Afiša (28. sept - 4. okt)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

„Mums ir viena viena saule, vienas debesis, viena zeme – Latvija,” ar šādu pārliecību 2016. gada septembrī sācies  Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas projekta „Mana Latvija + tava Latvija = mūsu Latvija” īstenošanas ceļš.

 

23. septembrī visā Latvijā risinājās "Olimpiskā dienas 2016" pasākumi. Arī Rīgas Mūzikas internātvidusskolas visu klašu skolēni ar prieku piedalījās pasakumā. Rīts sākās ar Olimpiskā karoga pacelšanu, tam sekoja Olimpiskās dienas vingrojumu komplekss.

 

Šogad UNESCO nedēļā no 10. līdz 16. oktobrim tiks atzīmēta 25. gadadiena kopš Latvija pievienojās Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijai (UNESCO).

 

Arī šajā – 2016./2017. mācību gadā - “Zaļā josta” izsludina makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!”. Jau trīspadsmito gadu pēc kārtas konkurss apvienos kopīgā darbā Latvijas izglītības iestāžu audzēkņus, sākot no pašiem mazākajiem un beidzot ar augstskolu studentiem, lai atbrīvotu plauktus, skapjus un bēniņus no veciem papīriem un kartoniem, gādājot par to pārstrādi vērtīgās otrreizējās izejvielās.

 

Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienas ietvaros, piektdien, 2016. gada 30. septembrī, Ekonomikas ministrija (EM) kopā ar Konkurences padomi (KP) un Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC) aicina ikvienu interesentu iepazīties ar iestāžu darbību un to pārziņā esošajiem jautājumiem.

 

Bērniem Latvijā ir lieliska izpratne par aizsargekipējumu, kas jālieto, braucot ar velosipēdu, bet nedrošību un grūtības sagādā dažādu šķēršļu pārvarēšana – tā liecina novērojumi ERGO veloskolā, kas vasarā darbojās dažādās Latvijas pilsētās. Par sekmīgi izpildītiem velobraucēju praktiskās braukšanas pārbaudījumiem ERGO veloskolā apliecību saņēma gandrīz 1500 bērnu.

 

Rīgas 28. vidusskolā arī šajā vasarā notika remonts, un pamatīgas izmaiņas piedzīvoja daļa no skolas pirmā stāva, kur 15. septembrī  visu lietošanai tika novietota  9.a klases absolventu – zēnu –  iepriekšējā mācību gadā gatavotā dāvana skolai – 3 masīvkoka solu komplekts.

 

Rīgas Kristīgā vidusskola šogad  svin savas pastāvēšanas 25. gadadienu. Šim lielajam notikumam par godu Brīvā laika centrā “JOTA” 30. septembrī plkst. 10.00  visi skolas skolēni – esošie, bijušie, absolventi, skolotāji, skolas darbinieki, vecāki, vecvecāki, draugi un interesenti tiek aicināti un laipni gaidīti forumā “1/4 gadsimta Dieva gaismā”.

 

Latgales NVO projektu programmas 2016 projektu konkursa ietvaros starpkultūru dialoga apakšprogrammā tika atbalstīts biedrības “Skola ar nākotni” projekts “Pūralādes dārgumi”. Tā mērķis ir izglītot iedzīvotājus, tajā skaitā bērnus un jauniešus par dažādu tautu kultūrām un tradīcijām, līdzīgo un atšķirīgo tajās.

 

Trešdien, 14.septembrī, plkst. 15.00 Rīgas domes sēžu zālē tiks prezentēts projekts “Jēgpilni mājasdarbi”.  Projekta mērķis ir izstrādāt un praksē pārbaudīt mājasdarbu vietu un lomu bērnu jēgpilnā mācīšanās procesā,  kā arī veicināt skolēnu sasniegumu motivāciju.

 

Jau no 2015. gada 1. jūnija Rīgas domes Labklājības departaments aicina rīdziniekus iesniegt iesniegumus pabalstam izglītības ieguves atbalstam, saskaņā ar Rīgas domes 15.01.2013. saistošajiem noteikumiem Nr.202 „Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālajiem pabalstiem Rīgas pilsētas pašvaldībā”.

 

Tu vari kļūt par supervaroni, burvi vai slepeno aģentu! Eksaktās zinātnes apvieno šīs lomas gan ar iespēju radīt zāles, kas palīdz pasaulei, gan jaucot vielas veidot jaunu matēriju, gan piedaloties valstij nozīmīgos pētījumos!

 

R. Blaumaņa memoriālais muzejs “Braki” aicina 7.-9. klašu skolēnus un vidusskolu, ģimnāziju un vidējo mācību iestāžu audzēkņus piedalīties R. Blaumaņa literārās prēmijas 12. konkursā, rakstot par sev tuvo tematu (temati doti konkursa nolikumā).

 

Jaunajam mācību gadam sākoties, AS LIDO aicina 1. – 12. klases skolēnus apgūt veselīga uztura pamatus bez maksas! Nodarbības laikā katrs skolēns iegūs plašu informāciju par veselīgu un sabalansētu uzturu, pārtikas produktu sastāvu, vērtību un kvalitāti, kā arī iejutīsies pavāra lomā.

 

Rīgas 28. vidusskola sadarbībā ar Jaunrades skolu jau otro gadu piedalās Metāla svētkos. Metāla svētki 2016 pirmo reizi notika kopā ar Inženieru dienām, kas inženierzinātņu interesentus piesaista plašam darbību klāstam pilsētā un tomēr Pasta sala Jelgavā bija kupli apmeklēta.

 

Iepazīsti cilvēku eksaktā veidā!

2016. gada 7. septembris

Tu vari kļūt par supervaroni, burvi vai slepeno aģentu, bet vari arī izvēlēties ar  eksaktām zinātnēm saistītu jomu un pētīt pasauli, lietu būtību un cilvēkus. 17. septembrī Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, Rīgā, notiks LU jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolu svētki “Es – cilvēks zinātnē!”, kuros skolēni aicināti iesaistīties interesantās eksaktās aktivitātēs un pievienoties kādai jaunajai skolai.

 

Otrdien, 6.septembrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs kopā ar Izglītības, kultūras un sporta departamenta vadību  apmeklēja Rīgas Teikas vidusskolu un Rīgas 72.vidusskolu, lai klātienē pārliecinātos, kā skolas nodrošina ēdināšanu pēc brīvpusdienu ieviešanas 5.-9.klašu audzēkņiem.

 

1., 5. un 10.klašu skolēnu, kā arī to skolēnu, kuri maina mācību iestādi, vecāki var pieteikt Skolēna e karti www.eriga.lv līdz 9. septembrim. “Rīgas satiksme” aicina vecākus pieteikuma aizpildīšanu neatstāt uz pēdējo brīdi, jo, aizpildot pieteikumu 10.septembrī vai vēlāk, Skolēnu e kartes varēs saņemt tikai kādā no septiņiem klientu apkalpošanas centriem.

 

Arī šogad no 18. septembra vienlaicīgi gandrīz simts valstīs sāksies starptautiskā izglītības akcija – “Pasaules lielākā mācību stunda”. Tajā piedalīsies UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskolas un aicinātas pievienoties arī citas Latvijas izglītības iestādes.

 

Šoruden, sākoties jaunajam mācību gadam un līdz 15 septembrim, biedrība "Sajūtu Pasaule" uzsāk  vienkāršu, bet ļoti jauku grāmatu akciju “Lai grāmata neguļ plauktā!”. Noteikti katram ir kāda mīļa grāmatiņa, kura ir izlasīta, kura ir iedvesmojusi, iepriecinājusi, devusi daudz jauku emociju, sajūtu un pārdomu. 

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 28.septembrī, 2016, 17:07
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv