Afiša (3. mar - 9. mar)

Latvijas Universitāte tradicionāli pavasara sākumā rīko pasākumu vidusskolēniem „Studenta kurpēs”, aicinot topošos studentus dienas garumā iepazīt studenta ikdienu viņu interesējošajā studiju programmā. Šogad pieteikšanās pasākumam notiek no 19. februāra līdz 8. martam, bet pats pasākums notiks no 23. līdz 27. martam.

Latvijas Jaunatnes padome (LJP), pagarina pieteikšanos video konkursam “Jaunieši iesaistās” līdz 20.februārim. Video konkursa mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par jauniešu līdzdalības veidiem un līdzdalības iespējām. Konkursā var piedalīties ikviens jaunietis vecumā no 13 līdz 25 gadiem.

21. februārī Latvijas Fotogrāfijas muzejā (Mārstaļu iela 8) notiks radošā darbnīca "Alfabēts" pie fotogrāfes Noras Vrubļevskas. Tajā aicinām pieteikties jauniešus un pieaugušos no 14 gadu vecuma, sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi info@fotomuzejs.lv (vietu skaits ierobežots un tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, saņemot apstiprinājumu).

Latvijas Jaunatnes padome (LJP) aicina pašvaldības projekta „PROTI un DARI!” īstenošanā par stratēģiskajiem partneriem izvēlēties organizācijas, kas strādā ar jauniešiem. Projekta mērķis ir motivēt un aktivizēt jauniešus, kuri nemācās, nestrādā vai neapgūst arodu (NEET) un veicināt šo jauniešu iesaisti izglītībā, tai skaitā NVO vai jauniešu centru darbībā.

Jaunieši, kas agrīni pametuši mācības, mazāk iesaistās sabiedriskajās un kultūras aktivitātēs, vairāk saskaras ar fiziskās un psiholoģiskās veselības problēmām, kā arī ir pakļauti augstam bezdarba riskam. Latvijā 2013. gadā šādu jauniešu, kas ir ieguvuši pamatizglītību un nav turpinājuši izglītoties vai apgūt profesiju, bija 9,8%, liecina Eiropas Komisijas ziņojums.

Ikgadējā aptaujā noskaidrotas skolēnu, studentu un pedagogu iepirkšanās tendences, tehnoloģiju lietojums un citi ikdienas paradumi. Aptaujā piedalījās vairāk kā 1 100 respondentu no visas Latvijas. Vidējais vecums ir 24,1 gadi un lielākajai daļai ir iegūta vidējā izglītība un tiek turpinātas studijas Latvijā.

Līdz 24. februārim ikvienam jaunietim ir unikāla iespēja piedalīties Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) organizētajā Strukturētā dialoga konsultācijā, Eiropas Jaunatnes portālā http://europa.eu/youth/lv, iesniedzot savas idejas un priekšlikumus jauniešu politiskās līdzdalības veicināšanai. Konsultāciju mērķis ir nodrošināt jauniešiem iespēju paust viedokli un piedalīties tieši viņiem būtisku jautājumu apspriešanā nacionālā un starptautiskā līmenī.

Topošie un esošie augstskolu un profesionālo izglītības iestāžu studenti līdz 1. martam aicināti pieteikties studiju stipendijām, ko apdrošināšanas sabiedrība ERGO piešķir bez vecāku gādības palikušiem jauniešiem. Ik gadu ERGO stipendiātu pulkam pievienojas vidēji 4 – 6 mērķtiecīgi jaunieši.

Jau ceturto gadu pēc kārtas Vides izglītības fonds īstenos kampaņu Mana jūra. Šoreiz ekspedīcija norisināsies aptuveni mēnesi agrāk nekā citus gadus – tā sāksies 26.maijā Nidā un noslēgsies 28.jūnijā Ainažos.

Lai atvieglotu jaunatnes organizācijām sadarbību ar pašvaldību, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments ir sagatavojis Jaunatnes līdzdalības iespēju kalendāru 2015. gadam.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri