Biežāk uzdotie jautājumi

Rīgas jauniešu centrā “Kaņieris” 25. aprīlī plkst.10.00 norisināsies ikgadējā konference par inovācijām darbā ar jauniešiem. Šī gada tēma “Medijpratība darbā ar jauniešiem” veltīta prasmei spēt vērtēt, analizēt un veidot stratēģiski efektīvu mediju saturu, lai komunicētu ar jauniešiem.

Atzīmējot 2018. gadu kā pasaules modernās cirka mākslas 250. gadadienu un Pasaules cirka dienu, 20. aprīlī NVO nama zālē tika aizvadīta Cirka Mākslinieku asociācijas veidota labdarības izrāde.

2018. gada pavasarī “Sadarbības platforma” Latvijas valsts budžeta finansētajā programmā “NVO fonds” uzsāk projektu, kam dots nosaukums “Kopā varam vairāk”. Projekta īstenošana plānota līdz 2018. gada oktobra beigām.

2018. gada janvārī Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola (RTPV) sadarbībā ar Rīgas 1.speciālo internātpamatskolu – attīstības centru, uzsāka projekta “Pierādi savu iekšējo aktieri!” realizēšanu. Projekts paredzēja izrādes scenārija izveidi un pielāgošanu iesaistītajiem dalībniekiem un lugas “Kā Garausis, Lielais dējējs, olas dēja” iestudēšanu. Projekts ilga 3 mēnešus, līdz 2018. gada 15. aprīlim.

Aprīļa numurā lasāma intervija ar biedrības “Sajūtu Pasaule” valdes locekli Kadriju Beiroti. Vēl vēstnesī lasītāji atradīs informāciju par gaidāmajiem semināriem un pasākumiem NVO namā, kā arī aktuālo informāciju par izsludinātajiem projektu konkursiem un NVO jaunumiem.

NVO nama popularitāte pieaug

2018. gada 19. aprīlis

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti ceturtdien, 19. aprīlī, izbraukuma sēdē iepazinās ar NVO nama (Ieriķu ielā 43A) telpām un darbību. Kā liecināja NVO nama darbinieku sagatavotais pārskats, tā popularitāte ar katru darbības gadu ir pieaugusi.

Lai veicinātu Latvijā dzīvojošo ārvalstnieku -  trešo valstu valstspiederīgo un imigrantu - iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, projekta „Integrācijas ABC – 2017” ietvaros piecās Latvijas pilsētās notiks bezmaksas apmācības – integrācijas kursi.

Latvijas novadus apceļojošais festivāls “Latvijas Goda aplis” uzsāk sabiedrības rīcības akciju “Goda liepa”. Tās ietvaros ikviens valsts iedzīvotājs tiek aicināts stādīt liepas, tādējādi gatavojoties Mātes dienai un godinot savu mammu.

Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) aicina brīvprātīgos pieteikties vadīt radošās darbnīcas bērnu vasaras brīvlaikā! Radošās darbnīcas paredzētas jaunākā skolas vecuma bērniem, un tās tiek rīkotas Rīgas Centrālās bibliotēkas Bērnu nodaļā un piecās RCB  filiālēs: Daugavas, Imantas, Sarkandaugavas filiālbibliotēkās un filiālbibliotēkās ”Vidzeme” un „Zemgale” .

No 16. aprīļa līdz 11. maijam NVO namā, Ieriķu ielā 43A, 1. un 2. stāva foajē, ikviens aicināts apmeklēt biedrības “Sajūtu Pasaule” izstādi “Padari pasauli par kripatiņu gaišāku”.

29. martā NVO namā pulcējās Rīgas un Kurzemes reģionā darbojošos pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti, lai dalītos pieredzē un labajā praksē par nevalstiskā sektora un pašvaldību sadarbības modeļiem, finansējuma iespējām, kopīgi īstenotajiem pasākumiem un  partnerības stiprināšanu.

Sestdienas lieliskais laiks un labā Kundziņsalas gaisotne sapulcināja uz pirmo talku projektā „Kundziņsala – vieta starp ūdeni, debesīm un zemi” vairāk kā 30 dalībniekus. Projektu īsteno biedrība „Kundziņsala” laikā no 2018. gada 2. aprīļa līdz 25. jūnijam.

Mākslas diena Ķengaragā

2018. gada 16. aprīlis

26. aprīlī plkst. 15.00 Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas parkā (Prūšu iela 13b)  norisināsies “Mākslas diena Ķengaragā”. Šī gada Mākslas diena tiks atzīmēta Latvijas simtgades zīmē, raugoties uz Ķengaragu toreiz un tagad, tāpēc šī gada tēma ir “Ķengarags simtgades kurpēs”.

29. martā norisinājās Rīgas domes konference „Tehnoloģiju progress un pārmaiņu vadība skolā”, kuru apmeklēja vairāk nekā 300 Rīgas vispārējās izglītības iestāžu vadošie pārstāvji - direktori, mācību pārziņi, direktora vietnieki IT jautājumos, IT jautājumu koordinatori.

Biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse”  aicina Rīgas skolas iesaistīties kampaņā “Mazais 100gades pilsonis”, kuras ietvaros ir iespēja interaktīvi un saturīgi izglītot jauniešus par sabiedrības līdzdalību, pilsoniskajām aktivitātēm un darbošanos nevalstiskajā sektorā. Kampaņa sākusies 2018. gada 2.aprīlī un turpināsies līdz pat semestra beigām.

25. aprīlī radošo industriju centrā DarbaVieta norisināsies tekstila apdrukas radošā darbnīca, ko organizē Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija un vadīs sociālais uzņēmums OWA Fashion. Darbnīcā būs iespējams iepazīties ar dažādām tekstila apdrukas tehnikām (sietspiede, trafaretu druka, zīmēšana uz auduma u.c.), kā arī tās praktiski izmēģināt. Dalība darbnīcā ir bez maksas, aicināts ikviens interesents.

Trešdien, 18. aprīlī, no plkst. 14.00 līdz 17.00 NVO namā, Ieriķu ielā 43A aicinām nevalstisko organizāciju pārstāvjus uz semināru par tēmu “Sociālā uzņēmējdarbība”.

Dziesmu svētki – tā ir tradīcija, kas, sekmējot tautas garīgo atmodu, aizsākusies pirms diviem gadsimtiem, turpinājusies pie dažādām valsts varām, iekļauta UNESCO meistardarbu sarakstā – tradīcija, kas tiek uzturēta ikdienā un savas nepārtrauktās darbības kulmināciju piedzīvo ik pēc pieciem gadiem – grandiozā tautas kopā sanākšanā, ko izjūtam kā tautas identitātes un kultūras manefestāciju.

14.aprīlī 16.00 Lastādijas apkaimes galerijā, Turģeneva ielā 15, tiks vērtas durvis “Ritovu ģimenes kambarim”- vienas dienas izstādei. Free Riga T17 rezidenti kopā ar vēsturnieku Iļju Ļenski atklās stāstu par uzņēmēju Ritovu ģimeni caur desmit atlasītiem artefaktiem, kas tika atrasti slēpnī Turģeneva ielā 17.

Svētdien, 15. aprīlī, no plkst. 10.00 līdz 16.00 Čiekurkalna krustcelēs (Rusova ielā 9 pie Ezerparka Namiem) notiks jau četrpadsmitais pasākums Čiekurkalna apkaimes iedzīvotājiem un viesiem, kuram šoreiz dots nosaukums “Pumpurkumurs”. Pasākuma nosaukums radies no umurkumura un pumpuru vārdu salikuma, radot jestru un pavasara atnākšanai piemērotu svētku nosaukumu.

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri