Afiša (25. jūn - 1. jūl)

2016. gada 16. jūnijā noslēdzās Rīgas 4.speciālās internātpamatskolas īstenotais projekts „Sports - izaugsmei un vienlīdzībai 2”. Projekts tika finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Par godu gaidāmajai Latvijas simtgadei, katrs Latvijas skolēns saņems dāvanu – naudas summu kultūras pasākumu apmeklēšanai. Projektu sauc “Skolas soma”, un tā pilotversija jau izmēģināta divās Rīgas skolās. Rīgas Juglas vidusskolas direktore Aija Melle pastāstīja, kādus pasākumus pusgada laikā ir apmeklējuši viņas skolas audzēkņi un cik noderīgs ir izrādījies šis projekts.

Rīgas Austrumu vidusskolas sabiedrības integrācijas projekta „Iecietības glezna”, iecietības veicināšanas un jebkādas diskriminācijas novēršanas krāšņākā aktivitāte – ekskursija „Rīga kā glezna”.

Maija mēneša izskaņā vairākas klases, kuras bija iesaistījušās kampaņā „Mazais 100-gades pilsonis“ steidza īstenot dažādas pilsoniskās aktivitātes. Privātskolas „Laisma“ skolēni veica skolas pagalma labiekārtošanas darbus, Rīgas Juglas vidusskolas skolēni vienprātīgi vēlējās palīdzēt Juglas patversmes dzīvniekiem, bet Rīgas 51.vidusskolas bērni kā savu pilsonisko iniciatīvu izvēlējās dāvināt Jelgavas bērnunama audzēkņiem kancelejas piederumus.

Svētdien, 18.jūnijā, plkst.11.00 ar dažādām radošām aktivitātēm  bērniem un muzikāliem priekšnesumiem atklās topošā Centra sporta kvartāla (bijušā LU stadiona Krišjāņa Barona ielā 116a, Rīgā) rotaļu laukumu.

Ugunsdzēsēju tērpu pielaikošana, eksperimentēšana īstā laboratorijā, iejušanās gaismotāja vai televīzijas diktora lomā – tās ir tikai dažas no aktivitātēm, caur kurām bērni 1. jūnijā, akcijas “Darbā bērni” ietvaros viesojoties vairākos Latvijas uzņēmumos, iepazina savu vecāku darbavietu, profesiju un ikdienas pienākumus.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar trijām Rīgas pašvaldības izglītības iestādēm  -  Rīgas 22.vidusskolu, Rīgas 25.vidusskolu un Tehniskās jaunrades namu “Annas 2”  šobrīd īsteno Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas “ERASMUS+” ietvaros atbalstītu projektu “Attīsti – mācies – dalies – Eiropā” (Make: Learn: Share: Europe).

30. jūnijā kampaņas „Mazais 100-gades pilsonis“ ietvaros Ziepniekkalna sākumskolas 5.c klases skolēni, audzinātāji un vecāku pārstāvji devās pilsoniskās aktivitātes maršrutā uz Slokas dzīvnieku patversmi.

Rīgas Valda Avotiņa pamatskola – attīstības centrs realizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas progragrammas finansiāli atbalstītu projektu DUSMOT-NIEKS, kas tika uzsākts 2017. gada 27. februārī.

Latvijas mazpulki ir lielākā bērnu un jauniešu organizācija Latvijā, kas apvieno 130 mazpulkus ar vairāk kā 1500 mazpulcēniem.  Šogad biedrība organizē IV Mazpulku jauno vadītāju skolu, kurā aicināti piedalīties gan jaunie mazpulku vadītāji, gan tie interesenti, kuri plāno par tādiem kļūt.

25. maijā Kokneses novada Likteņdārzā kopprojekta „Latvijas dziesma” ietvaros notika  speciālo izglītības iestāžu audzēkņu, dienas centru un biedrību festivāls „Šķīru gaisu dziedādama”. Daudzi dalībnieki uz Koknesi devās jau sesto gadu pēc kārtas.

Vasaras projekta laikā “Talantu pilsētas” telpās tiks izveidota iedomāta tūrisma aģentūra, kuras galvenais varonis būs Runcis zābakos. Tā būs kā radoša spēle - ar dažādu radošu un praktisku uzdevumu palīdzību virtuāli dosimies iepazīt Latvijas skaistos novadus,

20. maijā, kad lielākā daļa Latvijas skolēnu baudīja vienu no siltākajām šī gada dienām, 85 jaunie programmētāji pierādīja savas zināšanas Latvijas 2. atklātās datorikas olimpiādes finālā, ko organizēja Tehniskās jaunrades nams „Annas 2”.

Rīgas 18. vakara (maiņu) vidusskolas jaunieši aktīvi piedalās Starptautiskos projektos, iepazīst citu valstu kultūru, mācās kopā ar saviem jaunajiem ES draugiem, iegūst pieredzi, pārvar bailes un valodas barjeru, salīdzina sevi ar citiem jauniešiem no dažādām valstīm, kā arī novērtē Latvijas - savas valsts - īpašo skaistumu un neatkārtojamību.

Rīgas Austrumu vidusskolā 23. maijā notika sabiedrības integrācijas projekta „Iecietības glezna” izglītojoši radošais seminārs par iecietības veicināšanu un jebkādas diskriminācijas novēršanu, kuru vadīja psiholoģe, ģeštaltterapeite, biedrības „Esi brīvs” valdes priekšsēdētāja Dace Caica.

2013. gadā, kad Rīgas Vakara ģimnāzijā tika svinēta skolas simtgade, īpaši tika pētīta skolas arhitekta R.Šmēlinga dzīve un radošā darbība. Tika izveidots stends, kur parādīts izcilā arhitekta veikums Rīgā: P.Stradiņa slimnīcas korpusi, Bērnu un 1. slimnīcas ēkas, Āgenskalna tirgus, 25 skolu būves, kas ar savu veidolu vēl joprojām labi atpazīstamas galvaspilsētā.

Rīgas Mūzikas internātvidusskolā norisinājās I starptautiskais pianistu konkurss “Primavera”. Šogad dalībnieku vidū bija Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Polijas un Latvijas pārstāvji. Pavisam 43 dalībnieki no 14 skolām – 7 Latvijas un 7 ārvalstu skolām.

Ceturtdien, 2017. gada 25. maijā, plkst.13.00  Brīvā laika centrā “Jota”, Augusta Deglava ielā 1A, Guntara Rača autorkoncerts “Laikam laika nav”. Ieeja bez maksas.

Speciālo izglītības iestāžu, biedrību un centru iemītnieki 25. maijā plkst. 12.00. izdziedās un izdejos festivāla "Šķīru gaisu dziedādama" repertuāru Likteņdārzā, Likteņupes krastā, gatavojoties Latvijas 100. dzimšanas dienas svinībām 2018. gadā.

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursā „Fizmix Eksperiments” godalgotas sešas fizikā zinošākās komandas – Līvānu 2. vidusskolas „Fotons” no Latgales reģiona, Skrundas vidusskolas „Oposumi” no Kurzemes reģiona, Valmieras Valsts ģimnāzijas „Gamma Deluxe” no Vidzemes reģiona, Limbažu novada ģimnāzijas „Lambda Džeki” no Rīgas reģiona, Viesītes vidusskolas „Entropija” no Zemgales reģiona un Rīgas 25. vidusskolas komanda „Elementāri Vatson” no Rīgas pilsētas.

Aktuāli
Jaunākais fotogalerijā