Afiša (23. apr - 29. apr)

Bērnu un jauniešu centrs “Mīlgrāvis” īstenojis jau pirms pāris gadiem noskatītu ideju - Čehijas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pedagogu darba pieredzi. Tā bija ideja par “mini galerijas” veidošanu, un beidzot tā īstenota arī BJC “Mīlgrāvis". Jaunās “mini galerijas” atklāšana notika 19.aprīlī, kur savus darbus eksponēja datorgrafikas pulciņa audzēkņi skolotāja Olafa Muižnieka vadībā.

Piektdien, 21.aprīlī, plkst.18.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē, Merķeļa ielā 13, koklētāju ansamblis „Austriņa” aicina uz savas 35 gadu jubilejas koncertu. Ieeja bez maksas. Koncerts ilgs līdz plkst. 20.30.

Ja vēlies baudīt pozitīvas emocijas un krāšņu priekšnesumu gluži kā Dziesmu un deju svētkos – nāc uz VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojuma koncertu “Vienā elpā”! Jau 5. maijā plkst. 17.00 Ķīpsalas hallē vienā varenā orķestrī apvienosies 37 Latvijas labākie skolēnu pūtēju orķestri – 1500 jaunie mūziķi, kuri stāstīs Latvijas simtgades vēstures stāstu mūzikā.

Arī šogad – ikgadējā Jauno vides pētnieku konkursā un Jauno ūdens pētnieku konkursā vidusskolēni prezentē savus izstrādātos zinātniski pētnieciskos darbus atbilstoši ar vidi vai ūdeni saistītās jomās. Konkursi notiks sestdien, 13. maijā plkst. 10.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, Rīgā.

Bērnu un jauniešu centrs "Kurzeme" aicina 18. aprīlī plkst. 18. 00 uz pasākumu "Lieldienu danči". Dančus vadīs un Lieldienu tradīcijās līdzdarbosies tautas deju kolektīvs "Kurzemīte" un deju studija "Mango"!  Ieeja bez maksas.

No 5. līdz 9. aprīlim Lietuvas pilsētā Viļņā norisinājās III starptautiskais mākslinieciskās izteiksmes konkurss - festivāls „Mūzikas talantu līga 2017”, kurā piedalījās Bērnu un jauniešu centra „Bolderāja” deju studijas „Diamond” un Balss attīstības studijas „Kantilēna” audzēkņi.

Pavasara brīvdienās čaklākie pulciņa «Kinoklubs «Horizonts»» audzēkņi apmeklēja savus kino draugus Klaipēdā. Viņi apskatīja jauno lietuviešu režisoru animatoru darbus, iepazinās ar darba metodēm un instrumentiem, kas palīdz viņiem veidot interesantus darbus.

Žūrija un ikviens interesents 5.aprīlī varēja aplūkot pašrocīgi veidotos tērpus, ko dalībnieki demonstrēja Rīgas atklātajā modes skatē “Cik dažādi mēs esam!”. Konkursu organizēja Bērnu un jauniešu centrs “Daugmale”. Individuāli tika izvērtēti 65 mūsdienu un avangarda tērpi no 13 Rīgas interešu izglītības programmu pulciņiem.

Bērnu un jauniešu centrs «Daugmale» pulciņa «Kinoklubs «Horizonts»» audzēkņi kopā ar Bērnu un jauniešu centru «Rīgas Skolēnu pils» pulciņa «Kinoklubs» un «Filmu darbnīca» audzēkņiem ziemas nogalē viesojās Varšavā.

7. aprīļa pēcpusdienā Bērnu un jauniešu centra “Altona”  1. stāva hallē un izstāžu zālē savus autorus  gaidīja ģipša un māla  kaķi, zaķi, suņi, lāči, vardes, pavasara  puķes un  pat aizjūras pūķis! Kā jau ierasts, pavasarī  uz savu otro  izstādi  pulcējās  86 zīmēšanas  un tēlniecības  studijas un LEGO pulciņa pirmskolas vecuma audzēkņi un viņu vecāki.

6. aprīlī Bērnu un jauniešu centrā “Bolderāja” tika atklāta foto izstāde “Mana iela, mans pagalms” un paziņoti konkursa rezultāti.

Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas (Graudu ielā 59) pirmā un otrā stāva izstāžu telpās vēl līdz 31. maijam apskatāma Mākslas nodaļas izstāde „Ovāls, apaļš, pavasaris”. Ekspozīcija apskatāma bez maksas darba dienās no plkst. 10.00 līdz 20.00

4. aprīlī AS “Latvijas Gāze” tornī norisinājās konkursa „Superpuika 2017” fināls. Par konkursa uzvarētāju kļuva Dmitrijs Maksajs no Rīgas 10. vidusskolas. Otro vietu izcīnīja Daniels Brugevics no Kapsēdes pamatskolas, bet trešo – Rihards Sunteiks no Bauskas sākumskolas.

No 14. līdz 18. aprīlim Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā piedalīsies Starptautiskajā jauniešu koru festivālā Londonā, kā ietvaros 15. aprīlī sniegs solo koncertu prestižajā Londonas Karaliskajā Albertholā.

Roboti Rīgas Jauno tehniķu centrā

2017. gada 7. aprīlis

Robotikas nozare turpina attīstīties. Šoreiz LEGO Robotikas sacensības notiks Rīgas Jauno tehniķu centrā, Bauskas iela 88, jau 8. aprīlī, kurās varēs redzēt LEGO robotu cīņas un LEGO līnijsekotājus. Sacensībās tiks noskaidroti labākie būvētāji ar stiprākajiem un veiklākajiem robotiem. Mazajiem apmeklētājiem, kuri nav pieteikušies Robotu sacensībām, būs iespēja sevi pārbaudīt LEGO futbolā un LEGO bezceļa mašīnas vadītprasmēs, bet pats galvenais, ikvienam būs iespēja vērot LEGO Robotu cīņas.

Piektdien, 7. aprīlī, no plkst. 10.00 Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā, Stūrmaņu ielā 31, sāksies Latvijas mūzikas skolu audzēkņu konkurss jaunajiem vijolniekiem, čellistiem un stīgu instrumentu ansambļiem. Konkursā savu profesionālo varēšanu un radošo potenciālu varēs apliecināt vairāk kā astoņdesmit audzēkņu ne tikai no Rīgas, bet arī Liepājas, Jēkabpils, Ludzas, Balviem, Olaines, Ķekavas, Siguldas un citu pilsētu mūzikas skolām.

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas programmas pulciņu audzēkņu darbu izstāde „Mans veikums” atklāšana 6. aprīlī plkst.16.00 1. stāva vestibilā.

29. aprīlī Arēnā Rīga lielkoncertā „Trejdeviņi gaismas tilti” 4000 Rīgas bērni un jaunieši izdejos cilvēka dzīves stāstu, dodoties pāri deviņiem vērtību tiltiem. Lielkoncerts ir Rīgas bērnu un jauniešu dāvana Latvijas simtgadē.

Aicinām pieteikties brīvprātīgos (bez samaksas) vecumā no 16 gadiem, kuri ir ieinteresēti deju svētku „Trejdeviņi gaismas tilti” pasākuma norisē šī gada 20., 21., 27., 28. un 29. aprīlī Arēnā Rīga.

Zinātkāres centra ''Zinoo Rīga'' atvērtās nodarbībassestdienās un svētdienās notiek no plkst. 16.00. Nodarbības ietilpst apmeklējuma cenā (8EUR). Vietu skaists ierobežots! Pieteikties nodarbībām epasts: zinoo.riga@gmail.com.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri