Afiša (26. aug - 1. sept)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Ar plašu bezmaksas aktivitāšu un darbnīcu programmu bērniem un pieaugušajiem, medaļu izgatavošanu rehabilitācijas centra Poga mazajiem iemītniekiem populārais dabas draugs un aizstāvis Cūkmens 26. augustā plkst. 15.00 Rīgā, Lucavsalas atpūtas parkā, noslēgs Vislatvijas Cūkmena kokmīļu darbnīcas tūri.

 

Tuvojoties starptautiska projekta “Ēdam atbildīgi!” otrā norises gada sākumam, 30.augustā notiks ievadseminārs 50 jaunajām dalībskolām. Seminārā pedagogi uzzinās, kā palīdzēt bērniem un jauniešiem apzināties savu lomu globālajā pārtikas aprites sistēmā un motivēt tos pieņemt atbildīgus, videi draudzīgus lēmumus.

 

No 12. līdz 23. septembrim Rīgas pilsētas skolās norisināsies kampaņa „Mazais pilsonis”. Biedrība Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA) aicina Rīgas nevalstiskās organizācijas  un skolas piedalīties kampaņā.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments izsludina konkursu Rīgas Futbola skolas (Uzvaras bulvāris 18) direktora/-es amatam. 

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentsizsludina konkursu Rīgas pašvaldības izglītības iestādes, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas (Stūrmaņu ielā 31) direktora/-es amatam.  

 

No 15. līdz 21. augustam Ķersterciema atpūtas kompleksā “Albatross” radošā vasaras nometnē tikās “Fonda Nāc līdzās!" dziedošie un muzicējošie bērni un jaunieši ar speciālām vajadzībām, lai profesionālas komandas vadībā dziedātu, muzicētu, stiprinātu savu veselību, apgūtu publiskas uzstāšanas knifus un fotomākslu, kā arī veselīgas ēšanas pamatprincipus.

 

Vai skolai un bērnudārzam gatavi?

2016. gada 19. augusts

Šonedēļ Rīgas veselības centra filiālē “Imanta” ir uzsākta jauna programma – „Veselības sertifikāts izglītības iestādei”, kas domāta bērniem, kuri pirmo reizi uzsāk skolas vai pirmsskolas (bērnudārza) gaitas un kuriem, atbilstoši normatīvo aktu prasībām jāveic padziļināta veselības pārbaude un mācību iestādē jāiesniedz medicīniskā karte – izziņa nr. 026/u par veselības stāvokli.

 

Krievijas pilsētā Kazaņā notikušajā 28.pasaules informātikas olimpiādē Latvijas skolēni izcīnījuši vienu zelta un vienu bronzas medaļu, liecina starptautiskās informātikas olimpiādes mājaslapā publicētā informācija.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 18. augustā, akceptēja Rīgas domes lēmumprojektu par ēdināšanas pakalpojumu maksu Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs. Ēdināšanas pakalpojumu maksa nemainās, bet ir noteikta piemaksa par ēdināšanu izglītojamiem ar speciālajām vajadzībām, kā arī lēmumā paredzēts, ka izglītības iestāžu darbinieki par ēdināšanu maksās tikpat daudz kā izglītojamie.

 

Lai septembrī pilsētas mazākie iedzīvotāji mācību iestādēs atgrieztos veselīgi, spēcīgi, jau iekustējušies mācību procesam un izturīgi pret rudens saaukstēšanos, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Latvijas Bērnu un Jauniešu Sporta asociācija aicina uz vispārējās fiziskās sagatavošanas treniņiem līdz pat 31. augustam.

 

25.septembrī, Rīgā, viesnīcas Radisson Blu Daugava telpās norisināsies otrā ikgadējā izstāde bērniem un vecākiem, kas šogad tiks veltīta sportam un aktīvai atpūtai.  Vecāki ar bērniem iepazīsies ar izstādes dalībniekiem – sporta skolām, dienas izklaides programmas ietvaros uz skatuves katrs dalībnieks paradīs sevi un pastāstīt par savu sporta veidu, viesnīcas dārzā notiks sporta spēles un jautrie konkursi animatoru pavadībā. Būs ļoti interesanti, jautri un noderīgi! Ieeja bez maksas.

 

Trešdien, 10.augustā, plkst.10.30 Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks kopā ar Īpašuma departamenta direktoru Oļegu Burovu un audzēkņiem no dažādām skolām iepazīsies ar paveiktajiem teritorijas labiekārtošanas darbiem līdzās Rīgas 84.vidusskolai, Lielvārdes ielā 141, kas atrodas pie Deglava ielas kalna.

 

Tuvojoties jaunā mācību gada sākumam, IT uzņēmums Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) sadarbībā ar programmēšanas pulciņu Learn IT rīko skolas ieskaņas programmēšanas nodarbību bērniem. Nodarbība norisināsies 27. augustā Rīgā un tai aicināti pieteikties gan zēni, gan meitenes, kas šogad uzsāks mācības 3. vai 4. klasē.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments ir ieguvis finansiālu atbalstu pieciem Izglītības un zinātnes ministrijas izsludinātā konkursa „Sporta inventāra un aprīkojuma iegāde akreditētajās vispārējās un profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēs” projektiem.

 

No 17. līdz 24. jūlijam Hanojā, Vjetnamā, notikušajā 27. Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē, kurā par medaļām cīnījās 252 skolēni no 68 valstīm un kurā piedalījās arī Latvijas komanda, kopvērtējumā sudraba medaļu izcīnīja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolnieks Ņikita Trojanskis, bronzas medaļu ieguva Siguldas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieks Valts Krūmiņš, bet Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolniece Aleksandra Boikova saņēma atzinību. Latviju pārstāvēja arī   Rīgas 10. vidusskolas 11. klases skolniece Sofija Matisone.

 

Ata Kronvalda fonds izveidojis skolu "Zvaigžņu reitingu", lai parādītu un popularizētu tās skolas, kuras spēj sagatavot starptautiskā līmenī konkurētspējīgus skolēnus.

 

Vasaras brīvlaikā “Microsoft Latvija” un “Go Beyond” aicina vidusskolēnus iesaistīties jaunā projektā – programmēšanas nodarbībās par mobilo lietotņu (jeb aplikāciju) izveidi. Tikai 4 nodarbību laikā (vienā pilnā dienā un trīs darba dienu vakaros) vecāko klašu skolēniem tiks sniegtas praktiskas zināšanas par dažāda veida lietotņu izveidi.

 

Latvijas skolēni ir guvuši panākumus starptautiskajā bioloģijas olimpiādē, kā arī starptautiskajā fizikas olimpiādē, aģentūra LETA uzzināja Valsts izglītības satura centrā.

 

Šodien, 25.jūlijā, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un priekšsēdētaja vietnieks Andris Ameriks kopā ar Īpašuma departamenta direktoru Oļegu Burovu un vairāku Rīgas izglītības iestāžu audzēkņiem iepazinās ar paveiktajiem būvniecības darbiem Rīgas 40.vidusskolā, Tērbatas ielā 15/17,  un Rīgas 22.vidusskolā, Bruņinieku ielā 10.

 

Izglītības sistēmā ir nepieciešamas nopietnas pārmaiņas – to dzirdam arvien biežāk izglītības iestādēs, konferencēs un medijos. Laimīgā kārtā skolotāji ir tie cilvēki, kuri vienmēr ir gatavi mācīties, pilnveidoties un meklēt jaunus risinājumus, bet kas ir tie instrumenti, kuri varētu palīdzēt jebkuram pedagogam paaugstināt mācību procesa efektivitāti?

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 25.augustā, 2016, 16:32
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv