Sestdien, 21. janvārī, Latvijas Dabas muzejā notiks pasākums „Putnu pasaules krāšņums – gaiļi”, kurā muzeja speciālistu vadībā aicināsim uzzināt vairāk par gaiļu daudzveidību, dzīvesveidu, sugu atšķirībām, sastopamību un nozīmi cilvēku dzīvē.

Sākot no 2017. gada 17. marta uz skolām jau trešo gadu dosies sākumskolas bērnu iemīļotais un gaidītais “Mobilais zināšanu ekspresis”  - autobuss, kurā  iepazīstam Eiropas Savienību. “Mobilajam zināšanu ekspresim” ir nepieciešams karogs, tāpēc aicinām sākumskolas 1.- 4.klašu skolēnus piedalīties "Mobilā zināšanu ekspreša" karoga dizaina konkursā.

Esi nofotografējis putnu pie barotavas Rīgā? Piedalies foto konkursā "Mans lidojošais kaimiņš", ko organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu. Savukārt bērniem ir iespēja pie barotavas ieraudzīto putnu uzzīmēt un piedalīties zīmējumu konkursā "Mans lidojošais kaimiņš".

18. janvārī Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā organizēs veselīgas ēsanas un garšu meistardarbnīcu, kas paredzēta skolas vecuma bērniem (9-12 gadi) “Mazi šefpavāri – lieliska garša”.

No 2016. gada 25. augusta līdz 30. decembrim Rīgas 71. vidusskola  piedalījās brīvprātīgo darba projektā  „Iepazīstam pasauli”. Sakarā ar pasaules digitalizāciju, bērni arvien mazāk pēta apkārtējo pasauli un arvien vairāk dzīvo telefonos un datoros. Pat braucot autobusā, visiem interesē elektronisko ierīču ekrāni, nevis skats ārā pa logu.

18. decembra rītā Rīgas 45. vidusskolas mūziķu un deju kolektīvi posās ceļā uz plašo labības lauku un līdzenumu novadu - Zemgali, lai ieskandinātu Ziemassvētkus ar koncertu Auces novada Kultūras centrā.

Jau kopš 2011. gada Burusports distanču slēpju noma Biķerniekos veiksmīgi sadarbojas ar Strazdumuižas internātvidusskolu – attīstības centru vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem, un rezultātā skolas bērni un pavadošais personāls saņem inventāru slēpošanai Biķerniekos bez atlīdzības.

No 2017. gada 6. līdz 8. janvārim ziemas sagaitā ‘’Baltais Vilks’’ Ložmetējkalnā kopā pulcēsies Latvijas skauti, gaidas un jaunsargi, lai pieminētu latviešu strēlniekus, kuri pirms 100 gadiem krita Ziemassvētku kaujās. Šī ir lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs.

Valsts izglītības satura centrs 2017. gadā organizē semināru ciklu “Beta” 9.-12.klašu skolēniem, kuriem ir padziļināta interese par dabas zinātnēm un datorzinātni, izstrādā pētnieciskos darbus dabas zinātnēs vai  arī savu nākotnes profesiju vēlas saistīt ar šīm zinātnēm.

Strauji tuvojas skolēnu ilgi gaidītās brīvdienu nedēļas, kad bērni pelnīti varēs atpūsties no mācībām un baudīt ziemas priekus. Lai brīvdienas izdotos iespējami interesantas un kvalitatīvas, Rimi Bērniem ekspertu komanda iesaka aktivitātes, kuras vērts izmēģināt šajā svētku laikā. Klinšu kāpšana, loģikas spēle, eksperimenti, muzeja apmeklējums, skeitparks, slidotava un citas aizraujošas nodarbes - savām interesēm un iespējām piemērotāko spēs atrast katrs!

Jaunās tehnoloģijas bērniem paver teju neierobežotas iespējas iepazīt pasauli, dažu minūšu laikā sameklēt atbildi uz gandrīz jebkuru jautājumu, kā arī nemitīgi pilnveidoties, mācīties un izklaidēties. Kad skolēniem Ziemassvētku brīvlaikā rodas iespēja pavadīt laiku, izmantojot viedierīces, vecākiem vien jāparāda atvasēm viņu interesēm atbilstošs, attīstošs un vienlaikus aizraujošs saturs.

Skolēnu rudens brīvlaikā Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas 5. – 8. klašu skolēni devās uz Lietuvu, lai projekta Nordplus Jauniešu izglītības programmas aktivitātes realizētu praktiskā darbībā.

Sestdien Rīgas 84. vidusskolas sporta un aktīvās atpūtas laukumā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs kopā ar Īpašuma departamenta direktoru Oļegu Burovu un AS „LNK Industries” valdes locekli Davidu Lipkinu iededza Ziemassvētku egli. Svinīgajā egles iedegšanas pasākumā apmeklētājus priecēja Rīgas 84.vidusskolas skolēnu koris ar svētku noskaņas dziesmām, kā arī perkusionists Nils Īle.

Nav noslēpums, ka internets bērniem un pusaudžiem kļuvis par nozīmīgu socializēšanās vietu – dažādās saziņas vietnēs un sociālajos tīklos viņi iepazīstas, sarunājas, stiprina draudzību un dažkārt pat uzdzirkstī romantiskas jūtas. Tā kā daudzās tīmekļa vietnēs citi dalībnieki nav redzami, bērniem var piemirsties, ka viņi atrodas publiskā telpā un viņu teiktais var izskanēt tālāk, nekā viņi būtu vēlējušies.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina pieteikšanos Departamenta padotībā esošajām sporta izglītības iestādēm sportiskās meistarības pilnveides aktivitāšu organizēšanai 2017. gadā.

Sestdien, 17. decembrī, plkst. 17.00 rīdzinieki aicināti uz Rīgas 84. vidusskolas (Lielvārdes iela 141) sporta un aktīvās atpūtas laukumu, kur Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs kopā ar Rīgas domes Īpašuma departamenta direktoru Oļegu Burovu un AS „LNK Industries” valdes locekli Davidu Lipkinu iedegs Ziemassvētku egli.

Kalnciema kvartālā 17. un 25. decembrī  plkst. 12.00 un 14.00, 25. decembrī  plkst.17.00 kultūras telpā "3 MĀSAS" notiks III / muzikāla Ziemassvētku izrāde ne tikai bērniem/.

"Nāc un pierādi savas matemātikas spējas!" - aicina privātā vidusskola "RIMS", kas jau sesto gadu pēc kārtas organizē vērienīgu matemātikas olimpiādi. Parasti matemātikas olimpiāde „Meridian Mathematics Competition (MMC)” piedāvāja uzdevumus trīs klašu grupām, parasti dalībnieku ziņā sasniedzot atzīmi 1500.

No 14. decembra līdz  8. janvāris kinoteātrī K. Suns, Rīgā, Elizabetes ielā 83/85 notiks bezmaksas kino seansi bērniem Ziemassvētkos. Filmas tiks demonstrētas ar tulkojumu latviešu valodā. Bērniem un vecākiem ar bērniem ieeja brīva.

Jau trešo gadu pēc kārtas Rīgas Kristīgā vidusskola, sadarbībā ar Svētā Pāvila baznīcas draudzi, organizē  Labdarības Ziemassvētku koncertu  “..svētī savu tuvāko”  kā dāvanu un iepriecinājumu  sociālās aprūpes centru “Ezerkrasti” un “Gaiļezers” ļaudīm. Koncerts notiks 16. decembrī plkst. 18.00 Svētā  Pāvila  baznīcā.

Aktuāli
Jaunākais fotogalerijā