Arhīvs

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskajā bibliotēkā durvis vērusi Retumu lasītava, kurā var iepazīties ar inženierzinātņu iespieddarbiem, kas tapuši pirms vairākiem gadsimtiem. Vecākā bibliotēkas krājumā esošā grāmata izdota 1724. gadā, bet patlaban lasītājiem skatāmajā ekspozīcijā var iepazīties ar grāmatām, kas izdotas no 19. gadsimta sākuma līdz 20. gadsimta 30. gadiem.

Japānas valdība un Japānas vēstniecība Latvijā piedāvā Latvijas vispārizglītojošo skolu pedagogiem stipendiju, kas sniedz iespēju, sākot no 2017. gada oktobra, kādā no Japānas augstskolām veikt pusotru gadu ilgu ar vispārizglītojošo skolu pedagoģiju saistītu pētījumu. Pieteikumi konkursam uz Japānas valdības (Izglītības, kultūras, sporta, zinātnes un tehnoloģijas ministrijas)  Stipendiju vispārizglītojošo skolu pedagogiem 2017. gadam jāiesniedz līdz 17. februārim

Neskaitāmi pētījumi liecina – pasaku lasīšana jau no mazotnes bērnam bagātina valodu, attīsta iztēli un kritisko domāšanu, kā arī spēju tikt galā ar savām emocijām. Tā aizved mazo cilvēku mistiskā tēlu pasaulē, kas palīdz mācīties un saprast pasaules uzbūvi, veidot un uzkrāt zemapziņā pieredzi dzīvei. Mazo ekspertu skolas un centra “Skalbes” psiholoģe Zane Avotiņa atzīmē, ka bērnam pasauli ir vieglāk uztvert caur spilgtiem pasaku tēliem, taču ļoti svarīgi ir izvēlēties katram vecumam piemērotas pasakas un nesabiedēt bērnu.

2017. gada 24. janvāris

Ķīmijas nozare ir viena no Ekonomikas ministrijas noteiktajām prioritārajām apstrādes rūpniecības nozarēm, kas sniegs vislielāko ieguldījumu apstrādes rūpniecības izaugsmē. Lai veicinātu speciālistu izglītošanu Rīgas Valsts tehnikums sadarbībā ar Latvijas izglītības fondu organizē konkursu „Gribu būt ķīmiķis”.

2017. gada 23. janvāris

Sākot no 2017. gada 17. marta uz skolām jau trešo gadu dosies sākumskolas bērnu iemīļotais un gaidītais “Mobilais zināšanu ekspresis”  - autobuss, kurā  iepazīstam Eiropas Savienību. “Mobilajam zināšanu ekspresim” ir nepieciešams karogs, tāpēc aicinām sākumskolas 1.- 4.klašu skolēnus piedalīties "Mobilā zināšanu ekspreša" karoga dizaina konkursā.

Pēdējo reizi atjaunota 24.janvārī, 2017, 16:53