2017. gada 16. februārī stājušies spēkā grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos „Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērnu uzņemšanu 1. klasē Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs”, kas paredz vairākas izmaiņas.

Piektdien, 3. martā, no plkst. 12.00 līdz 13.30 Rīgas Latviešu biedrībā, Merķeļa ielā 13, notiks RLB „Sprīdīša skolas” sarīkojums sākumskolas skolēniem „Gaiļa gada Metenītis”.

Akcijas laikā Eiropas Savienības (ES) institūciju darbinieki, valsts amatpersonas, NVO pārstāvji un citi Eiropas lietu eksperti dodas uz skolām, lai ar jauniešiem dalītos savā darba pieredzē un zināšanās par Eiropas Savienības aktualitātēm.

Rīgas 5.intenātpamatskolas – attīstības centra skolotājas Laima Zommere un Ieva Finka izstrādāja integrētu mācību līdzekli – pavārgrāmatu vieglajā valodā “Gatavosim kopā!”, kas 2016. gada decembrī tika izdota izdevniecībā RAKA.

Jau trešo gadu Rīgā tiek organizēts Spelling Bee konkurss vecāko klašu skolēniem. Spelling Beeir ļoti populārs konkurss ASV un arī visā pasaulē plaši pazīstams vārdu burtošanas konkurss, kas palīdz attīstīt pareizu vārdu izrunu, paplašināt aktīvo vārdu krājumu, uzlabot dažādas vārdu apgūšanas stratēģijas un labāk sagatavoties starptautiskajiem eksāmeniem.

Baltijas Mediju izcilības centrs ar Britu padomes finansiālu atbalstu aicina Latvijas vidusskolu audzēkņus un viņu pedagogus piedalīties jaunā mediju pratības projektā - konkursā “Pilna doma”.

Lai rosinātu skolu jaunatni iegūt dziļākas zināšanas par Latvijas vēsturi un par pirmo latviešu bruņoto spēku komandieri pulkvedi Oskaru Kalpaku, cilvēku, kurš uzņēmās veidot Latvijas armiju ļoti pretrunīgā un smagā Latvijas valstiskuma tapšanas brīdī, „Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonds” aicina pamatskolas un vidusskolas audzēkņus piedalīties literāro darbu konkursā.

Drošāka interneta mēnesī, februārī, daudzās Latvijas skolās notiks interaktīvas nodarbības, kurās Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm vēstneses stāstīs ne vien par drošāku un atbildīgāku uzvedību digitālajā vidē, bet arī lietderīgu laika pavadīšanu internetā.

3. februarī Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā ar lekciju viesojās Amerikas Savienoto Valstu diplomāts, kultūras atašejs Metjū Tompsons. Tikšanās laikā vecāko klašu skolēni varēja uzzināt par diplomāta karjeras gaitām, iepazīties ar populārākajiem sporta veidiem Amerikā, kā arī iemācīties pareizi spēlēt amerikāņu futbolu un pat nedaudz patrenēties kopā ar ASV diplomātu.

2. februārī ar semināru un izstādi noslēdzās radošās partnerības programma RaPaPro  “No -  līdz”. Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas 9. klašu skolēni no 2016. gada septembra piedalījās radošās partnerības programmas RaPaPro projektā sadarbībā ar PIKC "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola" keramikas, ādas, metāla, formas un reklāmas dizaina izglītības programmām, Banku Augstskolas Uzņēmējdarbības koledžu, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolu un Latvijas valsts simtgades biroju.

Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) šogad 15. februārī notiekošajā Ēnu dienā sniegs skolēniem iespēju ēnot Latvijā pazīstamus mūziķus un grupas, kā arī iespēju iepazīties ar mūzikas menedžmenta aizkulisēm.

17. februārī Rīgas 65. vidusskola (Prūšu iela 32) svinēs 45 gadu jubileju. Izglītības iestāde ir dibināta 1971. gada 1. septembrī. Tajā sāka mācīties 1410 skolēnu. Skolā jau bijuši 44 izlaidumi, atestātus par vidējo izglītību ieguvuši vairāk ka 2000 skolēnu.

Ap 500 rīdzinieku pārstāvēs galvaspilsētu Latvijas Skolu ziemas olimpiskajā festivālā, kas 3. un 4. februārī risināsies Ērgļos. Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivālā kopskaitā piedalīsies 34 Rīgas skolu komandas. Rīdzinieku vidū populārākais sporta veids ar visvairāk dalībniekiem ir kalnu slēpošana, tad seko snovbords, un trešais populārākais ir slidošana.

Februārī Zinātkāres centrā "ZINOO'' atkal gaidāmas izzinošas atvērtās nodarbības skolēniem vecumposmā no1. līdz 6. klasei. Ieplāno apmeklējumu uz Zinātkāres centru ZINOO Rīga februārī un piedalies atvērtajās nodarbībās:

Nav noslēpums, ka fiziskās aktivitātes ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem bērna veiksmīgai augšanai, attīstībai un stiprai veselībai. Taču, kā rīkoties, ja atvase sportošanas vietā priekšroku dod dažādiem mazāk aktīviem brīvā laika pavadīšanas veidiem? Olimpietis, Latvijas Olimpiskās Komitejas (LOK) un LMT bērnu fizisko aktivitāšu eksperimenta iedvesmotājs, kā arī trīs bērnu tēvs Mārtiņš Pļaviņš dalās pieredzē, kā motivēt bērnus sportot un panākt, lai kustēšanās viņiem sagādātu prieku un gandarījumu.

Astoņu nodarbību laikā no februāra līdz maija beigām devīto klašu skolēni sestdienās bez maksas varēs apgūt filmu veidošanas mākslu – no idejas radīšanas līdz scenārija veidošanai, no filmēšanas līdz montāžai un nodošanai skatītājiem.

PIKC „Rīgas Valsts tehnikums” Praktisko mācību centrā 2017. gada 24. janvārī notika starptautisks seminārs, kas veltīts darba vidē balstītu mācību aktualitātēm starptautiskās konferences “Baltijas Māceklības alianse inovatīvai profesionālajai izglītībai” ietvaros.

Ķīmijas nozare ir viena no Ekonomikas ministrijas noteiktajām prioritārajām apstrādes rūpniecības nozarēm, kas sniegs vislielāko ieguldījumu apstrādes rūpniecības izaugsmē. Lai veicinātu speciālistu izglītošanu Rīgas Valsts tehnikums sadarbībā ar Latvijas izglītības fondu organizē konkursu „Gribu būt ķīmiķis”.

Sākot no 2017. gada 17. marta uz skolām jau trešo gadu dosies sākumskolas bērnu iemīļotais un gaidītais “Mobilais zināšanu ekspresis”  - autobuss, kurā  iepazīstam Eiropas Savienību. “Mobilajam zināšanu ekspresim” ir nepieciešams karogs, tāpēc aicinām sākumskolas 1.- 4.klašu skolēnus piedalīties "Mobilā zināšanu ekspreša" karoga dizaina konkursā.

Sestdien, 21. janvārī, Latvijas Dabas muzejā notiks pasākums „Putnu pasaules krāšņums – gaiļi”, kurā muzeja speciālistu vadībā aicināsim uzzināt vairāk par gaiļu daudzveidību, dzīvesveidu, sugu atšķirībām, sastopamību un nozīmi cilvēku dzīvē.

Aktuāli
Jaunākais fotogalerijā