Afiša (14. dec - 20. dec)

Laipni aicināti līdz 2018. gada 15. februārim apskatīt Bērnu un jauniešu centra “Mīlgrāvis” organizētā Rīgas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa, labdarības akcijas “Ziema pilsētā” dalībnieku darbu izstādi Bērnu klīniskās slimnīcas novietnē Gaiļezerā, Juglas ielā 20.

Jau pavisam drīz, 6.janvārī , Rīgā, Biznesa augstskolā “Turība”, no plkst.11.00  līdz 15.00 notiks tikšanās “Radošais sprādziens 2018”, kurā satiksies jaunieši no visas Latvijas, kuri meklē izaicinājumus un grib kaut ko vairāk nekā ikdiena piedāvā! Jaunieši, kuri vēlas PAŠI lemt savā dzīvē, vēlas pilnveidot sevi, kuri  grib satikt citus  līdzīgi domājošus, kuri jūt, ka VARĒTU DARĪT lielas lietas!

Turpinot tradīciju, jau ceturto gadu pēc kārtas Rīgas Kristīgā vidusskola sadarbībā ar saviem atbalstītājiem un draugiem rīko labdarības koncertu Rīgas Sociālās aprūpes centru “Gaiļezers” un “Ezerkrasti” iemītniekiem.

Tuvojoties svētkiem un skolēnu ziemas brīvdienām, Rīgas Motormuzejs ir sagatavojis brīvā laika aktivitāšu programmu bērniem veselas dienas garumā. Bērniem muzejā būs iespēja iejusties zinātnieku ādā, veicot dažādus eksperimentus, pārbaudīt veiklību, piedaloties automodelisma sacensībās miniatūrajā Biķernieku rallijkrosa trasē, kā arī izzināt muzeja seno spēkratu stāstus profesionāla gida pavadībā. Dienas noslēgumā bērni varēs izgatavot savu svētku dāvaniņu.

Laikā, kad vakari ir kļuvuši tumši un gari, bet dienas – īsas un pelēkas –, Dabas muzejā pulcējas internātskolu, bērnu namu un krīzes centru audzēkņi, lai iepazītu muzeja dabas bagātības, kopīgi radītu svētku noskaņu un cits citam sagādātu patiesu prieku.

Sestdien, 16. decembrī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā notiks Ziemassvētku tirdziņš, piedāvājot iegādāties kvalitatīvu Latvijā ražotu produkciju un sagatavoties svētku svinēšanai.

Ziemassvētku gaidīšanas laiks Bērnu un jauniešu centrā “Kurzeme” aizsākās Pirmās Adventes  nedēļā ar vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas studiju audzēkņu radošo darbu izstādes “Baltā pasaka” atklāšanu, kas apmeklētājus priecēs visu gada nogali.

23. novembrī Rīgas vakara ģimnāzijas (RVĢ) 8. -12. klašu skolēnu grupa piedalījās pasākumā “Pielaiko profesiju”, kas notika  Zemnieku saimniecības  “Mucenieki” konditorejā, Rīgā. Pasākuma mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar  konditora amata noslēpumiem, kā arī ar izglītības un darba tirgus iespējām.

Ielūdzam uz Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja Ziemassvētku koncertu „Ziemīgs ceļojums zinātnē” š. g. 12. decembrī plkst. 18.30 (ierašanās no plkst. 18.00) Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē (Kr. Barona ielā 1, Rīgā).

30. novembrī Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” norisinājās Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” Rīgas vokālistu konkurss “Pār jūriņu, pār Daugavu, Saulītei roku devu…”. Konkursā dalību ņēma 6 solisti, 2 dueti un 8 vokālie ansambļi, no 12 dažādām iestādēm, kopā drusku pāri kā 100 dalībnieki.

Publikācijā ir ievietota informācija - prezentācijas par Eiropas Sociālā finda projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" personu pieteikšanos mācībām rezultāti un nākamo mācību piedāvājums.

No decembra Latvijas skolas un bērnu dārzi tiek aicināti pieteikties jaunam lekciju ciklam “Kā veidot veselīgus digitālo ierīču lietošanas paradumus”, kuru norise plānota nākamā gada sākumā. Lekcija paredzēta ģimenēm un skolotājiem, lai iedrošinātu veidot noturīgus un veselīgus paradumus digitālo ierīču izmantošanā.

Aptauja* liecina, ka 78% Latvijas jauniešu vismaz reizi dienā izmanto internetu skolā. Mazāk nekā puse no viņiem tiešsaisti izmanto mācībām, turpretī sociālos tīklus lieto vairāk nekā 80% aptaujāto. Strauji augošās digitalizācijas dēļ sociālo tīklu lietpratība mūsdienās ir tikpat būtiska, kā formālā izglītība,** tāpēc Samsung Skola nākotnei izveidojusi ieteikumus, kā lietderīgi izmantot sociālos medijus mācību procesa uzlabošanai.

6. decembrī Somija atzīmēja savas neatkarīgās valsts 100. gadadienu. Somijā šī jubileja tika plaši atzīmēta visā valstī. Arī Ziemeļvalstu ģimnāzija bija Somijas svētku svinētāju pulkā.

Tā kā Rīgas 21.vidusskola piedalās Ekoskolu kustībā, tad tika pieņemts lēmums iesaistīties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta organizētajā jauniešu iniciatīvas projektā  “Izglītības iestāžu teritoriju apzaļumošana”.

Zini, kas ir Herbārijs?  Nospiesti, žāvēti augi? Vai tikai? Nāc uz LU Botānikas muzeja  meistarklasi  “Ar vasaras sajūtu ziemā”, un uzzini, kas tad īsti ir Herbārijs. Vai zini, kā izskatās un kā atšķiras  kaķpēdiņa un zaķpēdiņa, kas ir vanagnadziņi un cīrulīši? Uzzini, dari un radi!

Sākot no 14. decembra (līdz 2018. gada 7. janvārim) Dānijas Kultūras institūts, Norvēģijas Karalistes vēstniecība Latvijā, Francijas institūts Latvijā,  Gētes institūts Rīgā un Kino galerija aicina ģimenes ar bērniem un klašu kolektīvus uz kinoteātri “K.Suns” Rīgā, Elizabetes ielā 83/85 bez maksas noskatīties bērnu un jauniešu auditorijai domātas filmas.

Patīk tehnoloģijas un sveču liešanas, Ziemassvētu rotājumu gatavošanas vietā gribi izmēģināt ko jaunu? Mēs, Rīgas IT Demo centrs un LearnIT, aicinām - piedalies radošajā darbnīcā “21. gadsimta Ziemassvētki” 3.-6. klašu skolēniem un uzprogrammē savu pirmo Ziemassvētku kartīti!

Trešdien, 29. novembrī, no plkst.8.50 līdz plkst.9.20 Friča Brīvzemnieka pamatskolā  notika lasīšanas zibakcija "Cilvēks ar labu grāmatu rokās nekad nav vientuļš". Šajā mācību gadā Friča Brīvzemnieka pamatskolā lasīšanas zibakcija notiek jau trešo reizi, lai gan sākotnēji tas bija plānots kā vienreizējs pasākums Starptautiskajā rakstītpratības dienā – 8.septembrī.

2017. gada 1. un 2.decembrī Prāgā (Čehijā) norisinājās XXVII starptautiskais Adventa un Ziemassvētku kora mūzikas festivāls ar Petra Ebena balvu, kurā Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris “Vivace” bērnu koru kategorijā ieguva 1. vietu, kā arī tika izvirzīts uz Grand Prix.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri