Afiša (23. mar - 29. mar)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

22. martā Rīgas 34. vidusskolā Sabiedrības integrācijas projekta  “No kopīgiem pasākumiem uz savstarpējo saprašanos” laikā notika dalībnieku pirmais sadraudzības pasākums, kurā divu skolu – Rīgas 34.vidusskolas un Rīgas Centra Humanitārās vidusskolas – 10. klašu skolēni iepazinās savā starpā, piedaloties „ledus laušanas” un saliedēšanās aktivitātēs.

 

Vairums Latvijas skolēnu, viņu vecāku un skolotāju ikdienā kustas par maz un lielākoties neizpilda Pasaules Veselības organizācijas (PVO) noteikto dienas fizisko aktivitāšu minimumu – secināts Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projekta Sporto visa klase veiktajā fizisko aktivitāšu eksperimentā, kas tapis sadarbībā ar Latvijas Mobilo Telefonu (LMT).

 

ESF projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” 1.1. darbības "Valsts zinātnisko konferenču organizēšana” ietvaros ir izstrādāts Latvijas 41. izglītojamo zinātniskās konferences nolikums, kurš nosaka, ka konferences otro posmu – reģionālās konferences organizē augstskolas.

 

Tehniskā universitāte (RTU) izaicina studentus un skolēnus, izmantojot asu prātu, makaronus un līmi, radīt Baltijā izturīgāko spageti tiltu sacensībās «STiKS», kas norisināsies 1. aprīlī RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, Ķīpsalas ielā 6.

 

No 2017. gada 2. marta līdz 12. maijam. Rīgas 28.vidusskola (Rīgā, Sarkandaugavā, Sliežu ielā 23) īsteno projektu “Caur sidraba birzi gāju, zelta kokles rociņā”.

 

Vairums Latvijas skolu jauniešu vecuma grupā no 5. līdz 9. klasei ietur trīs maltītes dienā, bet silta maltīte visbiežāk ir divās ēdienreizēs, secināts Rimi Latvia un SKDS veiktajā jauniešu ēšanas paradumu aptaujā.

 

Rīgas 85. vidusskola sadarbībā ar Rīgas Klasisko ģimnāziju un Rīgas Lietuviešu vidusskolu uzsāk projektu “Latvijas simtgades kalendārs.” Projekts iecerēts, lai skolēni un viņu ģimenes locekļi varētu piedalīties Latvijas valsts simtgadei veltīta kalendāra satura un vizuālā ietērpa veidošanā. Kalendārā katrs mēnesis atspoguļos kādu Rīgas pilsētas un Latvijas vēsturē nozīmīgu notikumu.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina Rīgas pašvaldības dibinātās skolas iesaistīties jauniešu iniciatīvas projektā “Izglītības iestāžu teritoriju apzaļumošana”, kas veltīts Latvijas valsts simtgadei. Projektā galvaspilsētas skolas var piedalīties konkursā, lai pretendētu uz finansējuma saņemšanu iestādes teritorijas apzaļumošanai.

 

Rīgas 25.vidusskolas vēstures muzeja padomes audzēkņi un skolas pedagogi 2016. gada pavasarī iesaistījās Eiropas Savienības Erasmus+ projektā “European Active Citizenship”. Sākoties jaunajam mācību gadam, projekta grupa uzsāka aktīvu darbu. Projektā tika iesaistītas piecas valstis – Spānija, Horvātija, Itālija, Somija un Latvija.

 

No 9. līdz 15.februārim Rīgas 9. vakara maiņas vidusskolas pedagoģes un skolēni piedalījās Eiropas Savienības (ES) Erasmus + programmas projekta “Gatavai savai dzīvei” pasākumā Lietuvā, Ķedaiņu pilsētā. Šīs tikšanās tēmas bija: "Cilvēku ar fiziskām nepilnībām nodarbinātība" un "Darba devēju un darba ņēmēju tiesības".

 

8. un 9. klašu skolēni un viņu skolotāji vēl līdz 20. martam var pieteikties Latvenergo erudīcijas konkursam „Fizmix Eksperiments”. Lai reģistrētos konkursam, jāizveido komanda, kurā ir pieci skolēni un viens skolotājs. Katra Latvijas reģiona 10 komandas, kas sevi pierādīs konkursa neklātienes kārtā, tiksies vienā no fināliem un cīnīsies par galveno balvu – nedēļu garu piedzīvojumu visai komandai īpašā vasaras nometnē.  

 

Profesionālās izglītības kompetences centrā „Rīgas Valsts tehnikums” 2016. gada 15. martā plkst. 14.00 būs šajā mācību gadā pirmā Atvērto durvju diena, kur interesentiem  būs  iespēja iepazīties ar tehnikuma piedāvātajām izglītības programmām.

 

Lai paaugstinātu izglītības procesa kvalitāti, pērn Rīgā par galveno izglītības jomas prioritāti tika izvirzīta pedagogu profesionālās kompetences pilnveidošana un iestāžu vadības kapacitātes stiprināšana – 16. februārī atskaitoties par Rīgas domes (RD) izglītības, kultūras un sporta departamenta (IKSD) veikumu 2016. gadā, uzsvēra IKSD direktors Guntis Helmanis.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 9. martā, atbalstīja Strazdumuižas internātvidusskolas – attīstības centra vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem projekta ieceri. Tas paredz sagatavot mācību līdzekļus Braila rakstā pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē.

 

10. martā tirdzniecības centrā Domina Shopping  jau otro gadu norisināsies skolēnu mācību uzņēmumu Rīgas pavasara gadatirgus. Gadatirgu organizē Biznesa izglītības biedrība "Junior Achievement Latvija" sadarbībā ar Swedbank, TC Domina Shopping un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

 

Skolēnu pavasara brīvlaikā Rīgas Motormuzejs aicina skolēnus nesēdēt mājās, bet tā vietā apmeklēt izglītojošu dienas nometni muzejā ar iepriekš vēl nebijušu programmu. Pavasara brīvlaika programma skolēniem notiks no 14. līdz 16. martam, katru dienu no 10.00 līdz 14.00. Ieteicamais vecums: no 7 līdz 14 gadiem.

 

No 2017. gada 1. marta līdz 30. novembrim Rīgas Rīnūžu vidusskola īsteno projektu “Ģimene – atslēga cilvēka laimei”, kurš tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmā.

 

AS “Latvijas Zaļais punkts” aicina visus Latvijas 1.-9.klašu skolēnus piedalīties konkursā “Zaļais restarts”. Konkursā skolēniem no izlietotā iepakojuma vai citiem vairs nevajadzīgiem materiāliem ir jārada jaunas, praktiski izmantojamas lietas.

 

No 6. līdz 20. martam notiek 8. un 9. klašu skolēnu pieteikšanās Latvenergo koncerna konkursam „Fizmix Eksperiments”. Šogad erudīcijas konkursā gaidāmi vairāki jauni pārsteigumi, viens no tiem ir ievērojami plašāks uzvarētāju loks un vēl nebijusi galvenā balva – nedēļu ilga atpūta vasaras nometnē, ko saņems sešas spēcīgākās komandas, pa vienai no katra Latvijas reģiona.

 

22. februāris Rīgas 45. vidusskolas koristiem iesākās kā visiem skolēniem, ar stundu un individuālo stundu apmeklēšanu, taču domās jau kora dalībnieki pakoja koferus tālajam ceļam uz Krieviju. Tās pašas dienas vēlā vakarā, sākās tālais ceļš uz Sanktpēterburgu, lai piedalītos IV vispasaules bērnu un jauniešu koru čempionātā.

 

Teksta izmērs: A A A

Aktuāli
Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 22.marts, 2017, 18:25
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv