Afiša (23. apr - 29. apr)

Latvijas skolu jaunieši ir patiesi ieinteresēti iegūt papildu zināšanas un prasmes pavārmākslā, – liecina Rimi Latvia organizētā ēst gatavošanas konkursa “Gardēžu klase”rekordlielais pieteikumu skaits – 269. Turklāt, ja jauniešiem tiek sniegta iespēja atraktīvā veidā šīs zināšanas pielietot dzīvē, viņi daudz labāk izprot veselīga uztura ietekmi uz savu pašsajūtu un veselību.

Aicinām pirmdien, 24. aprīlī, piedalīties projekta "Garšīgie likumi" noslēgumā Rīgas 71. vidusskolā (plkst. 12.00), lai uzzinātu Rīgas jauniešu domas par pārtikas drošību un iesaistītos veselīgā diskusijā.

Rīgas Sanatorijas internātpamatskola martā piedalījās Jonavas skolu bibliotekāru metodiskās apvienības (Lietuva) organizētā starptautiskā projektā „Baltu valstu literatūras nedēļa. Baltų šalių literatūros savaitė”, kuras mērķis bija vecināt lasīšanas prasmi, popularizēt kaimiņtautu – Latvijas, Lietuvas – literatūru, kultūru, starpkultūru sakarus, sadarbību.

Bilingvāls projekts skolu jauniešiem

2017. gada 20. aprīlis

2017. gada 22. martā viesnīcā „Radi un Draugi” norisinājās projekta „Valodu tilts” galvenais pasākums. Pirms pasākuma Rīgas 96. vidusskolas skolēni (projekta organizētāji) aizsūtīja anketas uz 8 skolām - Rīgas Imantas vidusskolu, Rīgas 69.vidusskolu, Iļģuciema vidusskolu, Rīgas 41.vidusskolu, Rīgas Anniņmuižas vidusskolu, Rīgas Zolitūdes Ģimnāziju, Rīgas 34. vidusskolu un Rīgas Ķengaraga vidusskolu.

Jau trešo nedēļu Rīgā norisinās kampaņa “Mazais 100-gades pilsonis”, kurā jau ir izglītoti nedaudz vairāk kā 300 skolēni par pilsonisko aktīvismu. Kampaņa norit pilnā sparā un Rīgas nevalstisko organizāciju pārstāvji gan šonedēļ, gan nākamnedēļ dosies ciemos vēl pie vairākām klasēm dažādās Rīgas skolās.

Trešdien, 19.aprīlī, plkst. 13.00 Rīgas domē (Rātslaukums 1) notiks preses brīfings par izglītības kvalitātes rādītājiem Rīgas mikrorajonu skolās.

Rīgas 9. vakara maiņas vidusskolas pedagoģes un skolēni piedalījās Eiropas Savienības (ES) Erasmus + programmas projekta "Gatavai savai dzīvei" mobilitātes vizītē Nikozijā  (Itālijas reģions, Sicīlija). Šīs tikšanās tēmas - "Imigrantu nodarbinātība" , "Reklāma un uzņēmuma izplatīšana".

Rīgas Valda Avotiņa pamatskolā - attīstības centrā aprīļa sākumā jau trešo reizi notika Rīgas un Rīgas plānošanas reģiona speciālo skolu  izstāde - konkurss “Krāsainās domas 2017”.

Profesionālās izglītības kompetences centrā "Rīgas Valsts tehnikums" 2016. gada 19. aprīlī plkst. 14.00 būs šajā mācību gadā otrā Atvērto durvju diena, kur interesenti varēs iepazīties ar tehnikuma piedāvātajām izglītības programmām.

3. aprīlī sākās kampaņa “Mazais 100-gades pilsonis”, un jau pirmajā kampaņas nedēļā Rīgas nevalstisko organizāciju pārstāvji viesojās pie 10 klasēm 6 Rīgas skolās, kopā izglītojot 233 skolēnus. Tagad, skolēni, kuri jau ir sastapušies ar kampaņas nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, paši īstenos kādu pilsonisko aktivitāti.

Noslēdzoties Latvijas 41. izglītojamo konferences 2. posmam - Rīgas reģiona izglītojamo zinātniskajai konferencei (RRIZK), 6. aprīlī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā notika Latvijas simtgadei veltīta plenārsēde. Skolēni, pedagogi, interesenti pulcējās, lai uzzinātu par Rīgas skolēnu aktivitāti un sasniegumiem RRIZK, kurā par iespēju piedalīties nācās konkurēt ar visa Rīgas reģiona skolēniem.

Rīgas domes Īpašuma departaments informē, ka konkursa komisija ir izvērtējusi profesionālo mākslinieku, dizaineru un arhitektu iesniegtos projektus konkursā par Rīgas izglītības iestāžu ēku apdari un paziņo tā rezultātus.

Zinātkāres centri “ZINOO” draudzīgā un nepiespiestā veidā cenšas atraisīt lielos un mazos cilvēkos zinātkāri par pasauli, tehnoloģijām un sevi tehnoloģiju pasaulē.

13. aprīlī no plkst. 9.00 līdz 13.20 Strazdumuižas internātvidusskolā-attīstības centrā vājredzīgiem un neredzīgiem (Braila iela 24, Rīga) tiks organizēta Atvērto durvju diena.

5. aprīlī Rīgas vakara ģimnāzijā jau ceturto reizi norisinājās Vakara (maiņu) vidusskolu vokālistu un vokālo/instrumentālo ansambļu konkurss „Muzikālā pietura”, ko organizēja Rīgas vakara ģimnāzija sadarbībā ar Rīgas vakarskolām, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.

Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas izstāžu zālē katru gadu tiek organizēta skolas 9. klašu diplomdarbu izstāde. Šogad skolēni radošos darbus veica metālapstrādes, kokapstrādes, keramikas un tekstildizaina darbnīcās.

Rīgas 85. vidusskolā februārī norisinājās sabiedrības integrācijas projekts “Starpklašu kauss.” Projekta laikā brīvprātīgie no nevalstiskajām organizācijām, studentu fakultātēm un profesijas pārstāvji ieradās skolā, lai vadītu interesantus, pamācošus kontrolpunktus par dažādām interesējošām tēmām skolēniem, kas saistītas ar pārstāvju nodarbošanos.

2017. gada 19. martā Rīgas 25. vidusskolas audzēkņi četru skolotāju pavadībā devās ceļojumā uz Massafru, Itāliju, lai piedalītos Erasmus+ projektā „Cycling against Bullying".

3. aprīlī sākas kampaņa “Mazais 100-gades pilsonis”, kurā Rīgas nevalstiskās organizācijas dodas uz Rīgas skolām, lai informētu un ieinteresētu skolēnus kļūt pilsoniski aktīviem. Kampaņas laikā tiks veicināta jauniešu izpratne par pilsoniskā aktīvisma nozīm,i sagaidot Latvijas simtgadi.

22. martā Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā viesojās Amerikas Savienoto Valstu misijas vadītāja Latvijā, diplomāte Šarona Hadsone-Dīnas kundze. Skolēniem bija unikāla iespēja iepazīties ar ASV diplomātijas vēsturi, diplomāta darba priekšrocībām un trūkumiem, kā arī karjeras soļiem.

Aktuāli
Jaunākais fotogalerijā