Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes no 1. marta līdz 31. maijam plāno Atvērto durvju dienas un  aicina vecākus, kuru bērni jau apmeklē bērnudārzu, kā arī potenciālo audzēkņu vecākus iepazīties ar bērnudārza personālu, apskatīties telpas un apkārtni, kā arī iepazīt pedagoģiskā procesa organizāciju un ikdienas norises pirmsskolā.

Steidzīgajā ikdienā vecākiem sava uzmanība jāspēj sadalīt starp bērniem, darbu, ikdienas rūpēm, kā arī citiem pienākumiem un atpūtas brīžiem. Lai bērni izaugtu par laimīgiem un pašpietiekamiem pieaugušajiem, ir vērts ieguldīt savu dārgo laiku kopīgās aktivitātēs.

Atbalstot  „JA-YE Latvija” iniciatīvu  „Rītdienu veido šodienas lēmumi” 2017. gada 15. februārī Rīgas 49. pirmsskolas izglītības kolektīvs jau trešo gadu atbalstīja skolēnu vēlmi būt par mūsu iestādes pedagogu ēnām.

Atbalstot  „JA-YE Latvija” iniciatīvu  „Rītdienu veido šodienas lēmumi” 2017. gada 15. februārī Rīgas 5. pirmsskolas izglītības “Čiekuriņš” kolektīvs atbalstīja skolēnu vēlmi būt par mūsu iestādes pedagogu ēnām.

Bērns grib zināt, kā radās brālītis, bildina omīti vai skaļi novērtē tavas draudzenes svaru? Šie ir tikai daži no mirkļiem, kas varētu samulsināt vecākus. Mazo ekspertu skolas psiholoģe Zane Avotiņa un sabiedrībā zināmi vecāki apgalvo – no jebkuras situācijas var izkļūt ar cieņu un izdomu. Uz jebkuru “neērto” jautājumu iespējams atrast atbildi.

Pašā ziemas vidū - 45 dienas pēc Ziemassvētkiem, Rīgas 11. pirmsskolas izglītības iestādē svinam Meteņus. Mūsu iestādes bērniem Meteņi ir īpaši gaidīti, jo pie mums tā ir Pīrāgu diena. Gatavojam pīrāgu mīklu un izbaudām pīrāgu cepšanas prieku!

Rīgas 273. pirmsskolas izglītības iestāde janvāra beigās notika seminārs „Ceļā uz bilingvālo izglītību”, kuru vadīja pirmsskolas latviešu valodas skolotāja, Izglītības metodiķe, mācību līdzekļa “Tip Top” autore, LVA tālākizglītotāja, projekta „Kompetenču pieeja mācību satura” eksperte, RPIVA doktorante Inese Eglīte.

Sestdien, 11. februārī, plkst. 13.00 Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” Lielajā zālē aicinām bērnus ar vecākiem uz interaktīvu izrādi “Baltais Lācis Superzvaigzne”. Izrādē skatītāji uzzinās vairāk par Balto Lāci, kurš nolēmis kļūt slavens aktieris, taču viņam nav ne mazākās jausmas, kā par tādu kļūt. Kad ierodas Baltā Lāča uzticamais draugs Pingvīns, sākas īsts šovs.

Rīgas 256. pirmsskolas izglītības iestādes  7. grupas “Saulīte” bērni kopā ar savas grupas pedagogiem – Veru  Masļakovu, Lidiju Karpovu un latviešu valodas skolotāju Irinu Cernihu, sporta skolotāju Arnitu Ferdati, apgūstot ekoprogrammu, soli pa solim atklāja dažādus meža noslēpumus un kļuva par īstiem Cūkmena detektīviem.

Neskaitāmi pētījumi liecina – pasaku lasīšana jau no mazotnes bērnam bagātina valodu, attīsta iztēli un kritisko domāšanu, kā arī spēju tikt galā ar savām emocijām. Tā aizved mazo cilvēku mistiskā tēlu pasaulē, kas palīdz mācīties un saprast pasaules uzbūvi, veidot un uzkrāt zemapziņā pieredzi dzīvei. Mazo ekspertu skolas un centra “Skalbes” psiholoģe Zane Avotiņa atzīmē, ka bērnam pasauli ir vieglāk uztvert caur spilgtiem pasaku tēliem, taču ļoti svarīgi ir izvēlēties katram vecumam piemērotas pasakas un nesabiedēt bērnu.

No 16. janvāra Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē ”Māra” bērni var vērot izstādi brīvā dabā “Ziemas putnu restorāns”. Interesanti, kas izstādes “eksponāti” ir īsti un kustīgi.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 19. janvārī, akceptēja izmaiņas Rīgas domes saistošajos noteikumos par pašvaldības līdzfinansējuma apmēru privātajiem bērnudārziem pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanai. Tās paredz palielināt līdz 197,34 eiro līdzfinansējumu par bērniem no pusotra gada līdz četru gadu vecumam. Līdz šim līdzfinansējums par katru bērnu bija 173,10 eiro mēnesī.

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC) aicina pirmsskolas pedagogus, pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju vietniekus un metodiķus, kuri plāno karjeru turpināt kā pirmsskolas izglītības iestādes vadītāji, pieteikties un piedalīties projektā „Kā kļūt par vadītāju pirmsskolā”.

Rīgas 216. pirmsskolas izglītības iestādes pedagogiem ideja par jaunu izstādi bērnudārzā radās pēc svētkiem, kad pašu dekorētā salduma eglīte jau novākta un saldās, garšīgās paciņas apēstas - bet kur likt krāsainos konfekšu papīriņus?

Rīgas 229. pirmsskolas izglītības iestādes bērni 2016. gada decembra mēnesī ļoti gaidīja Ziemassvētkus un  kopā ar saviem vecākiem piedalījās izstādes  ”Eglītes ceļš uz bērnudārzu” izveidošanā.

Rīgas 172. pirmsskolas izglītības iestādē (Maskavas ielā 252) bērni, skolotāji un vecāki tika aicināti piedalīties nelielā akcijā – izgatavot sniegavīrus izstādei “Sniegavīru parāde”.

Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Viršu dārzs” pirmsskolas izglītības skolotāja Ieva Megne un grupas “Ežuki” bērni 2016. gada nogalē iesaistījās eTwinning starptautiskajā  projektā "Christmas Card Exchange" by traditional mail) jeb Ziemassvētku kartiņu apmaiņa ar pasta starpniecību.

No 2017. gada janvāra Rīgas pašvaldības budžetā atvēlēti finanšu līdzekļi, lai segtu izmaksas par ēdināšanu trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri apmeklē galvaspilsētas bērnudārzus.

Ziemassvētku priekšvakarā, kad pieaugušie un bērni tik ļoti gaida brīnumus, Rīgas 241. pirmsskolas izglītības iestādē notiek izstāde “Rūķu valstībā”.

Laika apstākļi šogad nelutina ar balti sniegoto Ziemassvētku sajūtu, tā jārada pašiem.  Pazudušo svētku sajūtu Rīgas Ziepniekkalna pirmsskolas izglītības iestādē meklēja visi audzēkņi, gan mācoties dziesmas, gan iestudējot dažādas Ziemassvētku pasakas – “Ziemas pasaka”, “Kraukšķītis”, “Vecīša cimdiņš”, gan arī cepot piparkūkas.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri