Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

1. septembrī skolēni un studenti aicināti apmeklēt lielākos un aizraujošākos Zinību dienas svētkus Rīgā, Spīķeru kvartālā, lai kopīgi atzīmētu jaunā mācību gada sākumu. Pasākuma laikā bērni un jaunieši varēs radoši darboties dažādās darbnīcās un piedalīties interesantās aktivitātēs, klausīties un novērtēt jauno mūzikas grupu sniegumu, un kopā ar skolas un studiju biedriem no sirds uzgavilēt Latvijā iemīļotu mūziķu koncertos.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (IKSD) izsludina jauniešu iniciatīvu konkursu, kurā var piedalīties Rīgas jaunieši vecumā no 13 līdz 20 gadiem vai jauniešu grupas.

 

28.augustā plkst.16 Brīvprātības mājā, Mūkussalas ielā 72, Rīgā (United Oils māja, zvanu poga TREPES, 3.stāvs) aicinām uz projekta "Radošuma akadēmija" noslēguma pasākumu.

 

Jau ceturto gadu Stacijas laukumā pie t/c „Origo” 29. augustā plkst. 15.00 notiks minifestivāls “Populārs kopā ar draugu!”. Pasākuma galvenais mērķis ir iedrošināt bērnus un jauniešus atklāt savus talantus, uzdrīkstēties tos pilnveidot ar draudzīga pleca atbalstu.

 

Biedrība „homo ecos:” aicina uz jauniešu projekta „Urbānā skatuve!” noslēguma pasākumu, kas notiks 2015.gada 20.augustā plkst. 17.30, biedrības „homo ecos:” Zaļajā stāvā (Pārdaugava, Ernestīnes iela 12). Pasākuma laikā notiks sociālā eksperimenta laikā uzņemto videomateriālu pirmizrāde.

 

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) laikā no 13. augusta līdz 9. septembrim īstenos sociāli izglītojošo kampaņu „Atmet BEZdarbību!”. Tās mērķis ir motivēt jauniešus, kuri nestrādā un nemācās, izmantot projekta Jauniešu garantija priekšrocības – īsā laikā bez maksas apgūt kādu perspektīvu profesiju, tā ievērojami palielinot savas iespējas atrast darbu un saņemt konkurētspējīgu atalgojumu.

 

Bērniem un jauniešiem  no Rīgas, vecumā no 10 līdz 13 gadiem vasarā piedāvā iesaistīties projektā „Gudrie rīdzinieki” jeb Rīgas muzeju un gida profesijas iepazīšanas aktivitātēs. Projekta aktivitātes notiks no 24. līdz 30. augustam. Dalība projektā ir bez maksas.  

 

Šā gada Rīgas vasaras skolas dalībnieki un rīkotāji aicina Rīgas iedzīvotājus un viesus uz īsfilmu pirmizrādēm par Rīgas apkaimēm, kas norisināsies sestdien, 8. augustā,  plkst. 19.00. Dokumentālo īsfilmu pirmizrādes notiks Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, Lomonosova ielā 1A, Rīgā. Ieeja bez maksas.

 

Visa augusta garumā ar sportiskām, muzikālām un kultūras aktivitātēm visā Latvijā tiks atzīmēta Starptautiskā jaunatnes diena. Notiks šai dienai veltītas konferences un forumi, kā arī citi pasākumi. Savukārt Starptautiskajā jaunatnes dienā - 12.augustā Rīgā notiks atvērtās debates par jauniešu līdzdalību, lai veicinātu viņu iesaisti sabiedrībā notiekošo procesu veidošanā.

 

Atkal jau pastkastītē iemests kārtējais ziņojums no lielveikalu tīkla. Ai, ko tur ķēpāties, jāizmet! Bet... tā taču ir daļa no koka - nozāģēta, pārstrādāta papīrā, kas izrādījies tik bezvērtīgs. Varbūt to labāk ielikt konteinerā, kas domāts papīra pārstrādei. Bet varbūt šai papīra lapai var dot otro elpu? Jā!!! Patiešām!!! Neizmet! Nāc uz „homo ecos:” radošo darbnīcu un uzzini, cik lietderīgas lietas iespējams pagatavot no pavisam vienkāršas papīra lapas!

 

Aicinām brīvprātīgos, kuriem ir laiks, prieks un interese 15.augustā  pievienoties „Ielu mūzikas dienas”  komandai un kļūt par muzicēšanas  vietu koordinatoriem pasākuma laikā. Pienākumos ietilptu mūziķu  sagaidīšana, programmas pieteikšana un dažādu tehnisko nianšu pārzināšana.  Savu pieteikumu sūti uz info@ielumuzika.lv

 

Šā gada Rīgas vasaras skolas – starptautiskas praktiskas dokumentālo īsfilmu veidošanas programmas žurnālistikas, mediju un filmu studiju studentiem – temats būs “Pārmaiņas Rīgā”. Studenti nelielās radošās komandās strādās pie dokumentālu īsfilmu veidošanas, kurās centīsies parādīt kas un kā laika gaitā ir mainījies Rīgas apkaimēs.

 

Latvijas Universitāte (LU) vairākās pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju programmās turpina studētgribētāju uzņemšanu, dažās no tām vēl ir pieejamas valsts budžeta finansētās studiju vietas. LU arī aicina izmantot iespēju atsākt studijas tiem, kuri tās iepriekš dažādu iemeslu dēļ ir pārtraukuši.

 

Uzzini, cik skaistas lietas ir iespējams pagatavot pat no šķietami tik nederīgas lietas kā tetrapaka! Krūžu paliktnīši, naudas maciņi, istabas rotājumi - lūk, par ko Tu vari pārvērst savu izdzerto sulas paku. Nāc un piedalies!

 

Skrituļslidošana Latvijā iekaro aizvien lielāku popularitāti, arī pilsētu infrastruktūra kļūst skrituļslidotājiem draudzīgāka, kas pozitīvi ietekmē sporta veida attīstību – tā atzinis Andris Krauja, Latvijas Skrituļslidošanas federācijas prezidents

 

Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža par valsts budžeta līdzekļiem piedāvā apgūt sociālās labklājības studiju virzienu, kas akreditēts līdz 2019. gadam. Sociālās labklājības virziena ietvaros ir iespēja apgūt 2 studiju programmas „Sociālā aprūpe” un „Sociālā rehabilitācija”.

 

Vēlies savu vasaras brīvlaiku izmantot, lai iepazītu Rīgu un iegūtu jaunus draugus? Vēlies izstāstīt savu stāstu par Rīgu? Ja esi jaunietis no Rīgas, vecumā no 13 līdz 18 gadiem un vēlies ieraudzīt Rīgu no cita skatu punkta, tad izvēlies un piesakies!

 

Jaunatnes organizācija “Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” no 3. līdz 9. augustam rīko ikgadējo vasaras nometni jauniešiem Strenčos, kuri vēlas attīstīt savas prasmes dažādos virzienos, paplašināt redzesloku par Eiropas Savienībā aktuāliem jautājums, bet pats galvenais – aizraujoši pavadīt laiku.

 

Nākamajā nedēļas nogalē, no 10. līdz 12. Jūlijam, nodibinājums „Lidlauks Spilve” organizē starptautisku aviācijas salidojumu „Riga Fly-In 2015”. Aviācijas svētki Spilves lidlaukā katru vasaru jau kļuvuši par ierastu tradīciju, bet, sākot ar pagājušo gadu, šeit vienlaikus  notiek arī  gaisa kuģu salidojums, kurā piedalās gaisa kuģi un piloti no visas Eiropas.

 

Rīgas svētku laikā 15. augustā Kronvalda parkā pie Kongresu nama norisināsies jau par tradīciju kļuvušais pašdarināto braucamrīku festivāls „Nissan Norde Cartoon rallijs 2015”, kas tiek organizēts sadarbībā ar Rīgas domi. Šī gada pasākuma galvenā tēma ir „Rīgas ostai 815”, kur komandām jāveido braucamrīki, kas sīkāk atspoguļotu Rīgas ostu vai ar to saistītas lietas, piemēram, burinieki, tankkuģi utml.  Pasākumā var pieteikt draugu grupas vai uzņēmumu komandas 4 cilvēku sastāvā.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 1.septembrī, 2015, 17:02
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, Fakss: 67026847, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv