Afiša (24. apr - 30. apr)

26. aprīlī no plkst. 15.00 līdz 17.00 Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” pagalmā, lai iegūtu Superpuikas titulu, sacentīsies 10 sportiskākie, erudītākie, radošākie un praktiskākie puiši.

Š. g. 21. aprīlī Bērnu un jauniešu centrā “Kurzeme” norisinājās Latvijas ģitārspēles vokāli instrumentālo ansambļu un solistu konkurss “Es un mūzika”, kuru jau vairāk kā desmit gadus organizē BJC “Kurzeme” ģitārspēles studijas skolotāja Sintija Grava.

Ceļā uz Latvijas 100 gadi ir tapis Bērnu un jauniešu centra “Kurzeme” pedagogu kopdarbs Latvijai  “Latvijas novadi krāsās un rakstos”. Idejas autores ir BJC "Kurzeme" vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas programmu skolotājas, metodiķes Ieva Medne un Ināra Dumpeniece.

“Reiz vecos laikos, kad tie labie gadi bij,vienam kaķītim bija dzirnavas. Viņas gāja dien un nakti: murra, murra, murr... tur bija riekstu gaņģi un mandeļu gaņģi, tas bija vecos labos laikos, kad tie labie gadi bij...” (K.Skalbe) Nē, tas nebija tikai vecos labos laikos, arī 19. aprīļa pēcpusdienā Rīgas Jauno tehniķu centrā varēja redzēt dzirnavas un balto melderi, arī melnais runcis turpat grozījās, un pat ķēniņa pili un pašu skumjo ķēniņu varēja ieraudzīt.

Šī gada 17. aprīlī Mencendorfa namā, Grēcinieku ielā 18, jau otro gadu pēc kārtas notiek TJN “Annas 2” pulciņu un darbnīcu radošo darbu izstāde. Tajā ar saviem darbiem piedalās papīra un tekstila dizaina, keramikas, keramikas un lietišķā dizaina, šūšanas, šūšanas un konstruēšanas, medicīnas, zīmēšanas, sveču mākslinieciskās liešanas pulciņi, ka arī “Radošo darbu” un “Cita adīšana” darbnīcas.

No 9. līdz 11. aprīlim Briselē notika “Future Classroom Lab” (Nākotnes klases laboratorija) apmācības kurss “Interactive technologies for the future classroom”. Šajās apmācībās kopā ar 30 Eiropas skolotājiem piedalījās arī 2 skolotājas no Latvijas - Gita Šulce no Rīgas 25. vidusskolas un Tatjana Gvozdeva no Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”. Dalība kursos notika pateicoties eTwinning Latvija atbalstam.

Jau piekto gadu Bērnu un jauniešu centra “Altona”  tēlniecības studijas vadītājas Daces Endziņas vadībā vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu izstādes tiek veidotas pa vecuma grupām.  Izstāžu ciklu atklāj pirmskolnieki.

Veicinot vēlmi novērtēt Rīgas izglītības iestāžu interešu izglītības šūšanas un modelēšanas programmu audzēkņu radošo darbību, izaugsmes spējas un attīstību, 12.aprīlī tika organizēta Rīgas atklātā modes skate “Cik dažādi mēs esam!”.

Nedēļas nogalē, 14. un 15.aprīlī, Bērnu un jauniešu centra “Altona” Estrādes deju studijas “Festa” vidējās un vecākās grupas dalībnieces kopā ar skolotāju Kristīni Tihanovu bija izvēlējušās doties uz mūsu dienvidu kaimiņu galvaspilsētu Viļņu, lai piedalītos starptautiskā deju festivālā “Space”.

Mākslas diena Ķengaragā

2018. gada 16. aprīlis

26. aprīlī plkst. 15.00 Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas parkā (Prūšu iela 13b)  norisināsies “Mākslas diena Ķengaragā”. Šī gada Mākslas diena tiks atzīmēta Latvijas simtgades zīmē, raugoties uz Ķengaragu toreiz un tagad, tāpēc šī gada tēma ir “Ķengarags simtgades kurpēs”.

Aicinām uz izstādi ”Mans veikums”

2018. gada 16. aprīlis

Bērnu un jauniešu centrā "Rīgas Skolēnu pils" no 2018. gada 18. aprīļa  līdz 25. maijam būs iespēja apmeklēt vizuāli un vizuāli plastiskās mākslas audzēkņu  darbu izstādi "Mans veikums".

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” izstāžu zālē no 10. aprīļa  līdz 27. aprīlim apskatāma  Rīgas bērnu un jauniešu vizuāli plastiskās mākslas konkursa izstāde "Gleznojumi uz zīda un stikla. Mūzika".

2018. gada 21. aprīlī pkst. 13.00 Bērnu un jauniešu centrs “Kurzeme” (Imantas ielā 11a, Rīgā) sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu rīko ģitārspēles ansambļu un solistu konkursu “Es un mūzika”.

No 27. līdz 29. martam Lietuvas galvaspilsētā Viļņā norisinājās IV starptautiskais mākslas konkurss-festivāls “Mūzikas talantu līga 2018”. Kopumā konkursā piedalījās 1000 dalībnieki no visdažādākajām valstīm.

24. aprīlī plkst. 18.00 Rīgas Doma baznīcā, Herdera laukums 6, notiks kora mūzikas koncerts „Rīgas gailis 2018”. Koncerts kā tradīcija norisināsies piekto gadu pēc kārtas, kopā pulcējot vairāk nekā 900 dziedātājus, ērģelnieci Ilonu Birģeli, solistus Mārtiņu Ruski un Zandu Mališevu, kā arī instrumentālo grupu Māra Vitkus vadībā. Ieeja bez maksas.

Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” akrobātikas studijas “Melanž” audzēkņu grupa (pedagoģe Irina Levit) 5.starptautiskajā cirka festivālā WALDONI Darmštatē, Vācijā, ar priekšnesumu “Ēģipte” vecuma grupā līdz 16 gadiem ieguva 1. vietu. Uz konkursu, kas notika no 25. līdz 30. martam, bija ieradušies dalībnieki no Izraēlas, Francijas, Latvijas, Āfrikas, Vācijas.

Pavasara brīvlaikā Bērnu un jauniešu centra "Daugmale" Kinokluba "Horizonts" audzēkņi mēroja ceļu uz Dānijas pilsētu Minstedu, kas atrodas pavisam netālu no Viborgas, lai piedalītos projektā "Me and Media".

Latvijas Simtgades jauniešu orķestris, kas tika izveidots atlases konkursā, 24. martā diriģenta  Kaspara Ādamsona vadībā ir sācis mēģinājumus - meistarklases unikālam koncertam “Dzimuši Latvijā”. Koncerts notiks 24. jūlijā Dzintaru koncertzālē, kur orķestris uzstāsies kopā ar pasaulslaveniem, Latvijā dzimušiem mūziķiem -

Līdz 30. aprīlim visi interesenti laipni aicināti apskatīt Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas 9.klašu diplomdarbu izstādi, kas ir eksponēta Aspazijas bulvārī 34, 1.stāvā, skolas izstāžu zālē. Izstādē apskatāmi audzēkņu radošie darbi, kuri izstrādāti skolas darbnīcās pedagogu E.Baranova, I.Galvānes, A.Libertes-Lasmanes, A.Pilenieka vadībā.

Svētdien, 25. martā, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā notiks Pāvula Jurjāna mūzikas skolas audzēkņu koncerts, kurā uzstāsies vijoles un akordeona klases audzēkņi.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri