Afiša (23. jūl - 29. jūl)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Izglītības sistēmā ir nepieciešamas nopietnas pārmaiņas – to dzirdam arvien biežāk izglītības iestādēs, konferencēs un medijos. Laimīgā kārtā skolotāji ir tie cilvēki, kuri vienmēr ir gatavi mācīties, pilnveidoties un meklēt jaunus risinājumus, bet kas ir tie instrumenti, kuri varētu palīdzēt jebkuram pedagogam paaugstināt mācību procesa efektivitāti?

 

2016. gadā jūnijā ir noslēgusies Erasmus+KA2 starptautiskais Eiropas projekts, kurā piedalījās trīs Eiropas skolas: CEIP Andres Garcia Soler (Spānija), Rīgas Klasiskā ģimnāzija (Latvija) un Redhills Primary School (Lielbritānija). Galvenā projekta koordinējošā dalībvalsts bija Spānija.

 

1. jūlijā plkst. 18:00 Kalnciema ielā 14, Rīgā tiks atklāta Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas 2016.gada absolventu diplomdarbu izstāde “Iesākumā bija”. Izstādē apskatāmi 27 absolventu diplomdarbi glezniecības, grafikas, tēlniecības, datorgrafikas, 3D, interneta, video un foto specializācijās. Katrs no tiem risina savu atsevišķu stāstu, kopā veidojot vienotu mākslas rēbusu. Vai šī rēbusa risināšana skatītājā radīs atklāsmei līdzīgas izjūtas, ja daļa no tā ir viņš pats?

 

Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskola (Skola) šajā mācību gadā piedalījās Eiropas Savienības programmas Erasmus+ programmā Mācību mobilitātes projektos “Skolas audzēkņu konkurētspējas veicināšana ES darba tirgū“ un “Skolas skolotāji apgūst jaunas darba metodes ārvalstīs” (Nr. 2015-1-LV01-KA102-013285). Sākot no 2015. gada oktobra līdz pat 2016. gada maijam, Skola projekta ietvaros īstenoja kopskaitā 8 plūsmas jeb mācību mobilitātes sadarbībā ar partnerorganizācijām Igaunijā, Lietuvā, Somijā un bijušās Dienvidslāvijas republikā Maķedonijā. Tā bijabrīnišķīga iespēja kopskaitā 35 projekta dalībniekiem iegūt pieredzi ārvalstīs.

 

Šobrīd, kad tikko aiz muguras izlaidumu laiks un tūkstošiem jauniešu rūpīgi izsver, kā veiksmīgāk veidot savu turpmāko studiju un karjeras ceļu, izglītības jautājumi ir īpaši aktuāli. Bet kā pieņemt pareizāko lēmumu skolu izvēlē mūsdienu tik strauji mainīgajā pasaulē, kad nākotnes vajadzības ir neparedzamākas kā jebkad? Sarunu festivāls LAMPA, kas 1. – 2. jūlijā notiks Cēsu pils parkā, uz Swedbank Izglītības skatuves piedāvās plašu programmu, lai meklētu atbildes un izvirzītu konkrētus priekšlikumus par to, kā palīdzēt bērnam mācībās, kā mūsu bērnus sagatavot neparedzamam darba tirgum, ko mācīties no Somijas pieredzes, kā mērīt izglītību un vai labas atzīmes automātiski nozīmē arī labu izglītību.

 

Skaistajā Jāņa Poruka vārdā nosauktajā vidusskolā ir iespēja mācīties vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošos virzienos. A virzienā – padziļināti latviešu valoda un literatūra, B virzienā – komerczinības, C virzienā  – ievirze policista darbā, D virzienā – kultūras tūrisma vadība.

 

Jaunas programmas vidusskolā

2016. gada 14. jūnijs

Sākot ar 2016./2017.mācību gadu, Rīgas Katoļu ģimnāzija vidusskolas vispārējās izglītības programmas ietvaros piedāvā divas jaunas profesionāli orientētas programmas – viena ar eksakto ievirzi, otra ar humanitāro.

 

Rīgas Valsts tehnikumā Atvērto durvju diena 2016. gada 15. jūnijā pirmo reizi notiks jaunajā Praktisko mācību centrā Dārzciema ielā 70. Sākums ir plkst. 13.00 un Atvērto durvju dienas piedāvājumā ir vēl nebijusi iespēja Latvijā – interesentiem tiks piedāvāts izvēlēties mācību programmas, vadoties pēc algas lieluma un vakancēm Latvijas darba tirgū.

 

Pirmdien, 13.jūnijā, plkst.11.00 Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs kopā ar Rīgas domes Īpašuma departamenta direktoru Oļegu Burovu un audzēkņiem no dažādām Rīgas skolām iepazīsies ar paveiktajiem un plānotajiem Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas un Rīgas Centra Humanitārās vidusskolas ēku atjaunošanas darbiem.

 

9. jūnijā, plkst. 12.30 Rīgas Valda Zālīša sākumskolas iekšpagalmā (Kalpaka bulvārī 8) Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis pastāstīs par bezmaksas Wi-Fi tīklu, kas nākamā gada laikā parādīsies vairāk nekā 270 Rīgas izglītības iestādēs.

 

Ar jauniešu individuāliem darbiem un kolektīvi gatavotajiem RIPO AUTO modeļiem Jaunrades skola, Rīgas 28. vidusskolas audzēkņi un pulciņš RIPO AUTO maija beigās tika aicināti uz Zilupi, lai piedalītos Starptautiskā folkloras festivālā “Talantu varavīksne”.

 

Šodien, 8. jūnijā, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, labdarības fonda ABLV Charitable Foundation valdes priekšsēdētāja Zanda Zilgalve, jauno tehnoloģiju ieviesēji Kristaps Banga un Mārtiņš Dāboliņš kopā ar 100 bērniem Kronvalda parkā atklāja Eiropā unikālu interaktīvo strūklaku, par kuras “diriģentu” var kļūt ikviens, ar rokām liekot ūdenim celties un krist, tam pat nepieskaroties.

 

Rīgas 84.vidusskolas teritorijā pie pērn izveidotā jaunā kalna Deglava ielā patlaban sākti vērienīgi būvdarbi, pēc kuru noslēgšanās nākamgad gan skolēniem, gan iedzīvotājiem būs pieejama sporta komplekss un atpūtas zona, kas tiks papildināta ar laikmetīgās mākslas darbiem.

 

Rīgas 19. vidusskolas skolotāju  un skolēnu komandai šis pavasaris ir aktīvs laiks -  iesaistīšanās Rīgas Pārdaugavas  svētkos Arkādija parkā un  biedrības Zaļās jostas organizētajā vides festivālā “Mēs par tīru Latviju”.  Skolas komanda organizēja radošās, pētnieciskās un kustību aktivitāšu darbnīcas. Skolas mērķis - popularizēt jauniešos izpratni par videi draudzīgas rīcības nozīmīgumu ikdienā, tādējādi veicinot bērnu un jauniešu aktīvu līdzdalību kvalitatīvas vides saglabāšanas un atjaunošanas procesos.

 

Rīgas 19.vidusskola aicina 9.klašu absolventus turpināt izglītoties vidusskolā. Piedāvājam apgūt Vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programmu (kods 31011011).

 

Sākusies jauna inventāra piegāde mācību iestādēm, kas piedalījās „Maxima Latvija” organizētajā izglītības atbalsta programmā „Savai Skolai”. 1029 izglītības iestādēm visā Latvijā līdz jaunā mācību gada sākumam tiks piegādāts sporta inventārs, mūzikas centri, printeri, datori un citas mācību procesa modernizēšanai nepieciešamās lietas teju 1 miljona eiro vērtībā.

 

27. maijā notika gadskārtējais Rīgas vispārējās izglītības iestāžu sporta nominācijas pasākums, kurā sumināja galvaspilsētas izglītības iestāžu sporta organizatorus un skolotājus, labākās  skolas par sasniegumiem Rīgas, Latvijas un starptautiskā mēroga sacensībās. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane pasniedza balvu nominācijā “Par mūža ieguldījumu skolu sportā” .

 

25. maijā Kokneses novada Likteņdārzā kopprojekta „Latvijas dziesma” ietvaros notika speciālo izglītības iestāžu audzēkņu, dienas centru un biedrību festivāls „Skan Latvijas dziesma”. Daudzi dalībnieki uz Koknesi devās jau piekto gadu pēc kārtas.

 

27. maijā Rīgas 28. vidusskolā liecību izsniegšana noritēs nedaudz citādi – skolai blakus esošajā Aldara parkā. Līdztekus tradicionāli svinīgajai daļai būs apskatāma izstāde ar 8. klases jauniešu veidotiem stāstiem par Aldara parku nākotnē – 2020. gadā.

 

26. maijā  plkst.14.00 Rīgas Kristīgā vidusskola ielūdz  uz gada noslēguma Ģimenes  dienas koncertu  Brīvā laika centrā “Jota” (Augusta Deglava ielā 1A). Ieeja koncertā  bez maksas.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 22.jūlijā, 2016, 15:59
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv