Afiša (24. maijs - 30. maijs)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbībā ar Latvijas Banku visa mācību gada garumā organizēja finanšu pratības konkursu „Biznesa pasakas” 5.–9. klašu skolēniem. Rīgas Sanatorijas internātpamatskolu konkursā pārstāvēja sešas pasakas: Niks Adrians Gaigals (5.kl.) Baiba Guņko (9.kl.), Daniēls Lūkass Miķelsons (6.kl.), Emīlija Bērziņa (7.kl.), Nadežda Sidorova (6.kl.), Vitālijs Suvorovs (5.kl.).

 

27. maijā no plkst. 10.00 līdz 19.00 Rīgas Purvciema vidusskola un International Association of Experts in Children Education on High Technologies (IAECEHT) rīko lietišķo spēli galvaspilsētas vidusskolēniem “Žurnālists. Rīga – ostas pilsēta”.

 

Vēsture ap mums” ir skolēnu pētījumu konkurss, kura mērķis ir veicināt jauniešu interesi par sava novada un Latvijas vēsturi, kā arī kritiskās domāšanas, avotu analīzes prasmju un radošo spēju attīstīšana. 15 gadu laikā konkursā ir piedalījušies 2580 skolēni ar 2278 darbiem. Konkursa tēmas ir saistītas ar dažādu Latvijas vēstures jomu izpēti.

 

Pirmdien, 23. maijā, jau otro gadu pēc kārtas Ķīpsalā, Valsts policija sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu un Pilsētas Jahtklubu rīkos labdarības pasākumu bērniem “Daugava zem burām 2016”.

 
 

Netradicionālā vieglatlētika

2016. gada 18. maijs

Rīgas Valda Avotiņa pamatskola – attīstības centrs 2016. gadā, pateicoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstam, organizējis divus  projektus izglītojamiem ar speciālām vajadzībām.

 

Sestdien, 21. maijā, Rīgas 7. pamatskolā notiks ikgadējie Dārza svētki, kur tiek aicināti piedalīties visi skolas un mikrorajona bērni, viņu vecāki un draugi.

 

Šogad projekta Rēķini galvā”World Championship 2016 starptautiskais fināls notika 7. maijāSlovēnijā, mazā, jaukā Murska Sobota pilsētiņā uz pašas Austrijas, Ungārijas un Slovēnijas robežas. Sacensības organizēja Tartu (Igaunija) izglītības projektu atbalsta grupa „MIKSIKE” sadarbībā ar Slovēnijas nacionālo projekta koordinatoru Slovēnijas nacionālo izglītības institūtu un Murska Sobota pilsētas Ekonomikas skolu.

 

Erudīcijas konkursa ”Eksperiments” finālā 8. un 9. klašu jaunieši demonstrēja savas zināšanas fizikā, modelējot ar saules paneļiem darbināmus auto, veidojot sildīšanas iekārtas, atrodot efektīvākās spuldzes un pat konstruējot ar CO2 gāzi darbināmas raķetes. Visu sešu fināla komandu sniegums bija pārliecinošs, taču visvairāk punktus izdevās nopelnīt Jelgavas Valsts ģimnāzijas komandai ”Magnētiskais fokuss”. Jau vasarā uzvarētāji kopā ar savu skolotāju Baibu Daģi dosies ceļojumā uz Rimini Itālijā.

 

Pirmais, pieredzes bagātais gads projektā “Ēdam atbildīgi!” ir gandrīz aizritējis, 20 pilotskolas ir īstenojušas daudzveidīgas aktivitātes un kopā strādājušas pie metodoloģijas. Atlases kārtā ir izvēlētas skolas, kas pievienosies projektam otrajā, 2016. /2017. mācību gadā. 

 

Rīgas 18. vakara (maiņu) vidusskola realizē Eiropas Savienības Erasmus+ programmas 2. pamatdarbības starpskolu stratēģiskās partnerības projektu (KA2) „Nuits Blanches” (“Baltās naktis”).

 

Šī gada 13. un  20. maijā plkst. 10.00 aicinām Rīgas skolu pirmo un otro klašu audzēkņus uz animācijas filmu programmas "Lupatiņi un draugi” seansiem kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē Rīgā, Elizabetes ielā 61. Savukārt 15. maijā, atzīmējot Ģimenes dienu uz šo filmu seansu gaidītas ģimenes ar bērniem.

 

Aprīļa beigās Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā norisinājās vārdu burtošanas konkurss „Spelling Bee”. Konkurss Rīgas 9.-10. klašu skolēnu vidū veiksmīgi notiek jau otro gadu. Arī šogad atsaucība bija liela un konkursā piedalījās labākie skolēni no 20 Rīgas skolām. Konkursu atbalstīja ASV vēstniecība, LATE (Latvijas Angļu valodas Skolotāju Asociācija) un grāmatu izdevniecības Oxford un Pearson.  

 

Sestdien, 14. maijā, norisināsies Latvijas 1. atklātās datorikas olimpiādes 2. kārta, kurā 100 skolēni, kas 1. kārtā ieguvuši visvairāk punktu, sacentīsies āķīgu algoritmu risināšanā programmēšanas valodā Scratch. Olimpiāde notiek divās vecuma grupās – 4.-6. klašu un 7.-9. klašu skolēniem.  Pasākumu organizē Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes studenti sadarbībā ar programmēšanas skolotājiem un Latvijas Universitātes Datorikas fakultāti.

 

Tuvojoties Eiropas dzimšanas dienai, Rīgas Imantas vidusskolā 5. maija rītā viesojās Eiropas lietu eksperti - Nīderlandes karalistes vēstnieks Pīters Jans Langenbergs, Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andri Gobiņš, žurnāla Cosmopolitan radošā direktore Laura Lauziniece un Supervaroņu komanda multimākslinieka Kašera vadībā. Viesi 8.-12. kl. skolēniem stāstīja par viņu iespējām Eiropas Savienībā, dalījās savā personiskajā pieredzē un iedvesmoja būt aktīviem savu iespēju apzināšanai Eiropā. Iegūtās zināšanas skolēniem palīdzēs Eiropas eksāmenā, kuru Rīgas Imantas vidusskolas skolēni kārtos 9. maijā tiešsaistē www.esmaja.lv .

 

Vai zināt, kā izveidot ar saules paneļiem darbināmu auto, kā uzkonstruēt īstu raķeti vai ekstrēmos apstākļos uzsildīt ūdeni tikai ar metāla stiepli un baterijām? Atklājiet pārsteidzošus fizikas trikus un jūtiet līdzi Latvijas zinošākajiem jauniešiem erudīcijas konkursa “Eksperiments” finālā jau šo sestdien 7. maijā plkst. 18.00 kanālā LNT.

 

Speciālo izglītības iestāžu, biedrību un centru iemītnieki 25. maijā plkst. 12.00. izdziedās un izdejos festivāla "Skan Latvijas dziesma" repertuāru Likteņdārzā, Likteņupes Daugavas krastā. Likteņdārzā pulcēsimies jau piekto gadu un turpināsim iesākto -  sūtīsim savai Zemei sirds mīlestības sveicienus. Visi kopā radīsim svētkus, dziedot un dejojot, piedaloties radošajās darbnīcās un turpinot būt klātesošiem Likteņdārza augšanā.

 

No 14. marta līdz 10. maijam Latvijā jau devīto gadu norisinās akcija "Atpakaļ uz skolu". Tās laikā Eiropas Savienības (ES) institūciju darbinieki, valsts amatpersonas, NVO pārstāvji un citi Eiropas lietu eksperti dodas uz skolām, lai ar jauniešiem dalītos savā darba pieredzē un zināšanās par ES. Šogad akcijas "Atpakaļ uz skolu" ietvaros norisinās vairāk nekā 100 vizītes, un skolās viesojas eksperti no vairāk nekā 40 institūcijām un organizācijām.

 

Rīgas Pārdaugavas pamatskola ,Vaivaru pamatskola un  Daugavpils buvniecības koledža no 2014. gada divus  gadus piedalījās projektā „Dažādu metožu izpēte dabaszinātnēs, lai palielinātu skolēnu motivāciju un veicinātu zinātnisko prasmju apguvi” (“Exploring Different Methods of Science Teaching to Increase Student Motivation and Promote Scientific Literacy”).Projekta mērķis bija pētīt dažādas mācību metodes dabaszinātnēs, lai palielinātu skolēnos motivāciju apgūt zinātni un veicinātu zinātnisko domāšanu .Projekta koordinējošā valsts bija Malta.

 

Krišjāņa Barona muzejs, K. Barona ielā 3–5, izsludina fotokonkursu “Manu durvju stāsts”. Konkurss ir daļa no šī gada Muzeju nakts norises Krišjāņa Barona muzejā. Darbi iesniedzami līdz 10. maijam elektroniski pa e-pastu barons@memorialiemuzeji.lv vai personiski muzejā.

 

Aprīlis Rīgas Mūzikas internātvidusskolā ir laiks, kad var atskatīties uz gada laikā padarīto. Sakrātās dziesmas nu tiek izdziedātas Gada atskaites koncertā. Koncerts norisinājās 28. aprīlī bērnu un jauniešu centrā “Altona”.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 24.maijā, 2016, 10:14
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv