Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi (LJP), Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecību Latvijā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru un Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) aicina pašvaldības piedalīties konkursā „Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2016”, kurā tiks noskaidrota svarīgāko jaunatnes pasākumu norises pilsēta nākamajā gadā.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Rīgas Skolēnu domes atbalsta fondu piedāvā tradicionālo rudens semināru skolēnu pašpārvalžu pārstāvjiem. Piedāvājumā daudzpusīga programma kopā ar profesionāliem darba grupu vadītājiem, lai rudens brīvlaiku iesāktu ar jaunām domām un pozitīvu gaisotni.

 

Jau kopš 2008. gada par tradīciju rudenī kļuvis mobilizēt Latvijas jauniešus, kuriem svarīga Latvijas vēsture un kuri ir gatavi piedzīvojumiem un spraigām sacensībām brīvā dabā uz patriotisku spēli „Jaunie Rīgas Sargi: atceries Lāčplēšus!”.  Jaunieši tiek aicināti veidot komandas un pieteikties spēlei!

 

10. oktobrī viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā notiks ikgadējā specializētā izstāde “Starptautiskās izglītības dienas” (“Days of International Education”). Projekts tika aizsākts pirms desmit gadiem un tagad jau ir plaši pazīstams gan Latvijā, gan ārpus tās.

 

Raiņa un Aspazijas jubilejas gadā Nacionālais kino centrs rīko animācijas un filmu darbnīcas skolēniem „Rainis ir...”, aicinot veidot 3-5 minūšu īsfilmas pēc Raiņa dzejas motīviem. Animācijas darbnīcās uzņem skolēnus no 8 līdz 15 gadiem, filmu darbnīcās – no 16 līdz 18 gadiem.

 

No 21. līdz 24. septembrim Luksemburgā norisināsies Eiropas Savienības (ES) Jaunatnes konference, kas vienlaikus būs arī Strukturētā dialoga IV cikla noslēguma pasākums. Konferencē piedalīsies jaunieši un politikas veidotāji no visas Eiropas, lai strādātu pie gala rekomendāciju sagatavošanas jauniešu politiskās līdzdalības veicināšanai.

 

Pirmdien, 21.septembrī, plkst.13.00 Rātsnama pirmā stāva vestibilā Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais un Rīgas pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Juris Lūkass atklās izstādi „Rīgas pašvaldības policija 1990-2015” 

 

Aicinām jauniešus piedalīties Rīgas reģiona neformālās izglītības apmācībās par vienaudžu izglītību*. Apmācības notiks: 2015. gada 9.-11. oktobrī, viesu namā "Vecupenieki", Spuņciemā, Salas pagastā, Babītes novadā (www.vecupenieki.lv).

 

Piektdien, 25. septembrī, NVO namā (Laimdotas ielā 42) no plkst. 11.00 līdz 16.00 notiks konkurss – koncerts „Mēs – Rīgai”, kurā piedalīties aicināti dažādu Rīgā dzīvojošo tautību bērni un jaunieši. Konkursā var iesaistīties bērnu un jauniešu kolektīvi vai individuāli jaunie mākslinieki vecumā no 9 līdz 20 gadiem, lai muzikālos, dejas vai teatrālos priekšnesumos iepazīstinātu ar savu nacionālo kultūru.

 

Projekta „Kopā varam tālāk!” ietvaros sestdien, 19. septembrī plkst.13.30 NVO namā notiks interaktīva diskusija. Tajā piedalīsies jaunieši, kas iesaistījušies projekta aktivitātēs. Diskusijā tiksies gan brīvprātīgie jaunieši, kas piedalījās mentoringa apmācībās un kļuva par mentoriem, gan jaunieši, kuri projekta laika tika iesaistīti, lai ieinteresētu mācību un darba gaitu uzsākšanai.

 

Rīgas kamerkoris “Vox animae” 15. un 18. septembrī  plkst. 19.00 NVO namā, Laimdotas ielā 42, aicina jaunus dziedātājus uz atvērto durvju vakariem, kuros brīvā noskaņā varēs iepazīties ar kori, tā vadītājiem, mērķiem, vērtībām un tradīcijām.

 

Neesi vienaldzīgs - piedalies!

2015. gada 9. septembris

Aicinām piedalīties pētījumā un atbildēt uz jautājumiem interneta  aptaujā. Pētījuma mērķis ir noskaidrot un apkopot jauniešu pieredzi un attieksmi pret dažādām dzīves situācijām. Pētījuma dati mums palīdzēs sniegt efektīgāku palīdzību situācijās, kad jauniešiem tāda ir nepieciešama.

 

Šovasar Latvijas profesionālās izglītības iestādēs Jauniešu garantijas projekta ietvaros mācībām pieteikušies ap 2000 jauniešu. 26 profesionālās izglītības iestādēs uzņemšana ir pagarināta līdz septembra beigām, tāpēc jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri vēlas viena vai pusotra gada laikā iegūt darba tirgū pieprasītu arodu, vēl var izvēlēties un apgūt kādu no 53 piedāvātajām profesijām.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (IKSD) izsludina jauniešu iniciatīvu konkursu, kurā var piedalīties Rīgas jaunieši vecumā no 13 līdz 20 gadiem vai jauniešu grupas.

 

Maskavas forštates apkaimē veiksmīgi noslēdzies Rīgas domes, Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansētais, Asociācijas „Latgales priekšpilsētas attīstībai” realizētais brīvā laika aktivitāšu projekts „Sociālās un fiziskās vides uzlabošana Maskavas forštatē”.

 

1. septembrī skolēni un studenti aicināti apmeklēt lielākos un aizraujošākos Zinību dienas svētkus Rīgā, Spīķeru kvartālā, lai kopīgi atzīmētu jaunā mācību gada sākumu. Pasākuma laikā bērni un jaunieši varēs radoši darboties dažādās darbnīcās un piedalīties interesantās aktivitātēs, klausīties un novērtēt jauno mūzikas grupu sniegumu, un kopā ar skolas un studiju biedriem no sirds uzgavilēt Latvijā iemīļotu mūziķu koncertos.

 

28.augustā plkst.16 Brīvprātības mājā, Mūkussalas ielā 72, Rīgā (United Oils māja, zvanu poga TREPES, 3.stāvs) aicinām uz projekta "Radošuma akadēmija" noslēguma pasākumu.

 

Jau ceturto gadu Stacijas laukumā pie t/c „Origo” 29. augustā plkst. 15.00 notiks minifestivāls “Populārs kopā ar draugu!”. Pasākuma galvenais mērķis ir iedrošināt bērnus un jauniešus atklāt savus talantus, uzdrīkstēties tos pilnveidot ar draudzīga pleca atbalstu.

 

Biedrība „homo ecos:” aicina uz jauniešu projekta „Urbānā skatuve!” noslēguma pasākumu, kas notiks 2015.gada 20.augustā plkst. 17.30, biedrības „homo ecos:” Zaļajā stāvā (Pārdaugava, Ernestīnes iela 12). Pasākuma laikā notiks sociālā eksperimenta laikā uzņemto videomateriālu pirmizrāde.

 

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) laikā no 13. augusta līdz 9. septembrim īstenos sociāli izglītojošo kampaņu „Atmet BEZdarbību!”. Tās mērķis ir motivēt jauniešus, kuri nestrādā un nemācās, izmantot projekta Jauniešu garantija priekšrocības – īsā laikā bez maksas apgūt kādu perspektīvu profesiju, tā ievērojami palielinot savas iespējas atrast darbu un saņemt konkurētspējīgu atalgojumu.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 6.oktobrī, 2015, 14:50
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv