Afiša (25. okt - 31. okt)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rudens brīvlaiks Dabas muzejā

2016. gada 24. oktobris

Īpaša ziņa mūsu apmeklētājiem – skolēnu brīvlaika nedēļā Dabas muzejs būs atvērts arī pirmdien un otrdien! Lai Jūsu apmeklējumu padarītu interesantāku, mūsu speciālisti ir sarūpējuši tieši skolēniem un ģimenēm ar bērniem piemērotas rudenīgas aktivitātes.

 

Piektdien, 21. oktobrī, Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs ar atjaunotās Lauvu mītnes atklāšanu nosvinēja 104 dzimšanas dienu. Svinībās īpaša loma bija ierādīta jaunajai iemītniecei - Āzijas lauvu mātītei Tori, kura pirmo reizi bija iznākusi labiekārtotajā āra aplokā.

 

Laiks tā kā vējš aizpūtis 35 gadus, kopš  Ilūkstes ielā 10  Rīgas 86. vidusskola vēra savas durvis skolēniem. Skolas laiks, noteikti, ir viens no nozīmīgākajiem dzīves pamatu veidošanās posmiem. 

 

Rīgas 19. vidusskolai – 85

2016. gada 20. oktobris

Rīgas 19. vidusskolai (Miglas ielā 9, Kurzemes rajons) šis ir jubilejas gads. Tradicionāli jubileja tiek svinēta rudenī, lai gan pati skolas ēkas atklāšanas diena bija 1931. gada 1. martā. Arī šogad kolektīvs ir sagatavojis  veltījumu skolai – būs daudzveidīga skolēnu un skolotāju radošo darbu izstāde, koncerts, kuru parādīsim skolēniem un viesiem 21.oktobrī.

 

1991. gada 1. oktobrī direktora Leonharda Fārenhorsta (amatā no 1991. līdz 1994.) vadībā Zolitūdē darbu sāka jauna skola, kura ieguva nosaukumu Ziemeļvalstu ģimnāzija. Par skolas īpašo atšķirības un kvalitātes zīmi izglītības programmās kļuva ziemeļvalstu valodu apguves piedāvājums: dāņu, norvēģu, somu vai zviedru valoda.

 

17. oktobrī Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola sadarbībā ar Latvijas itāļu valodas pasniedzēju asociāciju organizēja radošo darbnīcu ar moto “Mode un dizains”, kurā skolēni iepazina itāļu kurpju dizainera Ferragamo darbus.

 

Sestdien, 22. oktobrī, no plkst. 10.00 līdz 14.00 Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Rīgā, Ķīpsalas ielā 6, RTU Dizaina centra telpās, notiks Atvērto durvju diena, kurā interesenti varēs iegūt informāciju par RTU piedāvātajām studiju programmām, uzņemšanas nosacījumiem un sagatavošanas kursiem, kā arī saņemt konsultācijas par karjeras izvēli.

 

Šodien Rīgas domes deputāti apstiprināja  grozījumus galvaspilsētas 2016.gada budžetā. Atbilstoši pieņemtajam lēmumam, gada sākumā  plānotais budžeta deficīts tiek samazināts par 7,9 miljoniem eiro un ir 29,9 miljoni eiro jeb 3,65%  no ieņēmumiem.  Tajā pašā laikā pašvaldības pamatbudžeta līdzekļu atlikumi pašlaik pārsniedz 100 miljonus eiro.

 

Šobrīd skolām ir iespēja iesaistīties dažādos Erasmus+ projektos un Rīgas 64.vidusskola ar prieku 2015.gadā piekrita Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departamenta uzaicinājumam iesaistīties projektā “Shaping Characters”, jeb raksturizglītības veidošana jauniešiem.

 

Latvijas baltkrievu savienība 2016. gadā jau trešo reizi rīko pētniecisko darbu konkursu „Latvijas baltkrievi. Pagātne un tagadne”. Konkursa mērķis - pievērst uzmanību baltkrievu kultūrai un vēsturei Latvijā, kā arī rosināt interesi par savas ģimenes vēsturi un tradīcijām. Kultūru daudzveidība ir Latvijas bagātība, mūsu kopīgs mantojums, kas ir lielisks iedvesmas avots, un rada dabiskus priekšnoteikumus valsts attīstībai un sabiedrības konsolidācijai ilgtermiņā.

 

2016. gadā, pateicoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstam, Rīgas Valda Avotiņa pamatskola – attīstības centrs organizējis trīs projektus izglītojamiem ar speciālām vajadzībām.

 

Pirmdien, 17.oktobrī, Rīgas domē notiks preses konference, kurā domes vadība informēs, kādi ir rezultāti Izglītības un zinātnes ministrijas īstenotajai pedagogu darba samaksas reformai, kurai tikai izvirzīts mērķis - uzlabot skolotāju atalgojumu.

 

Rīgas 5. internātpamatskola – attīstības centrs rīko vizuāli plastiskās mākslas konkursu „Avīzes otrā elpa, gaidot Latvijas simtgadi” sākumskolas skolēniem ar speciālām vajadzībām. Konkursa mērķis ir rosināt skolēnu interesi par Latviju, tās vēsturi, kultūras bagātībām un attīstību, veicināt patriotisko audzināšanu.

 

Trešdien, 19. oktobrī, no plkst. 10.00 līdz 16.00 PIKC Rīgas Valsts tehnikuma Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļa un Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācija aicina ieinteresētus jauniešus un izglītības iestāžu un pašvaldību karjeras konsultantus uz izglītojoši izklaidējošu pasākumu „Drukas diena 2016”, kas notiks PIKC RVT Praktisko mācību centrā Rīgā, Dārzciema ielā 70.  

 

Šogad starptautiskā izgudrojumu un inovāciju izstāde MINOX 2016 notika jau sesto reizi. Tā atzīmēja 80 gadus Latvijas inovācijai, kā arī iezīmēja nākamos 80 gadus inovatīvā virzienā. Izstādes būtiskā iezīme – dažādu paaudžu piedalīšanās, vispusīga nozaru pārstāvniecība un starptautiska sadarbība. Izstādē Rīgas 28. vidusskolas un Jaunrades skolas stends apvienoja 3 dalībnieku kategorijas.

 

Koncertu cikls skolu jaunatnei “Mūzika Tev” aicina pieteikt abonementus 2016./2017. mācību gada koncertiem. Tie ir VSIA “Latvijas koncerti” ilggadēji īstenots izglītojošs projekts 1.-12. klašu skolēniem četrās vecuma grupās.  Mācību gada laikā  “Mūzika Tev” izglītojošos koncertus jau apmeklē vairāk nekā deviņdesmit skolu audzēkņi no visas Latvijas.  

 

Aicinām vidusskolēnus piedalīties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) izsludinātajā zinātniskās pētniecības darbu konkursā «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!». Piesakies līdz 1. decembrim! Iegūsti naudas balvu un budžeta vietu RTU!

 

Rīgas Pārdaugavas pamatskola, sadarbībā ar izglītības iestādēm Vācijā, Kiprā, Portugālē, Horvātijā un Islandē, no 2015. gada īsteno Eiropas Savienības Izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas „Erasmus+” divu gadu projektu „Inovatīvu metožu izstrāde un izmantošana matemātikas, dabas zinātņu un valodu stundās multikulturālā Eiropas skolā”.

 

Jau vienpadsmito gadu “Zaļā josta” rīko izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!”, kas vieno Latvijas skolēnus un bērnudārzu audzēkņus kopējās rūpēs par Latvijas dabu.

 

Piektdien, 30. septembrī, Rīgā, Jelgavā, Salaspilī, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Liepājā, Ventspilī un Papē notiks Zinātnieku nakts pasākumi, piedāvājot ikvienam interesentam atklāt zinātnes noslēpumus. Šo Eiropas mēroga pasākumu Latvijā rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju, vadošajām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un citām ar pētniecību saistītām organizācijām.

 

Teksta izmērs: A A A

Aktuāli
Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 24.oktobrī, 2016, 18:01
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv