Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

No 14. līdz 16. jūlijam cirka teltī Lucavsalā norisināsies jau 11. starptautiskais bērnu un jaunatnes cirka festivāls „Brīnumu pilna pasaule!”, kas šogad pulcēs ap 80 jauno mākslinieku no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas un Šveices! Festivāla konkursam apstiprinātie bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 25 gadiem, kas kopumā pārstāv 17 dažādas cirka skolas un studijas no 11 pilsētām, jau ir izturējuši grūto atlases procesu.

 

Svētdien, 2. jūlijā no plkst.10 Vecmīlgrāvī jau septīto gadu pēc kārtas notiks sociālā sabiedrības saliedētības akcija “Mūsu ostas sēta 2017”. Šogad tā plānota ar īpašu nozīmi  - kā veltījums Latvijas valstiskuma simtgadei, tāpēc tajā piedalīties tiek aicināts ikviens Vecmīlgrāvja iedzīvotājs.

 

No 13. līdz 18. jūnijam Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” pārstāvji sekmīgi piedalījās vairākās sacensībās raķešu modelismā – Pasaules kausa posmā, Republikas čempionātā un Jauniešu čempionātā. Sacensības norisinājās Vaiņodes lidlaukā, kur laikapstākļi visas nedēļas garumā bija ideāli piemēroti veiksmīgai sacensību norisei.

 

Rīgas izglītības iestāžu dejotāji savā lielkoncertā izdejo stāstu par trejdeviņiem gaismas tiltiem – pāri manam, pāri tavam, pāri tautas laikam. Cauri laikmetiem nācis, ģimenes vērtībās balstīts, dejas tilts ved cauri bērnu rotaļām un sapņiem, liek iepazīt dabu un tradīcijas, lepoties ar savu pilsētu Rīgu un katram ar savu ģimeni.  To visu dejas rakstos apliecina 4000 dalībnieku no pirmsskolas vecuma līdz pat jauniešu deju kolektīviem.

 

Klasiskās mūzikas festivāls “SENSUS” aicina mūzikas studentus un citus interesentus apmeklēt bezmaksas meistarklases, kuras piedāvā unikālu iespēju tepat Latvijā mācīties no Eiropas prestižāko mūzikas augstskolu pasniedzējiem, starptautiski atzītākajiem sava instrumenta meistariem - Berlīnes filharmoniķu, Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw un citu labāko Eiropas un Latvijas simfonisko orķestru vadošajiem mūziķiem. 

 

Valsts izglītības satura centrs reizi piecos gados rīko Latvijas bērnu un jauniešu mākslas un mūzikas festivālu. 1997. un 2002. gadā festivāls notika Rīgā, 2007.gadā – Siguldā, bet 2012.gadā – Mazsalacā. Šogad tas norisinājās Bauskā.

 

Otrdien, 13. jūnijā, plkst. 15.00 tiks atklāta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) diplomandu noslēguma darbu izstāde «Ķīpsalas dizaina kods 2017». Izstāde līdz 30. jūnijam būs apskatāma RTU Arhitektūras fakultātes ātrijā, Ķīpsalas ielā 6,  katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00.

 

Visi interesenti sestdien, 10. jūnijā, plkst. 12.00 tiek aicināti uz sirsnīgu Bērnu un jauniešu centra "Bolderāja" Balss attīstības studijas "Kantilēna" koncertu “Es zinu šo dziesmu, es zinu šo ceļu”.  Koncerts notiks Rīgas Kultūras un atpūtas centrā "Imanta", Anniņmuižas bulvārī 29.

 

Lidojošās zivis, lidojošās medūzas, roku dedzināšanas maģija – to visu saulainajā sestdienas dienā 3. jūnijā varēja uztaisīt un izmēģināt Bolderājas, Daugavgrīvas un citu tuvējo apkaimju bērni un jaunieši Rīgas Dabaszinību skolas radošajās darbnīcās. Radošās darbnīcas notika Bērnu un jauniešu centrā “Bolderāja” rīkotajā pasākuma atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu.

 

Vides interešu izglītība ar katru dienu iegūst lielāku nozīmi mūsdienu mainīgajā pasaulē, un arvien vairāk izglītības iestādēs tiek sākts īstenot vides interešu izglītības programmas. Tā arī notiek Jelgavas bērnu un jauniešu centrā “Junda”, kuri vasaras brīvlaika pirmajā dienā, 1. jūnijā viesojās Rīgas vides interešu izglītības metodiskajā centrā – Bērnu un jauniešu vides izglītības centrā “Rīgas Dabaszinību skola”, lai smeltos pieredzi metodiskajā darbā.

 

2017. gada 3. jūnijā plkst. 12.00 aicinām visus interesentus - lielus un mazus, uz Bērnu aizsardzības dienai veltītu pasākumu Bērnu un jauniešu centrā "Bolderāja", Flotes ielā 8, lai klausītos koncertu, piedalītos konkursos par jūras un dabas aizsardzības tēmu un vēl daudzās citās aktivitātēs.

 

 

Ja tev vēl nav velovadītāja apliecības, bet ir jau vismaz 10 gadi, nāc uz Jauno velovadītāju skolu, apgūsti satiksmes noteikumus (6 nodarbības jūnija pirmajās divās nedēļās), nokārto CSDD eksāmenu un  tiec pie šī nopietnā dokumenta, kas dod tev tiesības piedalīties ceļu satiksmē.

 

Rātsnamā atklās divas izstādes

2017. gada 24. maijs

Pirmdien, 29. maijā, Rīgas domes ēkā (Rātslaukums 1) tiks atklātas divas izstādes. Plkst.15.00 Rātsnama pirmā stāva vestibilā tiks atklāta gleznotāja Nikolaja Karagodina piemiņas izstāde, bet plkst.16.00 Rīgas domes 5. stāvā tiks atvērta mākslinieces Andžellas Trinkunas (viņa ir arī N.Karagodina skolniece) darbu izstāde „Sievietes fantāzija”.

 

20. maijā Arkādijas parkā “Pārdaugavas svētku“ laikā Bērnu un jauniešu centrs “Altona” tradicionāli aicināja Rīgas skolēnus uz zīmēšanu un gleznošanu brīvā  dabā. Sestdien  laiks bija ļoti pateicīgs gleznošanai āra apstākļos – pēc aukstā pavasara  bija saulains un ļoti silts.

 

25. maijā plkst. 14.00 Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” svētku zālē (K. Barona 99) notiks interešu izglītības skolotājas Daces Putānes metodiskā materiāla „Burti dārzā” atvēršanas svētki. Grāmata „Burti dārzā” ir metodiskais materiāls, kas palīdzēs bērniem, vecākiem un skolotājiem radoši, ar spēļu elementiem iepazīties ar dabu, burtiem un dzejoļiem. Metodiskais materiāls paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem.

 

Aizvadītajā nedēļas nogalē Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” Balss attīstības studijas „Kantilēna” audzēkņi no grupām „Akkolada”, „Līga” un „Collage” devās uz Lietuvas pilsētu Panevežiem, lai piedalītos II starptautiskā mūzikas festivāla-konkursa „RISING STAR” finālā.

 

Krāsas, smaids un prieks!  Tas viss virmoja  apkārt un ikviena sejā, kas piedalījās BJC “Daugmale” mākslas studijas “ Rokdarbi un dizains” audzēkņu Danas Azānes un Ksenijas Fadejevas personālizstādes atklāšanā 16. maija pēcpusdienā.

 

Bērnu un jauniešu centrs "Kurzeme" aicina uz vokāli instrumentālā ansambļa "Vējš" 20 gadu jubilejas koncertu 20. maijā plkst. 13. 00 teātra klubā "Hamlets", Jāņa sētā 5, Rīgā.

 

Aizvadītajās brīvdienās bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” deju kolektīvi: Modernās horeogrāfijas studijas „Terra” un deju studijas „Diamond” audzēkņi devās uz Lapmežciemu, lai piedalītos deju sacensībās „Next Level”. Sacensības organizēja Deju studija „Alegorija” kopā ar biedrību „Zelta soļi”.

 

No 2017. gada 26. novembra līdz 2017. gada 3. decembrim Rīgā, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” un Augusta Dombrovska mūzikas skolā, notiks Augusta Dombrovska 9. starptautiskais jauno izpildītājmākslinieku konkurss vijolniekiem, altistiem un čellistiem.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.jūlijā, 2017, 14:41
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv