Sestdien, 2018. gada 27. janvārī plkst. 14.00 muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz koka spiedogu radošo darbnīcu “Iepazīsti jūgendstila ornamentu”. Interesentiem tiek piedāvāta brīnišķīga iespēja radoši pavadīt sestdienu, iepazīstot auduma apdrukas mākslu. Ņem līdzi savu kokvilnas dvielīti, priekšautu vai spilvendrānu un izrotā to jūgendstila manierē!

2. februārī Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Administrācijas zālē visas dienas garumā notiks Gadskārtējā zinātniskā konference. Konferences apmeklētājiem būs iespēja uzzināt jaunākās aktualitātes etnogrāfijā, zinātniskajā restaurācijā un vēstures pētniecībā.

15. martā ar vērienīgu koncertu VEF Kultūras pilī trīs populārākie Latvijas tenori – Nauris Puntulis, Miervaldis Jenčs un Guntars Ruņģis – svinēs sava radošā tandēma 20 gadu pastāvēšanas jubileju.  Jubilejas lielkoncertā „Trīs Latvijas tenori” atskatīsies uz šajos gados padarīto, kā arī būs sarūpējuši kādu jaunu pārsteigumu.

Jau trešo reizi leģendārais vācu vijolnieks Koļa Blahers pošas uz Rīgu, lai kopā ar Sinfonietta Rīga mūziķiem uz vienas skatuves izdzīvotu Ludviga van Bēthovena daiļrades dramatiskās kaislības. Sestdien, 27. janvārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē orķestris ar prominento solistu atskaņos Bēthovena “Pastorālo simfoniju” un vijolkoncertu Remažorā, kā arī padomju avangardistes Jeļenas Firsovas opusu “Leaving”.

2018. gada 24. janvārī plkst. 17.30 numismāte, pētniece Kristīne Ducmane Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā lasīs lekciju “Latviešu nacionālās grafikas skolas pamatlicējs Rihards Zariņš (1869-1939). Grafika. Tautas tērps. Ornaments”.

No 23. janvāra Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā apskatāma tematiska izstāde “Seno japāņu gravīru ceļš”, kurā eksponēti austrumu mākslinieku gravīru kolekcijas darbi, kas piederējuši Aleksandram Čakam. Izstāde būs atvērta apmeklētājiem līdz 16. aprīlim.

2018. gada 26. janvārī plkst. 18.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas (Brīvības ielā 49/53) 2.stāvā, Latvijas dievturu sadraudze aicina uz Vakarēšanu.

2018. gada 21. janvārī Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” tika apbalvoti profesionālās glezniecības izstādes-konkursa “Ziemas stāsti” uzvarētāji un skatītāju simpātiju balvas ieguvējs.

Ar spožākajiem skaņdarbiem no iepriekšējo gadu konkursiem Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursa dalībnieki no 2018.gada 26. līdz 28. janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē ieskandinās Latvijas simtgadi. Konkurss ir biedrības Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris projekts un notiek jau divdesmit trešo gadu. Konkursu bez ieejas maksas var apmeklēt ikviens interesents.

“Mosties un atceries, dzirdi un baudi!” jau devīto gadu uz koncertiem aicina Pavasara festivāla WINDSTREAM rīkotāji, kas šogad ir sarūpējuši piecus koncertus. Festivāls risināsies laikā no 18. marta līdz 12. aprīlim, un tā centrā kā allaž Orķestris “Rīga” un mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns.

“Latvijas valsts jubilejā Rīga iedzīvotājiem sagatavojusi divas nozīmīgas dāvanas: viena ir fundamentāla un funkcionāla – Mežaparka lielā estrāde, bet otra – virtuālais piemineklis “Goda vārti”, kas ir simbolisks gan formā, gan saturā un iekļaujas pilsētas vidē kā laika zīme dažādiem pārbaudījumiem un apliecinājums jaunai sasniegtai brieduma pakāpei – Latvijas simtgadei”, vides objekta atklāšanā teica Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Lai nodrošinātu tradicionālo kultūras pasākumu norisi Rīgā 2018. gadā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina pieteikt projektus Tradicionālo kultūras pasākumu finansēšanas konkursam.

1.martā 80 gadu jubileju svinēs izcilā un leģendārā Dailes teātra aktrise Olga Dreģe. Tam par godu 1. un 2.martā nesen atjaunotajā VEF Kultūras pilī notiks viņas jubilejas koncerti, bet vēlāk tie būs skatāmi arī citviet Latvijā.

Līdz šī gada 31. janvārim mākslinieki aicināti iesniegt savus darbus, lai pieteiktos dalībai konkursam “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”. Darbi iesniedzami Rīgas Sv. Pētera baznīcā, darba dienās no plkst. 10.00 līdz 17.00. Tiek gaidīti glezniecības darbi eļļas, akvareļa, temperas, akrila vai pasteļa gleznojuma tehnikā.

Šā gada 16. janvārī preses konferencē tika paziņoti Lielās mūzikas balvas 2017 nominanti. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 6. martā Latvijas Nacionālajā operā pl. 19.00. Pasākumu tiešraidē atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”.

Iepriekš ziņots, ka Rīga Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” līdz šī gada 31. janvārim norisinās profesionālās glezniecības izstāde-konkurss “Ziemas stāsti”, kurā dalību pieteikuši, darbus iesnieguši un izstādījuši profesionāli mākslinieki. Katram izstādes apmeklētājam vēl šonedēļ  - līdz 19. janvārim ir iespēja nobalsot par kādu no mākslinieku gleznām.

Svētdien, 21. janvārī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu „No kogēm līdz barkām – kuģošana un jūrnieku dzīve senatnē”, piedāvājot piedalīties ekskursijā – nodarbībā (11.00 un 15.00 - latviešu valodā, 13.00 - krievu valodā), radošajā darbnīcā, kā arī apskatīt visu muzeja ekspozīciju.

2018. gada 16. oktobrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” muzicēs viens no pasaules labākajiem simfoniskajiem kolektīviem – tradīcijām bagātais Leipcigas Gewandhaus orķestris sava jaunā mākslinieciskā vadītāja, izcilā diriģenta, vairākkārtēja Grammy balvas ieguvēja  Andra Nelsona vadībā.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā notiks lekciju cikls tūristu gidiem un vēstures interesentiem „Rīgas pilsētas un Latvijas kuģniecības vēsture”.

Svētdien, 21. janvārī, plkst. 12.00 muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina ģimenes ar bērniem iepazīties ar aizraujošo Alberta Kronenberga pasaku “Mazais ganiņš” Latvijas Nacionālā teātra aktiera Zigurda Neimaņa lasījumā.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri