Afiša (29. maijs - 4. jūn)

Pasākumiem bagāts ir noslēdzies mācību gads projekta “Varavīksnes tilts II” dalībniekiem. Daudzas Rīgas 172. un 173. pirmsskolas izglītības iestāžu latviešu un mazākumtautību ģimenes piedalījās gan Neatkarības proklamēšanas dienai veltītajos pasākumos, gan Rīgas maratona ietvaros organizētajās sporta aktivitātēs.

28. un 29. maijā ar daudzkrāsainu pasākumu programmu Rīgā svinēs Starptautisko bērnu aizsardzības dienu. Koncerti un festivāli, radošās darbnīcas, sporta aktivitātes, spēles un rotaļas notiks galvaspilsētas kultūras centros, Rīgas centrā, Mežaparkā, Spīķeru kvartālā un Pārdaugavā.

Zīmējumu teātris un Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina jaunākos skatītājus uz Vara Klausītāja režisēto izrādi visai ģimenei ''7 pasakas par Ņukucīti'', kas tapusi, iedvesmojoties no Aivara Neibarta pasakām. Izrāde notiks svētdien, 29. maijā, pulksten 14:00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Izrāde tiek zīmēta uz vertikālām papīra loksnēm, kas

27. maijā Rīgas 28. vidusskolā liecību izsniegšana noritēs nedaudz citādi – skolai blakus esošajā Aldara parkā. Līdztekus tradicionāli svinīgajai daļai būs apskatāma izstāde ar 8. klases jauniešu veidotiem stāstiem par Aldara parku nākotnē – 2020. gadā.

Biedrības „Latvijas Mazpulki” Mežaparka dienas ekonometne aicina bērnus no 6 līdz 12 gadu vecumam interesanti un aizraujoši pavadīt laiku no 6. jūnija līdz 17. jūnijam Lībekas ielā 27.

Jūnija sākumā biedrība "homo ecos:" uzsāks neredzamā teātra projekta "Urbānā skatuve 2" īstenošanu, kurā aicinām iesaistīties jauniešus. Pieteikties dalībai kreatīvi teatrālajā projektā „Urbānā skatuve 2” var līdz 30. jūnijam.

No  1. līdz 17. jūnijam Rīgas 63. vidusskolā, Pāles ielā 9, Juglā, 4. -7. klases skolēni no plkst. 9.00 līdz 15.00var piedalīties dienas nometnes “Jugla II” aktivitātēs.

26. maijā  plkst.14.00 Rīgas Kristīgā vidusskola ielūdz  uz gada noslēguma Ģimenes  dienas koncertu  Brīvā laika centrā “Jota” (Augusta Deglava ielā 1A). Ieeja koncertā  bez maksas.

Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde "Laismiņa" (Slokas ielā 211 ) aicina interesentus apmeklēt  "Atvērto durvju" dienu 8. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 12.00 vai no plkst. 15.30 līdz 18.00.

Svētdien, 29. maijā, Mežaparka “Zaļajā teātrī” no plkst. 11.00 līdz 16.00 risināsies aizraujošs pasākums visai ģimenei “Mazā stiprinieka raibie piedzīvojumi”.

Sestdien, 28. maijā, plkst. 10.00 Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē (RTU ETF), Rīgā, Āzenes ielā 12 notiks Latvijas Robotikas čempionāts, kurā piedalīsies robotu būves entuziasti un robotikas interesenti no visas Baltijas, lai septiņās disciplīnās sacenstos ar pašu konstruētajiem robotiem.

Šī mācību gada nogalē uzsākta datorparka atjaunošana visās Rīgas skolās, lai līdz ar jaunā mācību gada sākumu izglītības iestādēs mācību process varētu noritēt pie 1395 jauniem datoriem.

28. maijā plkst.13.00 Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja” Jūs ielūdz uz Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltītiem svētkiem „Lidojums ar gaisa balonu”. Pasākuma laikā visi kopā sveiksim topošos pirmklasniekus gan ar dziesmām, gan dejām, gan rotaļām un radošajām aktivitātēm, kur līdzdarboties varēs ikviens pasākuma apmeklētājs.

Sestdien 21. maijā  Bērnu un jauniešu centrs „Altona” trešo reizi ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu organizēja plenēru „Zem kastaņu baltajām svecēm”. Šogad plenērā piedalījās 28 dalībnieki no 5 izglītības iestādēm no 11 līdz 25 gadu vecumam.

Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē „Zilbīte” ar VUGD darbinieku līdzdalību pagājušajā nedēļā veiksmīgi notika praktiskā apmācība evakuācijā. Evakuācijas apmācību laikā izglītības iestādes pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem bija iespēja praktiski organizēt savlaicīgu un drošu izglītojamo evakuēšanu ārkārtas gadījumā.

Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolā no 10. līdz 12. maijam vairāk nekā parasti skanēja angļu valoda, jo skolā viesojās riteņbraucēji no Francijas, kuri piedalījās Starptautiskā projektā “Ecobike. Eiropas cikls Crossing”.

Rīgas 68. pirmsskolas izglītības iestāde, Ādmiņu ielā 9a, aicina pieteikt mazuļus brīvajām vietām mazākumtautību mācību programmas apguvei.  Apmācība bilingvāli.  Aicinām pirmsskolas vecuma bērnu likumiskos pārstāvjus reģistrēt bērnu rindā elektroniskajā sistēmā.

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbībā ar Latvijas Banku visa mācību gada garumā organizēja finanšu pratības konkursu „Biznesa pasakas” 5.–9. klašu skolēniem. Rīgas Sanatorijas internātpamatskolu konkursā pārstāvēja sešas pasakas: Niks Adrians Gaigals (5.kl.) Baiba Guņko (9.kl.), Daniēls Lūkass Miķelsons (6.kl.), Emīlija Bērziņa (7.kl.), Nadežda Sidorova (6.kl.), Vitālijs Suvorovs (5.kl.).

Jau sesto gadu Rīgas pašvaldība finansē nevalstisko organizāciju rīkotās bezmaksas brīvā laika aktivitātes vasaras mēnešos. Šogad atbalstītie 15 projekti piedāvās vairāk nekā 1 500 bērniem un jauniešiem dažādās pilsētas apkaimēs sporta un piedzīvojumu aktivitātes, radošas darbnīcas un ar pilsētvides izzināšanu saistītus pasākumus.

Jaunieši no visas Latvijas ir aicināti piedalīties Narvesen rīkotajā konkursā Diena kā piedzīvojums. Latvijā dzīvo ļoti daudz uzņēmīgu, gudru, talantīgu un drosmīgu, jauniešu, taču daudzus savas ieceres īstenošanas šķir tikai 1 solis – trūkst finanses. Lai sniegtu iespēju sevis attīstībai un pilnveidošanai, šogad pieciem jauniešiem no visas Latvijas katram būs iespēja saņemt finansējumu līdz 2000 EUR savu ieceru realizēšanai.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri