprātīgajā darbā programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros.

Šā gada 7. decembrī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (turpmāk – Departaments) Jaunatnes organizāciju kapacitātes stiprināšanas konkursa komisija izskatīja projektus, kurus bija iesniegušas jaunatnes organizācijas un citas NVO, kas īsteno darbu ar jaunatni.

Sestdien, 5.decembrī, plkst.10.45 Kaņiera ielā 15 tiek gaidīti skolēnu pašpārvalžu aktīvisti uz pēdējo izglītojošo semināru šai mācību pusgadā. Pie mums ciemosies psiholoģe un mākslas metožu zinātāja Rita Zālīte.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina jaunatnes organizāciju kapacitātes stiprināšanas konkursu. Savus pieteikumus aicinātas iesniegt gan Rīgā darbojošās jaunatnes organizācijas, gan biedrības un nodibinājumi, kas veic darbu ar jaunatni saskaņā ar Jaunatnes likumā noteiktajiem pamatuzdevumiem (turpmāk – Pretendents).

7. novembrī NVO namā norisinājās biedrības "Jauniešu Spēks" rīkotais koru konkurss "Izmaini savu domāšanu", kurā piedalījās vairāki Rīgas skolu kori. Dalībnieku vidū bija Rīgas 1. ģimnāzijas jauktais koris "Frekvence", Rīgas mūzikas internātvidusskolas koris "Vaidalote", Rīgas 6. vidusskolas koris "Saule" un Rīgas 3. ģimnāzijas meiteņu koris.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri