Afiša (11. dec - 17. dec)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

No 14. decembra līdz  8. janvāris kinoteātrī K. Suns, Rīgā, Elizabetes ielā 83/85 notiks bezmaksas kino seansi bērniem Ziemassvētkos. Filmas tiks demonstrētas ar tulkojumu latviešu valodā. Bērniem un vecākiem ar bērniem ieeja brīva.

 

Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte (PPMF) aicina vidusskolēnus, kuriem ir interese par pedagoģiju vai psiholoģiju, pieteikties Jauno pedagogu un psihologu skolā (JPPS). Skola sāks jauno mācību gadu ar pirmo nodarbību šo sestdien, 10. decembrī, plkst. 12.00 LU PPMF Jūrmalas gatvē 76.

 

Latvijas komanda ar lieliskiem panākumiem startējusi Eiropas lielākajā un prestižākajā Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkursā EuroSkills 2016.  Godpilno otro vietu, saņemot sudraba medaļas, kā arī nomināciju Best of the Nation ieguva Ieva Blūma un Kate Stroža, kas pārī startēja modes tehnoloģijās, bet bronzas medaļas izcīnīja skatlogu noformētāja Linda Vilka, mēbeļu galdnieks Reinis Gusts un lauksaimniecības tehnikas mehāniķis Krišjānis Jurāns.

 

Pirmdien, 5.decembrī, Latvijas Mākslas akadēmijā (Kalpaka bulvārī 13) tika parakstīts sadarbības līgums ar Rīgas domes Īpašuma departamentu par  monumentālās glezniecības mākslas darbu radīšanu uz  izglītības iestāžu ēku fasādēm.

 

No 21. līdz 26. novembrim Rīgas 21. vidusskolā ciemojās somu viesi - trīs somu skolotājas un 10 skolēni. Vizīte bija ar mērķi turpināt starptautisko projektu Erasmus+ “Handy Hands together in Finland, Estonia and Latvia”.

 

Globālais tīmeklis sniedz teju neierobežotas zināšanu bagātināšanas un sazināšanās iespējas, taču vienlaikus tajā slēpjas ne mazums briesmu, kas īpaši apdraud ziņkārīgāko un apkrāpšanai nesagatavotāko sabiedrības daļu – bērnus.

 

2016. gada 13. decembrī plkst. 12.00 Rīgas Latviešu biedrībā, Merķeļa ielā 13, notiks Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas „Sprīdīša skolas” Ziemassvētki – izglītojošs, atraktīvs sarīkojums sākumskolas bērniem klašu audzinātāju pavadībā.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments no 2016.gada jūlija līdz novembrim īstenoja LR Izglītības un zinātnes ministrijas konkursa „Sporta inventāra un aprīkojuma iegāde akreditētajās vispārējās un profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēs” piecus projektus, kas vienādās daļas tika finansēti no valsts budžeta un Rīgas domes finanšu līdzekļiem.

 

Matemātika, angļu valoda, informātika, ekonomika un klases stunda – šo piecu mācību priekšmetu valsts noteiktajā mācību saturā Swedbank darbinieki palīdzēs sasaistīt ar reālo dzīvi, parādot, kā iegūtās teorētiskās zināšanas spēj noderēt reālajā dzīvē.

 

Labdarības koncerts “Balle operā”

2016. gada 28. novembris

19. decembrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā operā uz lielās skatuves kāps daudzi bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām. Šis būs festivāla “Nāc līdzās!” 20 gadu jubilejas gada kulminācijas brīdis. Tik no Rīgas vien koncertā piedalīsies pāri par 70 dalībniekiem – no Strazdumuižas internātvidusskolas neredzīgiem un vājredzīgiem bērniem, Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem, rehabilitācijas centra bērniem “Mēs esam līdzās” un Rīgas 45.vidusskolas, DAC Cerību tilts un Cerību ligzda, P.Jurjāna mūzikas skolas. 

 

Tīrīt māju, kur aug bērni, ir tāpat, kā tīrīt sniegu, kamēr snieg. Vecāku lielākais izaicinājums ir uzturēt kārtību un vienlaikus ļaut atvasei rotaļāties, radoši izpausties, eksperimentējot virtuvē, izjaucot un konstruējot lietas, krāsojot un citādi atklājot darbošanās prieku. Mazo ekspertu skolas un centra “Skalbes” psiholoģe Zane Avotiņa apgalvo – visu iespējams apvienot, ja vien ikdienā ņem vērā pāris būtiskus ieteikumus.

 

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projektā Sporto visa klase tiek veikts vēl nebijis divus mēnešus ilgs fizisko aktivitāšu eksperiments. Tā mērķis ir noskaidrot, cik aktīvi bērni ir ikdienā un vai modernās tehnoloģijas var pamudināt viņus kustīgākam dzīvesveidam.

 

18. novembrī Rīgas Imantas vidusskola, svētku gaismu apmirdzēta, laipni sagaidīja sabiedrības integrācijas projekta „Mana Latvija + tava Latvija = mūsu Latvija” dalībniekus un interesentus, kas kopā vēlējās atzīmēt mūsu Latvijas 98. dzimšanas dienu.

 

Novembra sākumā Rīgas Kultūru vidusskolas skolnieces – Ambera Timmonsa un Anžela Kuzņecova –  realizēja jauniešu iniciatīvu projektu „Mārtiņdienas maskas”.  Projekta mērķis bija popularizēt latviešu tradicionālās maskas.

 

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) otrdien, 15. novembrī, parakstīja līgumu ar Rīgas Teikas vidusskolu (RTV) par sadarbību zinātnē un pētniecībā, karjeras konsultāciju nodrošināšanā, kā arī inženierzinātņu lekciju un semināru ciklu īstenošanā, pamatojoties uz valstī noteikto prioritāti inženiertehnisko zinātņu jomā. Šādi RTU veicinās skolēnu interesi par eksakto mācību priekšmetu apguvi un inženierzinātņu studijām. Līgumu parakstīja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un RTV direktore Ilona Bergmane.

 

Latvijas Banka organizē bērnu, kuri vēl nav sasnieguši 13 gadu vecumu, zīmējumu konkursu “Mana Latvija”. Tā ir iespēja bērnam kļūt par Latvijas eiro monētas dizaina autoru un tādejādi piedalīties dāvanas veidošanā Latvijai 100 gadu jubilejā.

 

Lai prezentētu savu valsti, Rīgas 9. vakara (maiņu) vidusskolu, pilsētu, nacionālos ēdienus un rastu pieredzi biznesa plāna rakstīšanā un izprastu bossinga esamību uzņēmumos, oktobra sākumā  devāmies  Erasmus + projekta “Gatavi savai dzīvei” braucienā uz Slovēniju.

 

Rīgas Valda Avotiņa pamatskolā – attīstības centrā Nordplus Horizontal 2015  projekts “Creat and share interactive books” ("Radi un dalies ar interaktīvām grāmatām") tika uzsākts 2015. gada septembrī. Tas bija turpinājums jau 2012. gadā iesāktajam projektam “Interaktīvās grāmatas bērniem”.

 

10.novembrī Iļģuciema vidusskolā notiks projekta “Iedvesmotais lasītājs: kā par tādu kļūt?” noslēguma seminārs. Projekts tika uzsākts 2015. gada 1.septembrī, un tajā iesaistītie partneri - Iļģuciema viduskola, (Latvija), biedrība „Ideju Forums (Latvija), pamatskola „Lietava“ (Lietuva) un Learingsverkstedet bērnudārzs (Norvēģija) – meklēja veidus, kā veicināt bērnu (6-8.gadus veciem) interesi par lasīšanu kā darbību, kas ir pamats citu prasmju attīstībai, tostarp prasmei mācīties.

 

2016. gada 18. novembrī plkst. 17.00 pie Rīgas Imantas vidusskolas (Kurzemes prospektā 158) norisināsies starpskolu – Rīgas Imantas vidusskolas, Rīgas 96. vidusskolas un Rīgas Anniņmuižas vidusskolas – projekta „MANA Latvija + TAVA Latvija = MŪSU Latvija” noslēguma pasākums.

 

Teksta izmērs: A A A

Aktuāli
Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 10.decembrī, 2016, 17:20
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv