Afiša (23. mar - 29. mar)

Ar 2016. gada 27. decembri Rīgas teritorijā darbu uzsākuši vairāki konsultatīvie centri, kuru viens no mērķiem ir sniegt dažāda veida izglītojošo un metodisko atbalstu  pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem.

Pirmo pavasara mēnesi Rīgas 132. pirmsskolas izglītības iestāde “Ieviņa“ (Ventspils iela 13A, Zemgales priekšpilsēta) audzēkņi  uzsāka ar vairākām interesantām aktivitātēm.

14. martā Rīgas 229. pirmsskolas izglītības iestādē notika izglītojošs  seminārs “Didaktiskās spēles”. Seminārā piedalījās visi iestādes pedagogi. Katrs pedagogs izgatavoja vairākas didaktiskās spēles un semināra praktiskajā daļā tās prezentēja saviem kolēģiem.

Rīgas 234. pirmsskolas izglītības skolotājas Laura Ozoliņa, Jeļena Gaļina un vadītājas vietniece izglītības jomā Ilona Jansone februāra beigās devās uz Čehijas pilsētu Varnsdorfu, lai dalītos pieredzē un papildinātu savas zināšanas „EAR” metodes izmantošanā Erasmus+ stratēģiskās skolu partnerības projektā „Ilgtspējīgas prasmes 2032” („Sustainable skills 2032”).

Projektā “Audz vesels, bērns!” aprīlī un maijā tiks organizēti izglītojoši pasākumi vecākiem, kurus varēs apmeklēt arī tad, ja bērni neapmeklēRīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādi (Maskavas ielā 254).

Mācību centrs “Amats un Dizains” jau trešo mācību gadu Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs īsteno Latvijas domāšanas asociācijā (LADA) izstrādāto un apstiprināto dambretes apmācības programmu “Dambrete sešgadīgajiem”.

Rīgas 252. pirmsskolas izglītības iestādes pedagogi no 13. līdz 17. martam dosies uz Beļģiju, kur piedalīsies nedēļu ilgā mācību seminārā par valsts valodas mācīšanu mazākumtautību bērniem. Šī jau būs trešā mācību vizīte Eiropas Savienības Izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas „Erasmus+” projekta „Reiz tikās 4 ceļotāji... Valsts valodas apguves veicināšana mazākumtautību bērniem” ietvaros.

Nav noslēpums, kā bērnībā kaut uz brītiņu katrs no mums gribēja iejusties olimpiskā čempiona lomā un piedalīties Olimpiskajās spēlēs. Rīgas 112. pirmsskolas izglītības iestādes bērniem un pedagogiem bija dota tāda iespēja pašiem radīt un izjust Olimpisko spēļu gaisotni, ieviešot olimpiskos principus un mērķus pirmsskolā.

No 6. marta līdz 15. oktobrim Rīgas 173. pirmsskolas izglītības iestādē tiek  īstenots sabiedrības integrācijas  projekts „Audz vesels, bērns!”. Projekta mērķis ir organizēt izglītojošus pasākumus pedagogiem un bērnu vecākiem par prasmēm, kas nepieciešamas, lai palīdzētu bērniem ar dažādām attīstības problēmām:

1. martā Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādē viesojās M.Tanka vārdā nosauktās Baltkrievijas valsts universitātes studenti un pasniedzēji piedaloties seminārā “Iekļaujošās izglītības starptautiskā politika”. Viesošanos mūsu pirmsskolā organizēja Baltkrievijas valsts pedagoģiskās universitātes starptautiskās profesionālās mobilitātes programma “Iekļaujošās izglītības īpatnības Baltijas valstīs un Skandināvijā ”.

Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes no 1. marta līdz 31. maijam plāno Atvērto durvju dienas un  aicina vecākus, kuru bērni jau apmeklē bērnudārzu, kā arī potenciālo audzēkņu vecākus iepazīties ar bērnudārza personālu, apskatīties telpas un apkārtni, kā arī iepazīt pedagoģiskā procesa organizāciju un ikdienas norises pirmsskolā.

Šā gada pavasarī Rīgas 46. pirmsskolas izglītības iestāde atzīmē 45 gadu jubileju. 13. martā  gaidām visus bijušos  absolventus, kā arī jaunos topošos audzēkņus un viņu vecākus.

Lai bērnus iepazīstinātu ar  vēsturiskajiem laikmetiem, no 6. līdz 17. februārim  Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē ”Jumis” noritēja projektu nedēļa “Ekskursija pagātnē”. Jaunākās un vidējās grupas audzēkņi pētīja dzīvības rašanos uz Zemes un iejutās seno cilvēku tēlos. Vecāki parūpējās par pasākuma noslēguma kostīmiem.

Kas gan varbūt labāks par jauki kopā pavadītu laiku – tu, es un vēl kāds darbiņš, ko paveikt kopējiem spēkiem! Ziemas drēgnumu prom dzenot, bērni kopā ar mammām un tētiem divus vakarus „Cepuru darbnīcā” meistaroja pavasarīgas cepures.

Steidzīgajā ikdienā vecākiem sava uzmanība jāspēj sadalīt starp bērniem, darbu, ikdienas rūpēm, kā arī citiem pienākumiem un atpūtas brīžiem. Lai bērni izaugtu par laimīgiem un pašpietiekamiem pieaugušajiem, ir vērts ieguldīt savu dārgo laiku kopīgās aktivitātēs.

Atbalstot  „JA-YE Latvija” iniciatīvu  „Rītdienu veido šodienas lēmumi” 2017. gada 15. februārī Rīgas 49. pirmsskolas izglītības kolektīvs jau trešo gadu atbalstīja skolēnu vēlmi būt par mūsu iestādes pedagogu ēnām.

Atbalstot  „JA-YE Latvija” iniciatīvu  „Rītdienu veido šodienas lēmumi” 2017. gada 15. februārī Rīgas 5. pirmsskolas izglītības “Čiekuriņš” kolektīvs atbalstīja skolēnu vēlmi būt par mūsu iestādes pedagogu ēnām.

Bērns grib zināt, kā radās brālītis, bildina omīti vai skaļi novērtē tavas draudzenes svaru? Šie ir tikai daži no mirkļiem, kas varētu samulsināt vecākus. Mazo ekspertu skolas psiholoģe Zane Avotiņa un sabiedrībā zināmi vecāki apgalvo – no jebkuras situācijas var izkļūt ar cieņu un izdomu. Uz jebkuru “neērto” jautājumu iespējams atrast atbildi.

Pašā ziemas vidū - 45 dienas pēc Ziemassvētkiem, Rīgas 11. pirmsskolas izglītības iestādē svinam Meteņus. Mūsu iestādes bērniem Meteņi ir īpaši gaidīti, jo pie mums tā ir Pīrāgu diena. Gatavojam pīrāgu mīklu un izbaudām pīrāgu cepšanas prieku!

Rīgas 273. pirmsskolas izglītības iestāde janvāra beigās notika seminārs „Ceļā uz bilingvālo izglītību”, kuru vadīja pirmsskolas latviešu valodas skolotāja, Izglītības metodiķe, mācību līdzekļa “Tip Top” autore, LVA tālākizglītotāja, projekta „Kompetenču pieeja mācību satura” eksperte, RPIVA doktorante Inese Eglīte.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri