2016. gadā ar Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas atbalstu projektu aktivitātēs iesaistījušies gandrīz 7000 jauniešu, kas ir teju uz pusi vairāk nekā iepriekšējos divos gados. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina arī šogad jaunatnes organizācijas un pašvaldības aktīvi iesniegt un īstenot projektus.

Nodibinājums “PALĪDZĒSIM.LV” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu aicina Rīgas skolēnu pašpārvalžu konsultantus pieteikties neformālās izglītības apmācību ciklam “Līdzdalības elements”, lai pilnveidotu savas kompetences darbam ar skolēnu pašpārvaldēm.

Jauniešiem bezdarbniekiem vecumā no 15 līdz 24 gadiem, kuriem nav profesionālās izglītības vai kuri līdz šim nav strādājuši, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) arī šogad piedāvā iespēju piedalīties nākotnes profesijas izvēles pasākumā "Darbnīcas jauniešiem", kas tiek īstenots Eiropas Savienības (ES) fondu projekta „Jauniešu garantijas” ietvaros.

Lai pievērstu jauniešu uzmanību un rosinātu viņos vēlmi studēt inženierzinātni, jau otro gadu pēc kārtas Latvijā no janvāra līdz maijam norisināsies kampaņa "Mācies būvniecību". Kampaņas mērķis ir papildināt informatīvo telpu ar labas prakses piemēriem, popularizēt mācības profesionālās izglītības iestādēs un studiju iespējas augstskolās un koledžās, kā arī iedvesmot jauniešus darbam būvniecības nozarē.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (turpmāk – IKSD) sadarbībā ar biedrību „Līdzdalības platforma” aicina Rīgas jauniešus vecumā no 14 līdz 18 gadiem piedalīties mācībās „Migrācija, attīstība un cilvēktiesības”.

Eiropas jaunatnes darba pētnieku tīklā (www.openyouthwork.org) tiek turpināts darbs pie starptautiska akadēmiska jaunatnes darbam veltīta žurnāla izdošanas (Academic Journal for Open Youth Work).  19.-20.  janvārī Lietuvā, Viļņā, notiks starptautiska konference par  darbu ar jaunatni.

Kompānija “Sportegy” ar Rīgas domes atbalstu aicina visus gribētājus interesanti pavadīt laiku! 5.janvārī no plkst. 17.30 līdz 19.30 slidotavā pie Kongresu nama (Kr. Valdemāra ielā 5) norisināsies publiskā slidošana kopā ar Rīgas 2016. gada labāko sportisti un Latvijas rekordisti daiļslidošanā Angelīnu Kučvaļsku.

Decembra sākumā Rīgas skolēni realizēja jauniešu iniciatīvu projektu „Divpadsmit kurpniekzeļļi”. Projekta ideja jauniešiem radās skatoties uz dziedātājas Lindas Leen dizaina krāsainajām pastalām. Nospriedām, ka ļoti gribētos pie tādām tikt pašu spēkiem!

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina pieteikšanos Departamenta padotībā esošajām sporta izglītības iestādēm sportiskās meistarības pilnveides aktivitāšu organizēšanai 2017. gadā.

Lai pilnveidotos un veiksmīgi komunicētu ar citiem bērniem un jauniešiem, studija “Funa” un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments jauniešiem  piedāvā iesaistīties apmācību projektā "Upe".

Rīgas pašvaldība atzīta par tradīcijām bagātāko darbā ar jaunatni, šo balvu galvaspilsētas jaunatnes darba speciālisti saņēma 9. decembrī Jelgavā notikušajā Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotā konkursa “Labākais darbā ar jaunatni 2016” apbalvošanas ceremonijā.

Trešajā adventē, 11. decembrī, Doma laukumā jau devīto reizi norisinājās ikgadējais Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējiens, pulcējot rekordlielu dalībnieku skaitu – 1000 lielus un mazus dalībniekus, kuri kopā saziedoja 13 000 eiro.

Sestdien, 10. decembrī, pie Rīgas Kongresu nama notiks publiskās slidotavas atklāšanas svētki "Ziemas pasaka". Ikviens ir aicināts piedalīties dažādās bērnu aktivitātēs pie slidotavas, kā arī laikā no plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00 slidu nomas pakalpojumu izmantot bez maksas!

Otro gadu pēc kārtas, sadarbojoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam ar pasākumu producentu kompāniju “Notikumu aģentūra”, 26. decembrī Rīgā, Rīgas Nacionālajā sporta manēžā rīko aktīvās atpūtas pasākums ģimenēm ar bērniem “Sportiskā eglīte”.

Turpinot aizsākto tradīciju, Izglītības un zinātnes ministrija rīko konkursu, lai noskaidrotu labākos darbā ar jaunatni 2016. gadā. Šogad konkursā 13 nominācijās tika saņemti kopumā 58 pieteikumi 4 kategorijās. Konkursa noslēgums un laureātu apbalvošana notiks 9. decembrī, Jelgavā.

25. novembrī plkst. 19.00 LNB notiks filmu festivāla “Šekspīrs dzīvo kino” (“Shakespeare Lives in Films 2016”)  noslēgums ar Franko Dzefirelli  (Franco Zeffirelli) leģendārās filmas “Romeo un Džuljeta” demonstrēšanu (1968. gada ekranizācija) un kinolektoriju ar pazīstamo Latvijas kinokritiķi Viktoru Freibergu. Ieeja bez maksas.

Aicinām LJP dalīborganizācijas, jaunatnes organizāciju vai organizāciju, kas strādā ar jauniešiem, pārstāvjus un ikvienu jaunieti (jo īpaši LJP SD vēstnieku un Projektu iniciatīvu dalībniekus), piedalīties Jauniešu NVO Ziemas SaSpēlē! Nāc viens un iegūsti jaunus draugus! Nāc ar draugiem un izdzīvojiet jaunu pieredzi! Nāc un piedzīvo Prāta, Dvēseles un Ķermeņa  Ziemas SaSpēli!

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi izsludina projektu konkursu Rīgas jauniešiem  “Saliedēti dažādībā”.

Šā gada 3. novembrī koprades telpā The Mill 11 Rīgas jaunatnes organizācijas un NVO, kas strādā ar jauniešiem, klātienē prezentēja savas projektu idejas, kas pieteiktas  Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes organizētajam Jaunatnes organizāciju kapacitātes stiprināšanas konkursam.

Biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” organizētajā kampaņā “Mazais pilsonis” pie Rīgas skolu audzēkņiem viesojās Rīgas nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji, interaktīvā veidā informējot par Rīgas NVO darbu un iespējām, kā arī iedrošināja jauniešus īstenot pilsoniskās aktivitātes.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri