Afiša (27. jūn - 3. jūl)

Kad gada garākā diena satiekas ar īsāko nakti, arī pirmsskolā svin Līgo svētkus. Visu svētku garumā kā no pārpilnības raga bira tautasdziesmas, dziesmas, rotaļas. Bērni spēlēja flautas, kokles, dziedāja un dejoja. Tika vēlreiz izzināts, kura zālīte ir pati labākā, veselīgākā, lai visu gadu, dzerot tēju, būtu vesels.

Rīgas 234. pirmsskolas izglītības skolotājas jūnija sākumā devās uz Spānijas salu Maljorku Erasmus + stratēģiskās skolu partnerības projekta „Ilgtspējīgas prasmes 2032” („Sustainable skills 2032”) ietvaros, lai dalītos pieredzē, iepazīstinātu ar Latvijas izglītības sistēmu un papildinātu savas zināšanas par projektu darbiem kā vienu no pamata mācību metodēm pirmsskolā, sākumskolā un pamatskolā.

18.jūnijā, ar ziepju burbuļu salūtu, dažādām radošām aktivitātēm  bērniem un muzikāliem priekšnesumiem atklāj topošā Centra sporta kvartāla (bijušā LU stadiona Krišjāņa Barona ielā 116a, Rīgā) rotaļu laukumu.

Svētdien, 18.jūnijā, plkst.11.00 ar dažādām radošām aktivitātēm  bērniem un muzikāliem priekšnesumiem atklās topošā Centra sporta kvartāla (bijušā LU stadiona Krišjāņa Barona ielā 116a, Rīgā) rotaļu laukumu.

Vasara ir laiks, kad daudz biežāk uzturamies ārā, līdz ar to var rasties vairākas situācijas, kurās vecākiem, domājot par bērnu drošību un veselību, būtu jāpievērš īpaša uzmanība. Kādas ir biežākās kļūdas, ko pieļauj vecāki un kā no tām izvairīties, stāsta pediatre, Rimi bērniem eksperte Sanita Mitenberga.

No 29. maija līdz 2. jūnijam Rīgas 256. pirmsskolas izglītības iestāde (Ilūkstes ielā 28) piedalījās Latvijas veselības nedēļā. Veselības nedēļa jeb MOVE Week ir ikgadējs Eiropas mēroga pasākums, kura mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs.

Rīgas 124. pirmsskolas izglītības iestāde “Dzērvenīte” no 29. maija līdz 2. jūnijam piedalījās projektā Latvijas Veselības nedēļa starptautiskā projekta “Now WE MOVE”  ietvaros.

Aicina bērnu likumiskos pārstāvjus reģistrēt bērnus rindā elektroniskajā sistēmā brīvajām vietām Rīgas 258. pirmskolas izglītības iestādē programmā ar latviešu mācību valodu bērniem no pusotra gada vecuma un Rīgas 37. vidusskolas pirmsskolas grupās mazākumtautību mācību programmas apguvei.

Noslēdzot 2016./2017. mācību gadu esam gandarīti par ieguldīto darbu un realizētajām idejām. Mācību gada ietvaros ar vecāku un pedagoģiskā personāla atbalstu, esam pilnveidojuši iestādes vidi, izveidojot  bērniem meteoroloģisko stendu laikapstākļu un dabas norišu fiksēšanai, kas palīdzēs īstenot dabaszinību mācību saturu.

Garais un vēsais 2017. gada pavasaris ir galā! Neticami – bet vasara iestājās, tad, kad 90 Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Māra” mazie tautu deju dejotāji un angļu valodas pulciņa dalībnieki 26. maijā pirmsskolas aktu zālē, ar dejām un dziesmām atnesa saulainu prieku – bērni un viņu skolotājas cītīgi gatavojās lielajam gada atskaites koncertam.

Vai esat kādreiz mēģinājuši saskaitīt, cik reizes dienā savam bērnam pasakāt „Nē”? Mazo ekspertu skolas un centra “Skalbes” psiholoģe Zane Avotiņa uzskata, ka to būtu lietderīgi izdarīt. Pēc tam pie sevis apdomājiet, vai jūs dienas laikā vēlētos tik daudz reižu dzirdēt „Nē!”?

Rīgas 68. pirmsskolas izglītības iestāde (Ādmiņu ielā 9A, Centrā) aicina bērnu likumiskos pārstāvjus reģistrēt bērnus rindā elektroniskajā sistēmā brīvajām vietām mazākumtautību mācību programmas apguvei.

Bērnu audzināšana var būt grūts darbs, jo vecākiem jāatrod laiks un spēks, lai vienotos par bērnu audzināšanas jautājumiem. Tas ir svarīgi, lai bērniem radītu stabilu, drošu un paredzamu vidi, kurā augt un attīstīties. Par to, cik nozīmīgi ir vecākiem vienoties par bērnu audzināšanas principiem, stāta Rimi Bērniem eksperte, psiholoģe Iveta Aunīte.

Lai veicinātu bērnu tikumisko un patriotisko audzināšanu, sadarbojoties  kopā ar vecākiem, Rīgas 172. pirmsskolas izglītības iestādē no š.g. 20. februāra līdz 25. septembrim notiek projekts “Es izzinu pasauli”.

25. maijā plkst. 14.00 Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” svētku zālē (K. Barona 99) notiks interešu izglītības skolotājas Daces Putānes metodiskā materiāla „Burti dārzā” atvēršanas svētki. Grāmata „Burti dārzā” ir metodiskais materiāls, kas palīdzēs bērniem, vecākiem un skolotājiem radoši, ar spēļu elementiem iepazīties ar dabu, burtiem un dzejoļiem. Metodiskais materiāls paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem.

Tā kā šobrīd aktīvi notiek grupu komplektēšana Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, tad Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) atgādina, ka mazuļu vecākiem ir iespēja pārvaldīt un aktualizēt pieteikumus uz Rīgas bērnudārziem, lai elektroniskajā pieteikšanās sistēmā būtu aktuālākie dati veiksmīgai komunikācijai ar vecākiem.

Maija sākumā Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Zilbīte” (Malnavas iela 4) teritorijā ir noslēgušies bērnu rotaļu laukuma labiekārtošanas darbi. Katrā laukumiņā uzstādīti dažādi kombinētie aprīkojumi, kas ietver zviedru sienas, pievilkšanās stieņus, alpīnistu sienas, rāpšanās sietus, basketbola grozus, smilšu kastes, šūpoles, kā arī divvietīgas šūpoles uz atsperēm un atpūtas solus.

Sestdien, 13. maijā, jau sesto gadu pēc kārtas Rakstniecības un mūzikas muzejs un tā draugi visā Latvijā aicināja svinēt Valsts valodas dienu. Šogad svētki tika atzīmēti ar īpašu akciju "Valoda uz trotuāra", kuras ideja bija doties pilsētvidē un rakstīt ar krītiņiem uz ietvēm savus iemīļotākos latviešu vārdus.

„Kad gatavoju atskaiti par pagājušajā gadā paveikto, sapratu, ka kompleksā preventīvā programma bērnu pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) „Bērnam drošs un draudzīgs bērnudārzs” ir mūsu veiksmes stāsts.

Rīgas 264. pirmsskolas izglītības iestādē “Zelta atslēdziņa” ir noslēdzies Spodrības mēnesis, kurā darbinieki kopā ar izglītojamo vecākiem pēc ziemas sezonas sakopa 12 000 kvadrātmetruslielajā bērnudārza teritorijā puķu dobes, krūmus un celiņus.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri