Afiša (24. feb - 2. mar)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Sveicot dzimšanas dienā, 2018. gada 23. februārī, jau otro no Baltijas valstu māsām - Igauniju Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādē norisinājās svētku koncerts. Tam cītīgi bērni gatavojās trīs nedēļas. Lai pārsteigtu draugus Igaunijā, kopā ar mammām un tētiem iestādē cepām cepumus, tinām ķiestas, bērni apguva igauņu tautas rotaļas un dziesmas, kā arī Baltijas valstu vienojošo dziesmu “Atmostas Baltija”.

 

Kad ārā vērojama pavasara cīņa ar ziemu, Rīgas 124. pirmsskolas izglītības iestādes “Dzērvenīte” lielie un mazie iemītnieki svinēja Meteņus.

 

19. februārī uz Rīgas 112. pirmsskolas izglītības iestādi ar tematisku rotaļnodarbību “Drošība ziemā” viesojās Valsts policijas inspektore kopā ar rotaļu tēlu Runci Rūdi. Inspektore skaidroja bērniem kā pasargāt sevi dažādās dzīves situācijās ziemas laikā.

 

16. februārī Rīgas 95. vidusskolas pirmsskolas grupas kopā ar Rīgas 275. pirmsskolas izglītības iestādes “Austriņa” bērniem svinēja Masļeņicu. Šogad slāvu vismīļākos un visgardākos no svētkiem – Masļeņicu, bērni sagaidīja kopā ar skanīgām rotaļām un garšīgiem cienastiem.

 

Sveicot vienu no Baltijas valstu māsām - Lietuvu, dzimšanas dienā 2018. gada 15. februārī. Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestāde norisinājās svētku koncerts. Tam cītīgi gatavojāmies divas nedēļas.

 

Atbalstot  „JA-YE Latvija” iniciatīvu  „Rītdienu veido šodienas lēmumi” 2018. gada 14. februārī Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādes kolektīvs jau ceturto gadu atbalstīja skolēnu vēlmi būt par mūsu iestādes pedagogu “ēnām”.

 

Bērni ballītes gaida ar lielu prieku un saviļņojumu, taču vecākiem ballīšu plānošana un ēdienkartes sastādīšana var būt liels izaicinājums, it īpaši ziemā. Šis ir periods, kad sezonālo augļu, ogu un dārzeņu klāsts ir salīdzinoši ierobežots.

 

Latvijas Dabas muzejs, akcijas „atlaid mammu!” organizatori un Makšķernieku organizāciju sadarbības padome februāra sākumā aicina pieaugušos un mazos makšķerniekus piedalīties īpašos zivīm veltītos pasākumos, un klātienē pirmajiem uzzināt, kas kļuvusi par „Gada zivi 2018”!

 

Pēc svētku brīvdienām un aukstākam laikam raksturīgās mazkustības cilvēkus nereti pārņem apātisks nogurums un enerģijas izsīkums. Ar atbilstošu uzturu un nelielām dienas režīma izmaiņām var būtiski uzlabot pašsajūtu. Par to, ko izvēlēties ēdienkartei un no kā labāk atteikties, lai enerģija un dzīvesprieks ziemā nepietrūktu, stāsta Rimi Bērniem eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.

 

Dažkārt mums, pieaugušajiem, šķiet, ka mūsu bērni ir mazi un nesaprot lietas un jēdzienus, ar kuriem saskaramies ikdienā, tādēļ neielaižamies liekos paskaidrojumos, vien atbildam: “Kad izaugsi, sapratīsi.” Taču bērni saprot ļoti daudz, jo pasauli uztver bez mūsu pieaugušo pieredzes un aizspriedumiem. Tādēļ rudenī izaicinājām sevi un kopā ar CFLA – Centrālo finanšu un līgumu aģentūru – izveidojām bērnu radošo dabu izstādi “Eiropas nauda Latvijā”.

 

Dziļu izpratni par matemātiskām darbībām, ģeometriju un mērvienībām bērnam svarīgi veidot jau no mazām dienām. Matemātika attīsta loģisko domāšanu, spriestspēju un ļauj saskatīt dažādas sakarības. Taču, ko darīt, lai bērnu šajā procesā ieinteresētu, lai matemātikas nodarbības skolā viņš sagaidītu ar prieku, nevis bailēm.

 

Pasaules Sniega diena (World Snow Day) ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls bērniem un viņu ģimenēm, kas vienlaicīgi notiek dažādās vietās visā pasaulē. Šogad Pasaules Sniega diena tika svinēta 21. janvārī.

 

Rīgas Ziedoņdārza pirmsskolā mazākumtautību grupu bērni un viņu vecāki sāka Latvijas simtgadei veltīto gadu ar rotaļu pēcpusdienu “Tinu, tinu valodiņu kā mazo kamoliņu”.

 

Sniega diena 21. janvārī Lucavalā

2018. gada 15. janvāris

Kā jau vairākus gadus ierasts, Latvijā un Rīgā, tāpat kā daudzās citās valstīs, janvārī risinās „ Sniega diena”. Šo ikgadējo festivālu, kas visdažādākajās pasaules vietās notiek vienlaicīgi, iedibinājusi Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) ar mērķi, lai bērni un pieaugušie iepazītu un izmēģinātu visdažādākās aktivitātes uz sniega.

 

Laika apstākļi šobrīd ir pelēcīgi un neļauj baudīt ziemas priekus. Iestādes teritorijas kalniņš ir gaužām skumīgi pelēks, un ragavas noputējušas. Tāpēc Rīgas Ziepniekkalna pirmsskolas pedagoģiskais kolektīvs aicināja kopā audzēkņus un audzēkņu vecākus uz ziemas buršanu.  Kopīgiem spēkiem centāmies radīt izstādi ”Uzburam ziemu”, kura ir apskatāma Rīgas Ziepniekkalna pirmsskolas zālē līdz 2018. gada 24. janvārim.

 

Rīgas 172. pirmsskolas izglītības iestādē noslēdzās radošais konkurss-izstāde  ”Reiz mežā dzima eglīte”. Iestādes mūzikas zālē pirms Ziemassvētkiem sāka parādīties pirmās eglītes – lielas un mazas, koka, marmora, konfekšu un vates. Izstādē piedalījās   106 eglītes, kuras ir izgatavotas no dažādiem materiāliem.

 

Brāļu un māsu plēšanās savā starpā, lai arī cik ļoti viens otru mīlētu, nav nekas neierasts, it īpaši tad, ja nākas dalīt vienu istabu un kopīgas mantas. Vienu brīdi māsiņas spēlējas saticīgi, bet nākamajā - jau plūkā viena otrai matus. Kā vecākiem rīkoties šādā situācijā, kā risināt konfliktus, iesaka psiholoģe, Rimi Bērniem labsajūtas eksperte Iveta Aunīte

 
 

Labdarbības akcija Ziemassvētkos

2018. gada 5. janvāris

Sagaidot Ziemassvētkus, Rīgas 221. pirmsskolas izglītības iestāde piedalījās labdarības akcijā. Bērni kopā ar grupu skolotājām cepa piparkūkas, dekorēja un saiņoja tās. 19. decembrī gaidīja ciemos Dr. Klaunus no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas. Bērniem piparkūku cepšana bija ļoti emocionāls pārdzīvojums, jo zināja, kam piparkūkas tiks nogādātas, un varbūt kādam bērnam šī būs vismīļākā Ziemassvētku dāvana, kas palīdzēs atveseļoties.

 

Laikā, kad  logos parādās Ziemassvētku gaismiņas, atceramies balto sniedziņu. Sniega nav, bet, neskatoties uz to, uz Rīgas 229. pirmsskolas izglītības iestādē kopā ar Ziemassvētku vecīti ir atnākušas eglītes, rūķīši un sniegavīri, lai būtu kopā ar bērniem svētkos.

 

Lai noskaidrotu, kas prasa lielāku fizisko piepūli – doties uz darbu vai palikt mājās un audzināt bērnus –, Grēviņu ģimene, nedēļas garumā lietojot Samsung nēsājamās ierīces, veica eksperimentu*. Tajā atklāts, ka viņu ģimenē visaktīvākā ir mamma un ka nereti fiziskās aktivitātes tiek veiktas, to pat nenojaušot.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 23.februārī, 2018, 16:25
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv