Afiša (25. maijs - 31. maijs)

Rātsnamā atklās divas izstādes

2017. gada 24. maijs

Pirmdien, 29. maijā, Rīgas domes ēkā (Rātslaukums 1) tiks atklātas divas izstādes. Plkst.15.00 Rātsnama pirmā stāva vestibilā tiks atklāta gleznotāja Nikolaja Karagodina piemiņas izstāde, bet plkst.16.00 Rīgas domes 5. stāvā tiks atvērta mākslinieces Andžellas Trinkunas (viņa ir arī N.Karagodina skolniece) darbu izstāde „Sievietes fantāzija”.

20. maijā Arkādijas parkā “Pārdaugavas svētku“ laikā Bērnu un jauniešu centrs “Altona” tradicionāli aicināja Rīgas skolēnus uz zīmēšanu un gleznošanu brīvā  dabā. Sestdien  laiks bija ļoti pateicīgs gleznošanai āra apstākļos – pēc aukstā pavasara  bija saulains un ļoti silts.

25. maijā plkst. 14.00 Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” svētku zālē (K. Barona 99) notiks interešu izglītības skolotājas Daces Putānes metodiskā materiāla „Burti dārzā” atvēršanas svētki. Grāmata „Burti dārzā” ir metodiskais materiāls, kas palīdzēs bērniem, vecākiem un skolotājiem radoši, ar spēļu elementiem iepazīties ar dabu, burtiem un dzejoļiem. Metodiskais materiāls paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” Balss attīstības studijas „Kantilēna” audzēkņi no grupām „Akkolada”, „Līga” un „Collage” devās uz Lietuvas pilsētu Panevežiem, lai piedalītos II starptautiskā mūzikas festivāla-konkursa „RISING STAR” finālā.

Krāsas, smaids un prieks!  Tas viss virmoja  apkārt un ikviena sejā, kas piedalījās BJC “Daugmale” mākslas studijas “ Rokdarbi un dizains” audzēkņu Danas Azānes un Ksenijas Fadejevas personālizstādes atklāšanā 16. maija pēcpusdienā.

Bērnu un jauniešu centrs "Kurzeme" aicina uz vokāli instrumentālā ansambļa "Vējš" 20 gadu jubilejas koncertu 20. maijā plkst. 13. 00 teātra klubā "Hamlets", Jāņa sētā 5, Rīgā.

Aizvadītajās brīvdienās bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” deju kolektīvi: Modernās horeogrāfijas studijas „Terra” un deju studijas „Diamond” audzēkņi devās uz Lapmežciemu, lai piedalītos deju sacensībās „Next Level”. Sacensības organizēja Deju studija „Alegorija” kopā ar biedrību „Zelta soļi”.

No 2017. gada 26. novembra līdz 2017. gada 3. decembrim Rīgā, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” un Augusta Dombrovska mūzikas skolā, notiks Augusta Dombrovska 9. starptautiskais jauno izpildītājmākslinieku konkurss vijolniekiem, altistiem un čellistiem.

20. maijā no plkst. 17.00 līdz 21.00 BJC “IK Auseklis” telpās un teritorijā (Silciema ielā 3, Rīgā) norisināsies Muzeju nakts pasākums “Atklāsmju laiks Juglā”. Ieeja bez maksas.

Otrdien, 16. maijā, plkst. 18.00 Rīgas Domā lielkoncertā „Rīgas gailis 2017” sadziedāsies labākie Rīgas izglītības iestāžu meiteņu un 5.-9. klašu kori. Koncerts kā tradīcija notiks jau ceturto gadu pēc kārtas, kopā pulcējot gandrīz 1200 dziedātājus. Ieeja bez maksas.

19. maijā plkst.19.00 „I-dejas mājā”, Lāčplēša ielā 60, notiks izrādes-lekcijas „Putni” pirmizrāde, kuru bērnu auditorijai veidojuši aktieris Edgars Lipors, režisore Lilija Lipora, dramaturgs Edgars Niklasons, mūziķis Goran Gora, vizuālā noformējuma māksliniece Guna Stikāne, gaismu mākslinieks Egils Kupčs un ornitologs Visvaldis Putniņš.

11. maijā Rīgas Jauno tehniķu centrā jau 5. reizi norisinājās Lego un pasaku svētki - Rīgas atklātais bērnu un skolēnu LEGO konstruktoru radošais konkurss “Kad pasaciņa ciemos nāk…5”.

No 25. aprīļa līdz 18. maijam katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00 Mencendorfa namā – vēsturiskajā rīdzinieku mājā-muzejā ar 300 gadu senu auru – ir apskatāma Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” audzēkņu darbu tematiskā izstāde “Anna rada Rīgu”.

Pavasaris ir dabas mošanās laiks: nedaudz miegains, brīžiem impulsīvs un skaļš, tad savādi kluss, tad ņurdoši dzirkstošs un dziedošs,  un tieši tikpat mainīga gaisotne valda arī BJC “Altona”.  Tāpēc mūsu audzēkņi  šo mācību gadu palēnām noslēdz un savas jaunapgūtās prasmes nes ārpus iestādes telpām. 10. maijā muzikālā teātra studija viesojās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā Torņakalnā ar izrādi “Diegabiksis”.

2. maijā visas dienas garumā norisinājās Atklātais Latvijas skolēnu elektronikas konkurss, kuru organizēja Tehniskās jaunrades nams „Annas 2” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti.

Maijā Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā (Rīgā, Ķengaragā, Prūšu ielā 13a) apskatāma mākslinieces Lindas Freibergas izstāde “Skaistākais gadalaiks ir tagad”. Izstāde tika atklāta 3. maijā tradicionālo Ķengaraga mākslas dienu ietvaros, kuras ceturto reizi rīkoja Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skola.

Floristikas konkurss “Pavasara elpa” notika Ķīpsalas izstāžu zālē “Nature Expo 2017” ietvaros no 27. līdz 30. aprīlim 2017. gadā. Pasākuma dalībnieki veidoja mājas darbu – tematisku kompozīciju “Pavasara prieks!”. Kompozīcijas tika izvietotas kopējā izstādē.

2. maijā plkst.18.30 Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā (LPMMS) (Prūšu  iela 13b)  notiks  vijoles pedagoga Jāņa Laucenieka  radošā darba koncerts. “Strādājot mūzikas skolā esmu sapratis, ka pedagoga darbs ir mans dzīves aicinājums un man ir dota brīnišķīga iespēja sevi realizēt,” uzsver J. Laucenieks.

Pirmo reizi skatītāju vērtēšanai  Bērnu un jauniešu centrā „Altona” tika izstādīti audzēkņu, viņu draugu portreti, kuru mākslinieciskais sniegums  un  līdzības ar modeļiem  pārsteidza visus izstādes atklāšanas dalībniekus. “Kā Jūs skolotāj, to panācāt?” bija visbiežāk uzdotais jautājums skolotājai  Dacei Endziņai.

26. un 27. aprīlī Bērnu un jauniešu centri “Altona” un “Laimīte” uzņēma pedagogu delegāciju no Igaunijas galvaspilsētas Tallinas Kopli jauniešu mājas.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri