Afiša (30. jūn - 6. jūl)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Sestajā starptautiskajā  laikmetīgās dejas festivālā “Vides Deja” sestdien, 9.jūlijā, plkst.22.00 Ropažu kultūras un izglītības centrā (Sporta ielā 2/k.2) izrādīs Dānijas  horeogrāfes Esteres Vrobelas veidotu sirreālu gaisa deju izrādi bērniem “Fly Trap”. Svētdien, 10.jūlijā, plkst.17.00 izrāde būs skatāma arī kultūras pilī “Ziemeļblāzma” (Ziemeļblāzmas ielā 36, Rīgā). 

 

Izglītojošās rotaļas un spēles, krāsu, sapņu un pasaku pasaule, aizraujošs zinātnes teātris, virvju nobrauciens un līdzsvara turēšana uz lentēm, ziepju burbuļu un rotaļlietu darbnīcas un vēl daudz kas cits – tik koša un aizraujoša ir paredzēta mini LAMPAS programma bērniem Sarunu festivāla LAMPA ietvaros. Festivāls 1. – 2. jūlijā notiks Cēsu pils parkā. Dalība – bez maksas.

 

Rīgas Centrālā bibliotēka aicina brīvprātīgos pieteikties skaļās priekšā lasīšanas projektā „Sarunas un grāmatas –līdzņemšanai” Rīgā. Plānojam lasīt priekšā avīzes, žurnālus vai grāmatas ilgstošas sociālās aprūpes iestādēs. Praktiski lasīšana notiks rudenī – septembrī, oktobrī un novembrī, bet brīvprātīgos līdz 15. augustam aicinām pieteikties tuvākajā RCB filiālbibliotēkā vai pa tālruni 67037479. RCB filiālbibliotēku saraksts un kontaktinformācija – mūsu mājaslapā www.rcb.lv.

 

Ceturtdien, 30. jūnijā, Grīziņkalna skeitparkā norisināsies, iespējams, lielākās ielu deju sacensības Baltijā, kurās deju soļu meistarībā sacentīsies pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Pasākums notiks jau ceturto reizi. Sacensību sākums būs plkst. 14.00, bet finālistu cīņas risināsies ap plkst. 19.00. Ieeja ir bez maksas.

 

Aicinām brīvprātīgos, kuriem ir laiks, prieks un interese 13.augustā  pievienoties „Ielu mūzikas dienas”  komandai un kļūt par muzicēšanas  vietu koordinatoriem pasākuma laikā. Pienākumos ietilptu mūziķu  sagaidīšana, programmas pieteikšana un dažādu tehnisko nianšu pārzināšana.  Savu pieteikumu sūti uz info@ielumuzika.lv

 

Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē “Pūcīte”, Ērgļu ielā 1,  vēl ir brīvas vietas grupās, kurās apgūst mazākumtautību mācību programmu.

 

Trešdien, 29. jūnijā, plkst. 16.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā koncertēs Brēmenes jauniešu simfoniskais orķestris, kuram jau vairāk nekā 10 gadus  ir cieša draudzība ar Rīgas jaunajiem mūziķiem.

 

Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskola (Skola) šajā mācību gadā piedalījās Eiropas Savienības programmas Erasmus+ programmā Mācību mobilitātes projektos “Skolas audzēkņu konkurētspējas veicināšana ES darba tirgū“ un “Skolas skolotāji apgūst jaunas darba metodes ārvalstīs” (Nr. 2015-1-LV01-KA102-013285). Sākot no 2015. gada oktobra līdz pat 2016. gada maijam, Skola projekta ietvaros īstenoja kopskaitā 8 plūsmas jeb mācību mobilitātes sadarbībā ar partnerorganizācijām Igaunijā, Lietuvā, Somijā un bijušās Dienvidslāvijas republikā Maķedonijā. Tā bijabrīnišķīga iespēja kopskaitā 35 projekta dalībniekiem iegūt pieredzi ārvalstīs.

 

Šā gada 16.jūnijā, skaistā, saulainā vasaras pēcpusdienā, BJC ,,Daugmale” reģionālajā sporta centrā ,,Ķengarags” Maskavas ielā 283B norisinājās Bērnu un jauniešu centra  ,,Daugmale,, atklātās sacensības fitnesa daudzcīņā. Sacensību galvenais mērķis bija popularizēt sportiskās un fitnesa aktivitātes Rīgas bērnu un jauniešu vidū

 

Ielīgošana BJC “Altona”

2016. gada 22. jūnijs

22. jūnijā jau plkst .11.30 sāksim mūsu ielīgošanas svētkus BJC “Altona ” teritorijā.  Tiks apdziedātas,  jūsmojot vai gluži pretēji – apdziedot, pašlaik mūsu sētā aktuālās aktivitātes.

 

Rīgas 7. pamatskola, Jaunciema 4.šķērslīnijā 4, aicina pieteikt 5 un 6 gadu vecus bērnus uz brīvajām vietām pirmsskolas izglītības programmas apguvei.  Aicinām pirmsskolas vecuma bērnu likumiskos pārstāvjus reģistrēt bērnus rindā elektroniskajā sistēmā.

 

Turpinās jūnijā uzsāktā līgumu slēgšana ar auklēm par pašvaldības līdzfinansējumu aukļu pakalpojumam. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) vērš uzmanību uz tām darbībām, kas veicamas, lai līdzfinansējums tiktu nodrošināts.

 

Šobrīd, kad tikko aiz muguras izlaidumu laiks un tūkstošiem jauniešu rūpīgi izsver, kā veiksmīgāk veidot savu turpmāko studiju un karjeras ceļu, izglītības jautājumi ir īpaši aktuāli. Bet kā pieņemt pareizāko lēmumu skolu izvēlē mūsdienu tik strauji mainīgajā pasaulē, kad nākotnes vajadzības ir neparedzamākas kā jebkad? Sarunu festivāls LAMPA, kas 1. – 2. jūlijā notiks Cēsu pils parkā, uz Swedbank Izglītības skatuves piedāvās plašu programmu, lai meklētu atbildes un izvirzītu konkrētus priekšlikumus par to, kā palīdzēt bērnam mācībās, kā mūsu bērnus sagatavot neparedzamam darba tirgum, ko mācīties no Somijas pieredzes, kā mērīt izglītību un vai labas atzīmes automātiski nozīmē arī labu izglītību.

 

29. jūnijā plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, pasākumu ciklā “Savējo sarunas par dzeju un dzīvi” notiks kārtējā tikšanās – sarunāsies Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas priekšsēdētāja skolotāja Anita Vanaga un bibliogrāfe Agra Turlaja. Sarunu vadīs Ojāra Vācieša muzeja vadītāja Ieva Ķīse.

 

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs 2015. gada beigās aicināja Rīgas skoluvadības komandas un pedagogus piedalīties izglītības attīstības projektā „Izglītība izaugsmei 2016”, lai veicinātu izglītības kvalitāti skolas stratēģisko mērķu sasniegšanai un jēgpilna mācību procesa īstenošanai.

 

Skaistajā Jāņa Poruka vārdā nosauktajā vidusskolā ir iespēja mācīties vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošos virzienos. A virzienā – padziļināti latviešu valoda un literatūra, B virzienā – komerczinības, C virzienā  – ievirze policista darbā, D virzienā – kultūras tūrisma vadība.

 

Jūnijā sākusies uzņemšana Jauniešu garantijas izglītības programmās, kurās gada vai pusotra gada laikā bez maksas var iegūt darba tirgū pieprasītu profesiju. Mācības rudenī aicina uzsākt 37 profesionālās izglītības iestādes, piedāvājot apgūt turpat 100 dažādas profesijas.

 
 

Pedagogi dalās pieredzē un mācās

2016. gada 17. jūnijs

Jau deviņpadsmito gadu Rīgas Valda Avotiņa pamatskola – attīstības centrs organizē pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides kursus pedagogiem, kuri strādā ar bērniem, kam ir mācīšanās traucējumi. Kursu tēma - ,,Pedagogu profesionālo kompetenču pilnveide darbā ar izglītojamiem ar mācīšanās traucējumiem. Iekļaujošās izglītības veicināšana valstī” (A programma).

 

Kā būtu ar lietderīgi un radoši pavadītu savu brīvo laiku, uzzinot vairāk par vidi, tās saudzēšanu, kā arī attīstot aktiermeistarības un improvizēšanas prasmes? Būtu tieši tas, kas vajadzīgs šai vasarai! Piesakies! Projekta „Urbānā Skatuve 2” mērķis ir informēt sabiedrību par vides aizsardzības problēmām un kliedēt radušos maldīgos priekšstatus saistībā ar tiem, izmantojot neparastu māksliniecisku metodi: neredzamo teātri! Apgūstot gan aktiermeistarības, gan improvizēšanas prasmes, projekta dalībnieki, nelielās grupās, publiskās vietās, izspēlēs dažādas ainiņas, kas skars vides aizsardzības tēmas.

 

Te, Daugavas krastā, Miera dārza klusumā zem kastaņu svecēm, liepu un kļavu ieskauts, nu jau 50 gadus tuvākās apkārtnes bērnus un jauniešus uzņem interešu izglītības centrs “Daugmale”, kurā tik daudzu bērnu talanti iemirdzas visās varavīksnes krāsās.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 30.jūnijā, 2016, 09:15
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
www.e-skola.lv