“Latvijas valsts jubilejā Rīga iedzīvotājiem sagatavojusi divas nozīmīgas dāvanas: viena ir fundamentāla un funkcionāla – Mežaparka lielā estrāde, bet otra – virtuālais piemineklis “Goda vārti”, kas ir simbolisks gan formā, gan saturā un iekļaujas pilsētas vidē kā laika zīme dažādiem pārbaudījumiem un apliecinājums jaunai sasniegtai brieduma pakāpei – Latvijas simtgadei”, vides objekta atklāšanā teica Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Janvāris ir barikāžu atceres mēnesis, tāpēc Rīgā notiks vairāki šiem spriedzes pilnajiem notikumiem veltīti pasākumi, un viens no lielākajiem ir barikāžu aizstāvju atcerei veltītais koncerts “Gaisma nākamībai” Rīgas Domā, kas notiks 20. janvārī plkst. 16.00. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Lai nodrošinātu tradicionālo kultūras pasākumu norisi Rīgā 2018. gadā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina pieteikt projektus Tradicionālo kultūras pasākumu finansēšanas konkursam.

Svētdien, 21. janvārī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu „No kogēm līdz barkām – kuģošana un jūrnieku dzīve senatnē”, piedāvājot piedalīties ekskursijā – nodarbībā (11.00 un 15.00 - latviešu valodā, 13.00 - krievu valodā), radošajā darbnīcā, kā arī apskatīt visu muzeja ekspozīciju.

Līdz šī gada 31. janvārim mākslinieki aicināti iesniegt savus darbus, lai pieteiktos dalībai konkursam “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”. Darbi iesniedzami Rīgas Sv. Pētera baznīcā, darba dienās no plkst. 10.00 līdz 17.00. Tiek gaidīti glezniecības darbi eļļas, akvareļa, temperas, akrila vai pasteļa gleznojuma tehnikā.

Šā gada 16. janvārī preses konferencē tika paziņoti Lielās mūzikas balvas 2017 nominanti. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 6. martā Latvijas Nacionālajā operā pl. 19.00. Pasākumu tiešraidē atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”.

2018. gada 16. oktobrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” muzicēs viens no pasaules labākajiem simfoniskajiem kolektīviem – tradīcijām bagātais Leipcigas Gewandhaus orķestris sava jaunā mākslinieciskā vadītāja, izcilā diriģenta, vairākkārtēja Grammy balvas ieguvēja  Andra Nelsona vadībā.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā notiks lekciju cikls tūristu gidiem un vēstures interesentiem „Rīgas pilsētas un Latvijas kuģniecības vēsture”.

Svētdien, 21. janvārī, plkst. 12.00 muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina ģimenes ar bērniem iepazīties ar aizraujošo Alberta Kronenberga pasaku “Mazais ganiņš” Latvijas Nacionālā teātra aktiera Zigurda Neimaņa lasījumā.

Iepriekš ziņots, ka Rīga Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” līdz šī gada 31. janvārim norisinās profesionālās glezniecības izstāde-konkurss “Ziemas stāsti”, kurā dalību pieteikuši, darbus iesnieguši un izstādījuši profesionāli mākslinieki. Katram izstādes apmeklētājam vēl šonedēļ  - līdz 19. janvārim ir iespēja nobalsot par kādu no mākslinieku gleznām.

Rīgas Centrālās bibliotēkas Juglas filiālbibliotēkas (Brīvības gatvē 430a) neformālais klubiņš „ Juglas aicinājums” š.g.17. janvārī plkst. 14.00 aicina uz tikšanos ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra leģendāro aktrisi Ņinu Ņeznamovu. Ieeja bez maksas.

1.martā 80 gadu jubileju svinēs izcilā un leģendārā Dailes teātra aktrise Olga Dreģe. Tam par godu 1. un 2.martā nesen atjaunotajā VEF Kultūras pilī notiks viņas jubilejas koncerti, bet vēlāk tie būs skatāmi arī citviet Latvijā.

Ceturtdien, 18. janvārī, plkst. 12.00 Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas valsts simtgades Rīgas pilsētas programmas darba grupas vadītāja Baiba Šmite atklās Latvijas jubilejai veltītu vides objektu „Goda vārti”.

No 12. janvāra Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” izstāžu zālē, Jaunielā 29A, ir apskatāma tautas lietišķās mākslas studiju “Rīdze” un “Cilnis” 45 darba gadu jubilejas izstāde “Tautu meita rotājās”.

Ar koncertu “Fantāzijas un dejas” 2018. gada 24. janvārī plkst. 19.30 VEF Kultūras pils sadarbībā ar Latvijas Radio 3 ”Klasika” aizsāk kamermūzikas koncertu un sarunu ciklu “Come Prima”.

“Mosties un atceries, dzirdi un baudi!” jau devīto gadu uz koncertiem aicina Pavasara festivāla WINDSTREAM rīkotāji, kas šogad ir sarūpējuši piecus koncertus. Festivāls risināsies laikā no 18. marta līdz 12. aprīlim, un tā centrā kā allaž Orķestris “Rīga” un mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina gaismas festivāla “Staro Rīga” projektu finansēšanas konkursu, lai nodrošinātu daudzveidīgas festivāla programmas izveidošanu, pilsētvides gaismas objektu izstādes īstenošanu un veicinātu pilsētvides objektu tapšanu, kurus paredzēts izgaismot ilgtermiņā.

No 2018. gada 13. janvāra līdz 10. februārim Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiālē Ieriķu ielā 43A, 1. un 2. stāva foajē ikviens aicināts apmeklēt tautas lietišķās mākslas studijas “Valdziņš” rokdarbu izstādi “Ziemas noskaņa”. Ieeja bez maksas.

Iepriekš ziņots, ka mākslinieka Jura Pudāna piemiņas izstāde Rīgas Sv. Pētera baznīcā norisināsies no 2017. gada 15. decembra līdz 2018. gada 15. janvārim, tomēr apmeklētāju pastiprinātas intereses dēļ, izstādes eksponēšanas laiks pagarināts līdz šī gada 30. janvārim.

Kultūras pils "Ziemeļblāzma" Lielajā zālē šī gada 30. janvārī plkst. 19.00 notiks Gaļinas Poļiščukas režisētā Andra Buļa mono izrāde “Facebook. Post Scriptum”. Izrāde tapusi, iedvesmojoties no populārākā sociālā tīkla pasaulē – Facebook.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri