Neskaitāmi pētījumi liecina – pasaku lasīšana jau no mazotnes bērnam bagātina valodu, attīsta iztēli un kritisko domāšanu, kā arī spēju tikt galā ar savām emocijām. Tā aizved mazo cilvēku mistiskā tēlu pasaulē, kas palīdz mācīties un saprast pasaules uzbūvi, veidot un uzkrāt zemapziņā pieredzi dzīvei. Mazo ekspertu skolas un centra “Skalbes” psiholoģe Zane Avotiņa atzīmē, ka bērnam pasauli ir vieglāk uztvert caur spilgtiem pasaku tēliem, taču ļoti svarīgi ir izvēlēties katram vecumam piemērotas pasakas un nesabiedēt bērnu.

No 16. janvāra Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē ”Māra” bērni var vērot izstādi brīvā dabā “Ziemas putnu restorāns”. Interesanti, kas izstādes “eksponāti” ir īsti un kustīgi.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 19. janvārī, akceptēja izmaiņas Rīgas domes saistošajos noteikumos par pašvaldības līdzfinansējuma apmēru privātajiem bērnudārziem pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanai. Tās paredz palielināt līdz 197,34 eiro līdzfinansējumu par bērniem no pusotra gada līdz četru gadu vecumam. Līdz šim līdzfinansējums par katru bērnu bija 173,10 eiro mēnesī.

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC) aicina pirmsskolas pedagogus, pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju vietniekus un metodiķus, kuri plāno karjeru turpināt kā pirmsskolas izglītības iestādes vadītāji, pieteikties un piedalīties projektā „Kā kļūt par vadītāju pirmsskolā”.

Rīgas 216. pirmsskolas izglītības iestādes pedagogiem ideja par jaunu izstādi bērnudārzā radās pēc svētkiem, kad pašu dekorētā salduma eglīte jau novākta un saldās, garšīgās paciņas apēstas - bet kur likt krāsainos konfekšu papīriņus?

Rīgas 229. pirmsskolas izglītības iestādes bērni 2016. gada decembra mēnesī ļoti gaidīja Ziemassvētkus un  kopā ar saviem vecākiem piedalījās izstādes  ”Eglītes ceļš uz bērnudārzu” izveidošanā.

Rīgas 172. pirmsskolas izglītības iestādē (Maskavas ielā 252) bērni, skolotāji un vecāki tika aicināti piedalīties nelielā akcijā – izgatavot sniegavīrus izstādei “Sniegavīru parāde”.

Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes “Viršu dārzs” pirmsskolas izglītības skolotāja Ieva Megne un grupas “Ežuki” bērni 2016. gada nogalē iesaistījās eTwinning starptautiskajā  projektā "Christmas Card Exchange" by traditional mail) jeb Ziemassvētku kartiņu apmaiņa ar pasta starpniecību.

No 2017. gada janvāra Rīgas pašvaldības budžetā atvēlēti finanšu līdzekļi, lai segtu izmaksas par ēdināšanu trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri apmeklē galvaspilsētas bērnudārzus.

Ziemassvētku priekšvakarā, kad pieaugušie un bērni tik ļoti gaida brīnumus, Rīgas 241. pirmsskolas izglītības iestādē notiek izstāde “Rūķu valstībā”.

Laika apstākļi šogad nelutina ar balti sniegoto Ziemassvētku sajūtu, tā jārada pašiem.  Pazudušo svētku sajūtu Rīgas Ziepniekkalna pirmsskolas izglītības iestādē meklēja visi audzēkņi, gan mācoties dziesmas, gan iestudējot dažādas Ziemassvētku pasakas – “Ziemas pasaka”, “Kraukšķītis”, “Vecīša cimdiņš”, gan arī cepot piparkūkas.

Rīgas 112. pirmsskolas izglītības iestādi (Brīvības ielā 363) pirms svētkiem ir pamanījušies “apciemot” omulīgi sniegavīri. Lepojamies, ka bērni, vecāki un pedagogi ir vienojušies kopīgam darbam un katrā pagatavotajā rotaļlietā ir ieguldījuši  savu radošumu, milzīgu darbu, veltījuši savu brīvo laiku.

Gaidot Ziemassvētkus, Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādes 4. grupas bērni aizvadīja jauku piektdienas pēcpusdienu kopā ar filmu studiju «Avārijas Brigāde».

Ziemassvētkus gaidot, visi Rīgas 209. pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” iemītnieki – bērni, skolotāji un vecāki, tika aicināti piedalīties pirmajā iestādes organizētajā sniegavīru parādē.

Aizgūstot ideju no sadarbības bērnudārza - Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādes, šogad Rīgas 5. pirmsskolas izglītības iestādē “Čiekuriņš” (Gaujas ielā 32 b) jau pirms svētkiem ieradās rūķis.

Otrdien, 13. decembrī,  Rīgas 123. pirmsskolas izglītības pedagogi viesojās dienas centrā “Ābeļzieds”, priecējot centra apmeklētājus ar uzvedumu “Vecīša cimdiņš”, dodot iespēju  senioriem pakavēties bērnības atmiņās.

Kā jau katru gadu, arī šogad Ziemassvētku gaidīšanas laikā Rīgas 221. pirmsskolas izglītības iestāde (Kazarmu iela 1A) organizēja labdarības akciju. Šajos Ziemassvētkos bērni pedagogu vadībā cepa un dekorēja piparkūkas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazajiem pacientiem.

No 3. līdz 11. decembrim pirmo reizi Latvijā norisinājās Pasaules čempionāts florbolā vīriešiem, uz kuru tika aicināti savu enerģisko atbalstu sniegt arī Rīgas 49. pirmsskolas izglītības iestādes divu – sagatavošanās skolai vecuma grupu bērni.

Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē “Pūcīte”, Ērgļu ielā 1,  vēl ir brīvas vietas grupās, kurās apgūst mazākumtautību mācību programmu.

Rīgas 124. pirmsskolas izglītības iestādē “Dzērvenīte” valda īpašs noskaņojums. Bērni ar skolotāju un vecāku palīdzību centušies uzburt bērnudārzā ziemas pasaku noskaņu, un tas, ka tas ir izdevies – atzīst visi.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri