Afiša (24. jūl - 30. jūl)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Izglītības sistēmā ir nepieciešamas nopietnas pārmaiņas – to dzirdam arvien biežāk izglītības iestādēs, konferencēs un medijos. Laimīgā kārtā skolotāji ir tie cilvēki, kuri vienmēr ir gatavi mācīties, pilnveidoties un meklēt jaunus risinājumus, bet kas ir tie instrumenti, kuri varētu palīdzēt jebkuram pedagogam paaugstināt mācību procesa efektivitāti?

 

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā visu jūliju un augustu ir iespēja pieteikties piektdienas vakara relaksējošai pastaigai gida pavadībā tikai par 2 EUR papildus ieejas biļetei.

 

Dienlilijas Dabas muzejā

2016. gada 22. jūlijs

Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar SIA „Hedera Pluss” no 28. līdz 31. jūlijam rīko izstādi „Dienlilijas 2016”. Izstādē katru dienu būs aplūkojamas līdz pat 200 dažādas dienlilijas (Hemerocallis). Lai organizatori spētu sagādāt svaigas, rīta agrumā plūktas dienziedes, durvis uz izstādi ik dienu tiks vērtas pulksten 12.00. Kopā izstādes laikā tiks eksponētas līdz pat 400 dažādu dienziežu šķirņu.

 

Par mūsu visu trīs profesionālo riteņbraucēju – Alekseja Saramotina, Gata Smukuļa un Toma Skujiņa – piedalīšanos Tour De Pologne sacensībās ir lasāms daudz kur. Bet to, ka turpat startējušas arī divas Tehniskās jaunrades nama „Annas 2” meitenes, turklāt ar labiem panākumiem, zina tikai nedaudzi.

 

Ja piezogas garlaicība, tad bērni bieži glābiņu meklē telefonā, planšetdatorā vai pie televizora ekrāna. Taču gada siltākie mēneši tā vien sauc tos pavadīt brīvā dabā vai radošās rotaļās. Mazo ekspertu skolas vecāki, iedvesmojoties no iniciatīvas “Mīļākā pagalma spēle Latvijā”, iesaka aizraujošas aktivitātes vasarai.

 

2016. gadā jūnijā ir noslēgusies Erasmus+KA2 starptautiskais Eiropas projekts, kurā piedalījās trīs Eiropas skolas: CEIP Andres Garcia Soler (Spānija), Rīgas Klasiskā ģimnāzija (Latvija) un Redhills Primary School (Lielbritānija). Galvenā projekta koordinējošā dalībvalsts bija Spānija.

 

15. jūlijā plkst. 14.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā norisināsies vasaras nometnes „Gājputni nāk” noslēguma koncerts. 5 dienu vasaras nometne Vaidavas speciālajā internātpamatskolā īstenota projekta „Gājputni nāk” ietvaros. Nometnē piedalījušies 30 bērni no Latvijas un latviešu diasporām Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā un Īrijā ar mērķi veicināt diasporas bērnu saikni ar Latviju un stiprināt viņu nacionālo identitāti.

 

Bērnu veloaktivitāšu cikls „Drošais ātrritenis 2016” turpina ripot. Te varam ne tikai uzzināt, kā ar riteni braukt droši un ātri, bet arī pamēroties spēkiem ar citiem drošiem un ātriem braucējiem.

 

Vasara ir laiks, ko liela daļa studentu izmanto, piesakoties praksē kādā sev interesējošā uzņēmumā. Lai gan vairākums (63%) jauniešu vēlētos palikt strādāt uzņēmumā, kurā veic praksi, reālais to jauniešu īpatsvars, kuri pēc prakses paliek strādāt tai pašā vietā, ir 25%[1]. Kā lietderīgi izmantot prakses periodu,

 

Latvijas Mikologu biedrība par Gada sēni 2016 ir izraudzījusies bārkstaino mušmiri (Amanita strobiliformis). Par sēnes atrašanu šogad pirmā ziņojusi Jeļena Belova, kura jau 5. jūlijā Augstkalnes pagasta centrā novērojusi  apmēram divdesmit eksemplārus.

 

12. jūlijā noslēdzas pieteikšanās pamatstudijām Latvijas Universitātē (LU), un pēc jaunākās apkopotās informācijas vienotajā augstskolu uzņemšanas sistēmā portālā www.latvija.lv, tieši LU ir saņēmusi no Latvijas augstskolām visvairāk studētgribētāju pieteikumu – 12697, un arī kā pirmo prioritāti studijas Latvijas Universitātē izvēlējušies visvairāk reflektantu - 2907.

 

Biedrība „Latvijas Pilsoniskas sabiedrības atbalsta centrs” jau trešo reizi saņēmusi Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu, lai īstenotu vasaras nometni bērniem no Latvijas un latviešu diasporām ārvalstīs, ar mērķi veicināt diasporas bērnu saikni ar Latviju un stiprināt viņu nacionālo identitāti. Šodien uz „Gājputnu” nometni Vaidavā ieradušies 30 bērni no Norvēģijas, Dānijas, Zviedrijas, Īrijas un vietējie – Kocēnu novada bērni.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina skolas pieteikt pretendentus Rīgas pašvaldības balvai „Zelta pildspalva” un „Zelta stipendija”. 

 

Aicinām pirmsskolas vecuma bērnu likumiskos pārstāvjus reģistrēt bērnu rindā elektroniskajā sistēmā brīvajām vietām šādos pašvaldības bērnudārzos:

 

Neraugoties uz to, ka Rīgā pēc iedzīvotāju etniskā sastāvā latvieši ir 46,2%, ievērojami lielākajā daļā pirmsskolas izglītības grupu Rīgā mācību valoda ir latviešu valoda, liecina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta apkopotā informācija.

 

Rīgas domes Labklājības departaments aicina rīdziniekus iesniegt iesniegumus par pabalstu izglītības ieguves atbalstam, saskaņā ar Rīgas domes 15.01.2013. saistošajiem noteikumiem Nr.202 „Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālajiem pabalstiem Rīgas pilsētas pašvaldībā”.

 

Vasaras vidus ir krāšņākais rožu ziedēšanas laiks Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. To būs iespēja baudīt arī siltajos vasaras vakaros, jo jūlijā un augustā dārzs būs atvērts apmeklētājiem katru dienu līdz pat pulksten deviņiem vakarā.

 

1. jūlijā plkst. 18:00 Kalnciema ielā 14, Rīgā tiks atklāta Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas 2016.gada absolventu diplomdarbu izstāde “Iesākumā bija”. Izstādē apskatāmi 27 absolventu diplomdarbi glezniecības, grafikas, tēlniecības, datorgrafikas, 3D, interneta, video un foto specializācijās. Katrs no tiem risina savu atsevišķu stāstu, kopā veidojot vienotu mākslas rēbusu. Vai šī rēbusa risināšana skatītājā radīs atklāsmei līdzīgas izjūtas, ja daļa no tā ir viņš pats?

 

“Projektu nakts 2016” tuvojas

2016. gada 2. jūlijs

Izpētīt bioloģisko daudzveidību Sardīnijā? Kopā ar spāņu jauniešiem atrast risinājumu 21. gadsimta problēmām? Satikt līdzīgi domājošos un saņemt finansējumu savu ideju realizācijai? Izsapņo savu starptautisko sapni un ļauj tam kļūt par īstenību! Piesakies "Projektu naktij 2016" līdz 18. jūlijam.

 

Svētdien, 3.jūlijā, “Drošais ātrritenis” ripos kopā ar “Latvijas Balvas 2016” motosacensībām. Maziem un lielākiem velobraucējiem paveras vienreizēja iespēja piedalīties atklāšanas parādē kopā ar motobraucējiem, bet pēc tam mēroties spēkiem savās sacensībās dažādās veloklasēs Biķernieku kompleksās sporta bāzes spīdveja stadionā, sacenšoties par rīkotāja Bruno Rožkalna Brunomoto balvām, bet brīvajos brīžos pasekot  motosacensībām lielajā trasē

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 22.jūlijā, 2016, 15:59
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv